הכל מתחיל בחינוך – 4  טיפים לאילוף גורים

גידול של גור כלבים הוא משימה מורכבת, ויש להבין כמה דברים לפני שנכנסים אליה. בניגוד לכלב בוגר שמגיע אליכם לאחר שהוא כבר מכיר את הסביבה האנושית בצורה מסוימת, כאשר מדברים על גורי כלבים המצב שונה לגמרי. הגורים צריכים להתרגל לחיות בסביבה שלנו, והתפקיד שלכם הוא לעשות את זה. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לכם בזה. 

 

אילוף גורים

אילוף של גורי כלבים נועד להרגיל אותם לחיים אתנו. בתהליך האילוף הכלב ילמד כיצד להגיב להוראות שלכם, איך צריך להתנהג וגם אתם תלמדו להכיר אותו טוב יותר. לאור העובדה שהכלב הולך לחיות אתכם לא מעט שנים, הליך האילוף צריך להיעשות בצורה הכי טובה שאתם יכולים. זה מה שיבטיח לכם חיים מאושרים לצד הכלב שלכם.

הכלבלב שלי כאן כדי לתת לכם כמה טיפים מועילים שיהפכו את הליך האילוף של גור הכלבים שלכם לקל יותר. הטיפים הללו הם לא הכל, אולם הם בהחלט דברים שאת צריכים להיות מודעים אחיהם לפני התחלת תהליך האילוף.

אילוף גורים

נסו להגדיר גבולות

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר לכלב את גבולות הגזרה שלו. גם אם זה לא נעים לכם בשלב הזה, הכלב צריך להבין מה הדברים שהוא לא אמור לעשות. בין אם מדובר על נביחות בלי פוסקות, נשיכות לא נעימות ואפילו עשיית צרכים במקום שלא נועד לכך. ככל שהתהליך יתקדם הדברים הללו יקרו פחות, אבל בשביל זה הגבולות צריכים להיות ברורים מההתחלה.

 

עקבו אחרי התהליך

תהליך האילוף אמור לקחת זמן, אולם בכל שלב בתוך הזמן הזה אתם אמורים לראות התקדמות מסוימת במצב של הכלב שלכם. אין צורך להילחץ אם התהליך לא קורה כפי שציפיתם, אולם חשוב כל הזמן להבין מה המקום שבו אנחנו אמורים להיות מבחינת תהליך האילוף. בנוסף, אל תנסו לזרז את התהליך ותנו לכלב ללמוד איך לחיות איתכם בזמן שנדרש לו לכך.

אילוף גורים

שימוש בחטיפים

אחרי שהבנתם את החשיבות של הצבת גבולות, חשוב גם לדעת איך לפנק את הכלב שלכם. בחנויות לציוד חיות ניתן למצוא חטיפים ופינוקים לכלבים, שמיועדים במיוחד לזמן האילוף. החטיפים הללו יעזרו לכם להסביר לכלב מתי אתם מרוצים מההתנהגות שלו, ויאפשרו לכם לגרום לו להתנהג בצורה מסוימת.

 

ליווי מקצועי

העובדה שאתם לא יודעים איך לאלף את הכלב שלכם יכולה כמובן לפגוע בתהליך האילוף. לאור זאת, ההמלצה שלנו היא לקבל ליווי מקצועי בכל תקופת האילוף, כדי שלא תעשו טעויות שישפיעו על המצב של הכלב שלכם. זכרו שליווי מקצועי מוקדם יכול לחסוך לכם הרבה שכר לימוד.

 

לסיכום

אילוף של גור כלבים נועד להרגיל אותו לחיים לצד בני אדם. הקפידו על תהליך אילוף מסודר, והציבו לכלב שלכם גבולות ברורים. חשוב להישאר עם יד על הדופק ולבדוק את ההתקדמות של הכלב.

אילוף גורים

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו