4 ספרים שחובה לקרוא בגיל 10

הקריאה היא אחת הפעולות שהכי חשוב לפתח בקרב ילדים. היום ילדים מתחילים לקרוא כבר מגילאי גן צעירים ביותר, וככל שהם מתפתחים ניתן לחשוף אותם לספרים מאתגרים יותר, שמשלבים משלב גבוה, חרוזים ועוד מגוון טכניקות שיסייעו להם לשפר את השפה שלהם.

הקריאה רלוונטית החל מגילאים צעירים ועד גילאים מבוגרים ביותר, וכדי לתת לספרים את המקום הראוי להם, החלטנו לרכז לכם כאן 4 ספרים שחובה לקרוא בגיל 10.

אז בואו נכיר אותם – ספרי החובה שהילדות שלנו לא נראית אותו הדבר בלעדיהם.

 

"והילד הזה הוא אני" – יהודה אטלס – חלק בלתי נפרד מספרים שחובה לקרוא בגיל 10

יהודה אטלס ידוע בתור אחד מהסופרים האהובים ביותר במדינת ישראל, והוא השיג את המעמד הזה לא בכדי. יהודה אטלס מתאר בספרו "והילד הזה הוא אני" את הרגשות החבויים ביותר שכל ילד מרגיש ומסתיר – קנאה, אהבה, אכזבות ושחצנות. "והילד הזה הוא אני" מלווה את הספרות הישראלית כבר במשך למעלה מארבעה עשורים, והוא מעצב עד היום את חייהם של ילדים ומבוגרים רבים.

 

"פלא" – ר"ג' פלאסיו – ספר חובה לכל ילד ולכל מבוגר

אמנם אנחנו מדברים כאן על ספרים מומלצים לילדים בני 10, אבל יש ספרים לגיל הזה שרלוונטים לא פחות למבוגרים מאשר לילדים. הספר "פלא" מספר את סיפורו המופלא של אוגוסט, ילד חכם ומצחיק, שמגיע לבית ספר חדש. אוגוסט מתמודד עם תסמונת נדירה שגורמת לעיוות ניכר בפניו, ולכן ההסתגלות בבית הספר החדש, שגם ככה מורכבת עבור כל ילד, הופכת עבור אוגוסט לכמעט בלתי אפשרית. בדרך קסומה והמון אמונה עצמית, מפתח אוגוסט קשרים חברתיים, וחושף אט אט את דמותו בפני הילדים – דמות של ילד שהוא פשוט פלא.

 

"מנהרת הזמן" – גלילה רון פדר עמית

אמרתם ספרים שחובה לקרוא בגיל 10, אמרתם "מנהרת הזמן". סדרת הספרים הזו היא אחת הסדרות הכי טובות שנכתבו במדינת ישראל, וכשמדברים על ספרים שחובה לקרוא בגיל 10 – הוא לחלוטין עומד בתור אחד מהם.

גלילה רון פדר עמית מגוללת את סיפורם של דן ושרון בתקופות ההיסטוריות של מדינת ישראל ושל היהודים בעולם. בכל אחד מפרקי הסדרה, עוברים דן ושרון בין תקופות מרתקות כמו המצור על ירושלים, מבצע אנטבה, מרד גטו ורשה ועוד, ולוקחים חלק ממשי בפעולות השונות על מנת להביא להצלחתן.

 

"הנסיך הקטן" – אנטואן דה סנט-אכזופרי

הנסיך הקטן נכתב אי שם בשנת 1943, וגם אחרי כמעט 100 שנים, הוא עדיין מככב על מדפיהם של ילדים ומבוגרים רבים מסביב לעולם. הנסיך הקטן חושף אותנו למה שבאמת חשוב בחיים, ומגלה טיפים חשובים על אמת שכולנו צריכים לדעת ולממש בחיינו.

 

מה שחשוב הוא פשוט לקרוא

הספרות הישראלית והעולמית מציעה אין ספור אפשרויות שונות שיפתחו את השפה ואת החשיבה של הילדים, אז הקפידו לקרוא ולהקריא להם – באמת שאין דבר טוב יותר מזה.

 

חמישה ספרים

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו