4 פתרונות לכאבי רגליים שחייבים לנסות

אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו הן הרגליים שלנו. כל עוד הן מתפקדות כרגיל, אנו מקבלים אותן כמובן מאליו, אך כאשר אנו נתקלים בכאבי רגליים, פתאום אנו מודעים הרבה יותר לחשיבות הרגליים ולצורך לשמור עליהן בריאות. אז מה עושים אם יש לכם כאבי רגליים? הנה ארבעה פתרונות לכאבי רגליים שאתם חייבים לנסות.

 

1. נסו לקרר את האזור הכואב

זוהי העצה הקלה ביותר ליישום ועל כן כדאי ליישם אותה מיד כדי לבחון אם היא תסייע לכם בהקלה על כאבי הרגליים. אם כך, במידה ואתם חשים כאבים ברגליים או בכפות הרגליים, נסו להצמיד שקית קרח או חפץ קר אחר אל האזור הרגיש ולהשאיר אותם צמודים למשך רבע שעה לפחות.

מומלץ לנסות לקרר את האזור לתקופה ארוכה ככל הניתן, לפחות עד שקוביות הקרח שבשקית שבידיכם מתחילות להימס. עבור רבים מהאנשים שחווים כאבים ברגליים, פתרון זה מספק מענה, אך במידה וקירור האזור לא פתר את הבעיה, נסו את הפתרון הבא…..

2. משחות מסוגים שונים

בעולם רפואת הרגליים יש מספר עצום של משחות שונות שאמורות לסייע עם כאבי רגליים. חלק מהמשחות ניתן לרכוש לבד בבתי מרקחת ללא מרשם, בעוד עבור אחרות תצטרכו לקבוע תור לרופא ולבקש מרשם כדי לרכוש אותן.

לנוכח המספר הרב של משחות לרגליים, מומלץ להתייעץ עם רופא אורתופד או פודיאטר, ולבקש את עזרתם בבחירת המשחה האידיאלית עבורכם. במידה והמשחה לא תורמת להפחתת הכאבים ברגליים, אין מנוס מלנסות פתרונות אחרים.

 

3. תרופות

במידה וקירור האזור לא סייע וגם המשחות השונות שניסיתם למרוח על האזור לא העלימו את הכאבים מהרגליים, אין ברירה אלא לפנות לרופא ולבדוק לגבי טיפול תרופתי. בין אם מדובר במתן טיפול עבור מה שגורם הבעיה ובין אם במתן משככי כאבים על מנת להקל על הרגליים הכואבות, ביקור אצל הרופא צריך להיות הצעד הבא שלכם במידה והכאבים ברגליים לא עוברים במשך מספר ימים רצופים. כמובן שבעת ביקור אצל הרופא, חשוב לעדכן אותו בהיסטוריה הרפואית הרלוונטית ובאלרגיות כלשהן לתרופות.

 

4. נעליים אורטופדיות

הפתרון האחרון הוא לא רק פתרון לטיפול בכאבי בכפות הרגליים אלא גם דרך למנוע אותם מלכתחילה עבור חלק מהאנשים. לאנשים רבים יש כפות רגליים שאינן מתאימות לדגמי הנעליים הנפוצים שנמכרים בחנויות. אנשים אלו זקוקים לנעליים ייחודיות וספציפיות עבור מבנה כף הרגל שלהם, ולכן הם צריכים נעליים אורטופדיות. אך שימו לב, נעליים אורטופדיות עשויות להיות יקרות, ולכן כדאי לוודא שאתם קונים אותם ממקום שמומחה בתחום ומחזיק נעליים איכותיות.

 

סיכום

בשורה התחתונה, במידה וכאבי הרגליים שלכם מטרידים אתכם ואינם עוברים תוך מספר ימים, חשוב שלא להתעלם ולנסות ולנקוט במספר פתרונות אותם הצגנו בפניכם במאמר זה. בינתיים נאחל לכם הרבה בריאות!

כאב ברגל

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו