4 הבעיות הנפוצות ביותר בכף הרגל

כאבים ובעיות בכף הרגל הם תופעה שכיחה, המשפיעה על כמעט 75% מהמבוגרים בשלב מסוים בחייהם. בין אם רצתם, הלכתם, עומדים פרקי זמן ארוכים, או אפילו ישבתם כל היום, כפות הרגליים שלכם נוטלות לעתים קרובות את עיקר המעמסה מהפעילות היומיומית. בעוד שכאבים מסוימים בכף הרגל יכולים להיגרם מגיל, פציעה או אורח חיים, ישנן כמה בעיות נפוצות בכף הרגל שאנשים רבים חווים. למידה על 4 בעיות כף הרגל הנפוצות ביותר יכולה לעזור לכם לנקוט בצעדים יזומים כדי למנוע ולטפל בהן. 

 

דלקת בכף הרגל

הבעיה הראשונה הנפוצה ביותר בכף הרגל היא פלנטר פאסייטיס. Plantar fasciitis היא דלקת של ה- plantar fascia, רצועה עבה של רקמה העוברת על החלק התחתון של כף הרגל ומחברת את עצם העקב לאצבעות הרגליים.

מדובר באבחון שכיח אצל אנשים שמבלים זמן רב על הרגליים, כמו רצים, ספורטאים וכאלה שעומדים לפרקי זמן ארוכים. תסמינים של פלנטר פאסייטיס כוללים כאב בעקב, במיוחד כאשר עושים את הצעדים הראשונים בבוקר. הטיפול ב- plantar fasciitis כולל תרגילי מנוחה, קרח ותרגילי מתיחה.

בעיות נפוצות בכף הרגל

בוניונים

בעיית כף הרגל השנייה בשכיחותה היא בוניונים והיא בעיה שמועברת ברובה באופן גנטי. בוניונים הם בליטות גרמיות שנוצרות בצד מפרק הבוהן הגדולה. הם נגרמים מחוסר יישור של העצמות בכפות הרגליים, שיכול להיות תורשתי או נגרם על ידי נעילת נעליים צמודות מדי. תסמינים של בוניונים כוללים כאב ונפיחות סביב מפרק הבוהן הגדולה, אדמומיות וקושי בהליכה. הטיפול בביוניונים כולל נעילת נעליים עם קופסת אצבעות רחבה ושימוש במכשירי אורתוטי.

 

אצבעות פטיש

בעיית כף הרגל השלישית בשכיחותה היא אצבעות פטיש. אצבעות פטיש הוא עיוות של אצבעות הרגליים הנגרם כתוצאה מחוסר יישור של הגידים והשרירים בכף הרגל. תסמינים של אצבעות הפטיש כוללים כאב, נפיחות וקושי לכופף את הבוהן הפגועה. הטיפול בדרך כלל כולל נעילת נעליים בעלות קופסת אצבעות רחבה ושימוש במכשירים אורתופדיים נוספים.

בעיות נפוצות בכף הרגל

דלקת בגיד אכילס

בעיית כף הרגל הרביעית בשכיחותה היא דלקת בגיד אכילס. דלקת בגיד אכילס היא דלקת של גיד אכילס, רצועת הרקמה המחברת את שריר השוק לעצם העקב.

זה שכיח אצל אנשים שיש להם שרירי שוק תפוסים או שמעורבים בפעילויות הדורשות תנועה חוזרת של כפות הרגליים, כגון ריצה או קפיצה. תסמינים של דלקת בגיד אכילס כוללים כאב ורגישות בחלק האחורי של העקב, נוקשות בבוקר וקושי בהליכה. הטיפול בדלקת בגיד אכילס כולל תרגילי מנוחה, קרח ותרגילי מתיחה.

 

לאן לפנות לטיפול בבעיות בכף הרגל?

אם אתם סובלים מבעיה כלשהי או בעיות מרובות בכף הרגל פנו כבר עכשיו, אל דוקטור אנדי קרף. דרך האתר https://www.americanfoot.co.il, וקחו את הצעד הראשון אל עבר שיפור המצב של כף הרגל שלכם באמצעות הפתרונות הרפואיים המתקדמים בתחום, במרפאת המומחים הטובה בארץ לטיפול בבעיות בכף הרגל.

בעיות נפוצות בכף הרגל

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו