התנגדות לצוואה הדדית

סדרה דוקומנטרית מרתקת שעוסקת בהתנהלות של יורשים עלתה לאוויר לפני כמה ימים וגרמה לשיח ער בנושא. הצופים שנשבו בקסמה של הסדרה, תרים אחר מידע מקיף שנוגע להתנהלות עם צוואות, כדי לנתח לעומק את המקרים שאירעו בפרקים האחרונים.

אנחנו לא נותרנו אדישים למצב והעלינו לאוויר מדריכים שיציגו בכל פעם מידע מעמיק אודות הליכים שונים שנראו דרך המסך. הפעם נציג את כל המידע המרתק שנוגע להתנגדות לצוואה הדדית. נזמין אתכם להישאר אתנו ולהבין במה מדובר ומה חשוב לדעת אודותיה.

 

ההגדרה של צוואה הדדית

חובה לפתוח מדריך שכזה תוך הצגת ההגדרה של צוואה הדדית. נסביר בקצרה שצוואה מסוג זה נחשבת לנפוצה במיוחד והיא מתבצעת בזמן שיש שני מצווים בחיים, כאשר המטרה שלה היא לשמור על זכויות הדדיות של השניים. במרבית המקרים, הפירוט שמופיע בצוואה מאפשר לבן הזוג השני לקבל את הרכוש המשותף של השניים. מדובר בדרך כלל בזכויות שנוגעות לדיור, ריהוט, חסכונות ועוד.

ההגדרה של צוואה הדדית

 

מה החוק קובע לגבי התנגדות לצוואה שכזו?

סעיף 8א' לחוק הירושה קובע שניתן לבטל צוואה הדדית, במצבים שבהם מתקיימים אחד מהקריטריונים שיוצגו כעת. הראשון נוגע למצב שבו שני בני הזוג בין החיים והם מחליטים לבטל את הצוואה. המצב השני מעט מורכב והוא מתרחש לאחר שאחד מבני הזוג נפטר. במידה ואירע תרחיש שכזה, נהוג לבצע אבחנה בין 2 מקרים:

  1. אם העיזבון חולק כבר – בן הזוג שנמצא בין החיים, צריך להשיב את כל הרכוש שירש לפי הצוואה
  2. אם העיזבון לא חולק – בן הזוג יכול לוותר על החלק שלו בצוואה, במטרה להעביר אותה ליורש אחר

 

ראוי לציין שמדובר בהליך מורכב שאי אפשר לבצע באופן עצמאי. לכן, יש לפנות אל עורך דין מומלץ להתנגדות שיקרא את הצוואה ויסייע בכל שלב.

 

כך מתבצע הליך ההתנגדות

אם אתם מכירים מקרוב את הליך ההתנגדות לצוואה רגילה, אתם יודעים איך מתבצעת ההתנגדות לצוואה הדדית. שכן, מדובר בהליך שהוא היינו הך. נסביר בכל זאת שהליך ההתנגדות לצוואה הדדית מצריך הוכחה שישנה עילה לביטול הצוואה. כאשר יש שורה ארוכה של עילות שצריכות להיבחן, למשל: השפעה בלתי הוגנת, צוואה שנכתבה תוך איום, כפייה ועוד.

 

כך תגיעו לעורך דין מומלץ

מי מכם שקראו את השורות שלעיל בעיון רב, וודאי שמו לב שהדגשנו שכדאי לפנות לעורך דין מומלץ בתחום הצוואות. שכן, מדובר בהליך שמצריך היכרות מעמיקה עם החוק. ההמלצה שלנו היא לערוך חיפוש ברחבי הרשת אחר עורך דין שיש לו ניסיון רב בהתנגדות לצוואה הדדית. שכן, כך תוכלו לבדוק את טיבו ולקרוא את חוות הדעת שנכתבו על ידי לקוחותיו הקודמים.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל המידע הרלוונטי אודות הליך ההתנגדות לצוואה הדדית. כעת ברור לכם במה מדובר, כך שתצטרכו רק להעביר את המידע הלאה, כדי שגם אחרים יוכלו להכיר בו.

כך תגיעו לעורך דין מומלץ

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו