גרים באזור מדברי וסובלים מבית קר? קבלו 4 טיפים לחימום הבית

האזורים המדבריים בישראל חווים חורף אחר מאשר החורף שחווים תושבי המרכז. במידה ואתם גרים באזור מדברי ומתקשים להתמודד עם הקור במהלך חודשי החורף, תוכלו להיעזר בדרכים שונות בשביל ליצור חלל חם יותר ולבודד אותו מפני הקור שבחוץ. במאמר זה נסביר לכם איך ניתן לעשות זאת.

 

מזג האוויר באזורים המדבריים של ישראל

נכון, ישראל היא עדיין המזרח התיכון, ולא תמצאו בה טמפרטורות שיורדות מתחת ל-0 מעלות צלזיוס, אבל זה לא אומר שבשעות הלילה ובעיקר בתקופות החורף, מזג האוויר קר ואף קר מאוד באזורים מדבריים.

חימום הבית

מה לעשות אם קר לכם ברחבי הבית

אם אתם מסתובבים בבית ומשקשקים מקור, למה לסבול? איגדנו עבורכם 4 טיפים מעולים לחימום הבית לתחושה נוחה יותר בכדי שתעברו את תקופות החורף בנעימים.

 

סגרו חלונות ואטמו פתחים

לרוב המבנים בישראל יש את היכולת לבודד את החללים הפנימיים ממזג האוויר עד לרמה מסוימת, אך אם אתם משאירים חלונות פתוחים לאיוורור הבית – יכנס לתוכו הקור ואתם תסבלו לחינם. בכדי לחמם את הבית דאגו לסגור את החלונות, לאטום פתחים ברחבי הבית, לנעול את המרפסת וכולי.

 

דאגו לוילונות עבים

וילונות הם דרך טובה להשיג שכבת בידוד נוספת בין הקור שבחוץ לחלל הפנימי של הבית שלכם – חפשו ורכשו וילונות עבים וגדולים, שיהוו שכבה נוספת בין הקור עלול לזלוג פנימה אם החלון שלכם לא אטום מספיק ובין המשפחה שלכם שיושבת על הספה בסלון. דאגו לסגור את הוילנות במהלך הערב והלילה ותקבלו עוד קצת חום אל תוך הבית.

 

דאגו למזגן מתפקד

אין שאלה בכלל – מי שגר באזורים מדבריים, גם בישראל וגם בעולם, חייב שיהיה לו מזגן. בשביל לחמם את הבית באופן אפקטיבי ופשוט חייבים מזגן מתפקד. אז אם המזגן לא מחמם, קראו לטכנאי מוסמך שיבין האם הבעיה היא בפילטרים של המזגן, במנוע, בצינור הניקוז, או בכל חלק אחר שניתן להחליף או לטפל בו בשביל להחזיר למזגן את האפקטיביות שהייתה לו קודם לכן. אם המזגן הוא טואל לוס, או שיקר מדי להחליף את כל החלקים ב – התייעצו עם טכנאי המזגנים לגבי רכישת מודל חדש שיהיה אפקטיבי ולא יקר מידי וישרת אתכם לשנים ארוכות.

 

כסו את הרצפות עם שטיחים

כמו שההורים שלנו תמיד אמרו לנו – הקור מתחיל מהרגליים. אם אתם מתהלכים בבית גם בחורף ללא נעליים או נעלי בית – התחילו בלרכוש לכם זוג מחמם, אבל אם אתם נועלים נעלי בית או גרביים חמות ועדיין סובלים מקור שחודר לעצמות ברחבי הבית – פרסו בחללים המרכזיים של הבית שטיחים. השטיח יעזור ליצור שכבה מבודדת נוספת בין הרגליים שלכם לרצפה הקרה, ויעזור ליצור תחושה חמימה יותר בבית.

 

לסיכום

בכדי לחמם את הבית שלכם הנמצא באזור מדברי, דאגו קודם כל למזגן מתפקד שמחמם את הבית באפקטיביות, ואז לחלונות אטומים, וילונות עבים, ושטיחים ברחבי הבית שיתנו לכם שכבה נוספת של בידוד וחמימות נעימה בכל הבית.

הורים

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו