כמה עולה להשתתף במשחקי לוטו ואילו משחקים קיימים?

משחקי הלוטו של מפעל הפיס הם תופעה תרבותית מרכזית בישראל. מיליונים מחכים בקוצר רוח להגרלות הלוטו השבועיות בתקווה לזכות בפרס הגדול ולשנות את חייהם. אבל מה בדיוק כוללים משחקי הלוטו הישראליים? כמה עולה להשתתף בהם? ואילו סוגים שונים של משחקים קיימים? במאמר זה נפרוס בפניכם את כל הפרטים החשובים על משחקי הלוטו המוכרים והאהובים במדינת ישראל.

 

ההיסטוריה של משחקי ההגרלות

משחקי ההגרלות הם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה והמורשת של מדינת ישראל. הלוטו הישראלי הראשון החל את דרכו עוד בשנות השישים, כחמש עשרה שנה לאחר קום המדינה. במשך עשרות שנים, המוני ישראלים צפו בהגרלות הלוטו בטלוויזיה ורכשו כרטיסים בתקווה לזכות. משחקים קלאסיים כמו חיש גד ו-777 זכו גם הם למעמד של מוסדות לאומיים. עם השנים, מפעל הפיס המשיך לחדש ולהתקדם, תוך הוספת משחקים חדשניים ומותאמים לטכנולוגיות המתקדמות.

משחקי לוטו

המשחק הקלאסי- לוטו

המשחק המקורי והוותיק של מפעל הפיס הישראלי הוא לוטו. בלוטו, המשתתפים בישראל בוחרים 6 מספרים מתוך 37. עלות ההשתתפות במשחק לוטו קלאסי זה בישראל היא 14 שקלים לשיטה יחידה. המנצח הגדול במשחק הלוטו הישראלי הוא מי שניחש נכונה את כל 6 המספרים שעלו בהגרלה ויזכה בפרס הגדול.

לוטו הוא המשחק המסורתי והמפורסם ביותר של מפעל הפיס. זהו המשחק שכולם בישראל מכירים ומשחקים בו במשך עשרות שנים. הסיכוי לנחש את כל 6 המספרים הוא קטן, אך זה רק מגדיל את ההתרגשות כשמישהו כן זוכה בפרס הראשון הגבוה.

 

משחקי לוטו קבוצתיים

חברת smartwinners הייחודית מציעה בישראל משחקי לוטו קבוצתיים מרתקים כדי להגדיל את הסיכויים לזכייה. במשחקים קבוצתיים אלו, מספר משתתפים משתפים פעולה וממלאים יחד טפסים רבים של לוטו, צ'אנס, חיש גד, 777 ומשחקי הגרלה אחרים של מפעל הפיס. הסיכויים לזכייה עולים באופן משמעותי בזכות כמות השיטות הרבה יותר.

 

משחקי הגרלה נוספים בישראל – צ'אנס, דאבל לוטו ו-777

מלבד משחקי הלוטו הקלאסיים והחדשים, ישנם עוד מספר משחקי הגרלה מרכזיים של מפעל הפיס בישראל: צ'אנס הוא משחק ישראלי שמהותו בחירת מספר קטן מתוך טווח גדול יותר. עלות ההשתתפות היא 5 ש"ח. דאבל לוטו הוא גרסה מורחבת וטכנולוגית ישראלית של לוטו עם פרסים מכופלים. עלות כרטיס דאבל לוטו בישראל היא 22 ש"ח. הגרלת 777 הישראלית היא אחד המשחקים האהובים עם פרס ראשון של 70,000 ש"ח לניחוש נכון של 7 מספרים.

 

לסיכום

משחקי הלוטו של מפעל הפיס הם חוויה מרגשת ומסורת ישראלית ותיקה שמספקת בידור רב לאזרחי המדינה. קיימים המשחקים הקלאסיים הישראליים כמו לוטו וצ'אנס, אך גם משחקים חדשים יותר כמו לוטו הייטק ולוטו שידור המיוחדים לישראל. עלות ההשתתפות בישראל נעה בין 5 ש"ח למשחקים קטנים לבין 13-14 ש"ח למשחקי הלוטו המרכזיים.

משחקים

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו