4 סוגי סולמות – ואיך לבחור איזה הכי מתאים לכם

"לאבא שלי יש סולם… מגיע כמעט עד שמיים", כל ילד בישראל מכיר ומזמר על סולמות וגבהים או בכלל משחק בסולמות ונחשים.

הגיע הזמן להכיר את כל סוגי הסולמות המוצעים בשוק ועל פי מומלץ לבחור את הסולם המתאים ביותר עבורך?

 

סוגי הסולמות וכמה מילים על כל אחד מהם 

סולם ביתי 

סולם נוח לעבודה בעל מדרגה רחבה בשלב האחרון עבור עמידה ועבודה בטוחה. הסולם הינו מתקפל ובכך מאפשר שימוש בטוח בסולם גם אם אין אדם נוסף בסביבה שיוכל לאבטח את מי שעובד בגובה. רוב הסולמות הביתיים הם מאלומיניום שהוא חומר קל ביותר. סולם ביתי מתאים למי שעליו לבצע עבודות פשוטות בגובה סטנדרטי.

 

סולם טלסקופי 

סולמות טלסקופיים הם המומלצים ביותר בשוק מכיוון שמחזיקים יתרונות רבים – סולם זה גם מתקפל ועומד בפני עצמו כך שניתן להיעזר בו ללא אבטחה. כשמו כן הוא – ניתן ליישר את מפרק הסולם ולהגיע לגובה רב ובנוסף לשנות את צורתו כך שניתן לעמוד על חלקו לרוחב ולקבל משטח גבוהה ורחב לעבודה. הסולם הטלסקופי מאפשר עבודה של שני אנשים משני צידי הסולם, נוח לנשיאה ועשוי גם הוא מאלומיניום. מתאים למקצוענים ולחובבי כלי עבודה שמעוניינים להחזיק בציוד מעולה גם לשימוש ביתי.

 

סולם נשען 

הסולם הקלאסי שכל אחד יכול לדמיין, סולם עץ הנשען על גביי הקיר, סולם נשען או הפשוט ביותר והוא מחייב אבטוח של אדם נוסף כאשר מתבצעת עבודה על גביו. היתרון הגדול של סולם נשען הוא היכולת לעבוד צמוד לקיר מה שאינו מתאפשר בסולם מתקפל עקב הרגלית הנוספת שלו.

 

סולם ג' 

השילוב בין שני הסולמות שמאפשר עבודה בטיחותית ועצמאית וסמיכות לקיר. הסולם הוא בצורת האות ג' כאשר הרגל הקצרה משמשת כמשענת רגל והסולם ממשיך להתנשא לגובה הרצוי בצמוד לקיר. סולם שמתאים למי שעובד לבד ללא אופציה לאבטוח של אדם נוסף ועבודתו מחייבת סמיכות לקיר.

 

למה מתייחסים כשבוחרים סולם?

שני הפרמטרים החשובים ביותר שיש להביא בחשבון הם – אופי העבודה, האם היא דורשת צמידות לקיר או לא. למשל צבעים לקירות גדולים לא חייבים בסולם קרוב מכיוון שהם מגיעים אל הגובה של הקיר עם הגלגלת שלהם מרחוק אך מי שמצייר על גביי קירות או מתעסק בנקודות חשמל יצטרך סולם שמאפשר עבודה צמודה לקיר.
הפרמטר השני הוא האם יש אדם נוסף שיאבטח את העבודה או שהמטפס על הסולם מבצע את עבודתו לבד. חשוב מאוד להקפיד על עבודה בטיחותית גם כשנדמה שהעבודה בגובה היא רק לכמה רגעים.

 

לסיכום

הסולמות הנמכרים היום בשוק עומדים בכל התקנים הדרושים, הם עשויים מחומרים טובים, בטיחותיים וקלים לנשיאה. לפני הרכישה אל תשכחו לבדוק את אופי העבודה, צורת אבטחה וכמובן הגובה אליו אתם שואפים להגיע, בהצלחה!

אנשים מטפסים

 

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו