4 טיפים למחפשי עבודה

זה יכול להיות קשה למצוא עבודה בשוק התעסוקה, והתחרות קשה מתמיד. אבל אל תוותר סתם! יש דרכים לדחוף את הקריירה שלך ולהתקדם לקראת מציאת עבודה. העניין הוא שזה לא מספיק פשוט לשבת ולחכות לעבודות שיגיעו אלינו. בעולם המהיר של היום, כל מחפש עבודה צריך להיות אקטיבי לגבי החיפוש וההכנה שלו. הנה כמה טיפים לעשות בדיוק את זה.

 

קורות חיים

בראש ובראשונה, אתה חייב להיות בעל קורות חיים חזקים. אתה אף פעם לא יודע אם מנהל גיוס יאהב את קורות החיים שלך עד שתשלח אותם. גם אם אתה לא חושב שאתה מועמד טוב למשרה, מומלץ לבנות קורות חיים שמראים לאחראי הגיוס שיש לך ניסיון ומיומנויות שיכולים לעזור לך להיות העובד הכי מוצלח שלהם.

אתה יכול להתחיל את תהליך בניית קורות החיים שלך על ידי הדפסת תבנית קורות חיים ושימוש בה כדי לכתוב לכל משרה שאתה מעוניין בה. כשתסיים, הוסף כל ניסיון, השכלה, כישורים ו/או הישגים רלוונטיים לקורות החיים שלך.

4 טיפים למחפשי עבודה

דע לנצל את משאבי האינטרנט

אתה צריך להתחבר לאנשים הנכונים. לא רק שאתה צריך להקפיד להיפגש עם מתעניינים באופן אישי, אלא שאתה צריך גם להתרועע ברשת. ניתן למצוא מודעות ומחפשי עובדים דרך האינטרנט כמו המחלקה של אמדוקס דרושים, או חברות רבות נוספות שמחפשות באופן ממוקד עובדים מוכשרים. ניתן למצוא קישור לאתר שלהם – אתר https://jobzone.co.il – ולעוד חברות רבות שמחפשות עובדים טובים, הכל דרך האינטרנט.

 

דע לחפש דרישות שונות

רוב פרסומי העבודה יציינו כי אתה חייב להיות מסוגל לעבוד מספר מסוים של שעות. המספר הזה משתנה מחברה לחברה. חברות מסוימות יציינו גם שאינך יכול להיות סטודנט במשרה מלאה, לדאוג למשפחה או לעבוד בעבודות שפחות קשורות למקצוע שלך.

אמנם יש אמת בדבר, אבל רוב המשרות הגדולות המקוונות והלא מקוונות מאפשרות לך להשתלב בהרבה תחומי עבודה – גם כאלה שנראים פחות קשורים למקצוע שלך – וחלקן גם גמישות יותר מבחינת שעות עבודה. חשוב לבחון את האופציות השונות ולבחור את זו המתאימה לך ביותר.

4 טיפים למחפשי עבודה

בדוק אפשרויות עבודה גמישות

גמישות היא המפתח בתהליך חיפוש העבודה. אתה אף פעם לא יודע אם עמדה ספציפית תיפתח, אז זה רעיון טוב להיות מוכן כשזה יקרה. זה גם רעיון טוב להיות גמיש עם התקדמותך. לפעמים, אתה צריך להגיד כן להזדמנויות שלא קיימות בתפקיד הנוכחי שלך. גמישות היא המפתח גם כאן. אתה אף פעם לא יכול להיות נוקשה מדי ולהגיד לא להזדמנויות מפתיעות.

 

לסיכום…

תהליך חיפוש העבודה הוא מעגל בלתי נגמר שיכול להיות מרתיע ומלחיץ ביותר. לא משנה כמה חייך יציבים כרגע, עדיין תרגיש עצבני ולחוץ לפני, במהלך ואחרי ראיון עבודה. כדי להפוך את הדברים לפחות מלחיצים וקלים יותר, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לתת לעצמך סיכוי טוב יותר לעבוד. בנה את קורות החיים שלך, חפש והגש בקשות דרך האינטרנט, קח ברצינות משרות מפתיעות ומגוונות אם אופציונליות עבורך ובחן אפשרויות עבודה גמישות.

4 טיפים למחפשי עבודה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו