4 דברים שיסייעו לכם לפתח את העסק

פתיחת עסק היא אתגר לא פשוט. אנשים רבים וטובים, גם אלו שמוכרים כיום כאנשי העסקים המצליחים בעולם, פתחו עסקים שנכשלו ולא הצליחו להתרומם מן הקרקע. לכן חשוב לתכנן כמו שצריך את האסטרטגיה העסקית שלכם ולצאת לדרך עם תוכנית פעולה יסודית, על מנת להגדיל את העסק שלכם.

 

דבר ראשון, בקשו עצות מאלו שכבר הצליחו

הדרך הטובה ביותר להצליח בכל תחום שהוא, בין אם מדובר בעסקים, כתיבה, בישול או ספורט, היא לשמוע וללמוד מאלו שבאו לפניכם. כמו ששף מתחיל ירצה ללמוד מהשפים המצליחים והמפורסמים בארץ, כך גם בעל עסק צעיר צריך לנסות לשמוע וללמוד מכמה שיותר בעלי עסקים שעשו זאת בעבר והצליחו. אם אתם מתקשים למצוא אדם ממנו תוכלו לבקש עצה או שילמד אתכם, תמיד אפשר לפנות לייעוץ מקצועי מיומן, כמו זה שניתן למצוא בחברת clever-consulting.co.il.

עֵצָה

תכננו מראש מטרות הגיוניות ועבדו להשגתן

בעיה נפוצה אצל בעלי עסקים, במיוחד כאלו צעירים, היא מוטיבציה גדולה ורצון גדול מדי להצליח. אתם בטח שואלים למה זאת בעיה ועל פני השטח אתם צודקים, שהרי מוטיבציה להצלחה היא דבר הכרחי. הבעיה היא שפעמים רבות המוטיבציה והרצון לגדול מובילים להחלטות אימפולסיביות ונחפזות, שעלולות לפגוע בעסק. לכן, חשוב מאוד לתכנן מטרות ריאליות וברות השגה ולעבוד לקראתן בצורה מדודה וחכמה.

 

שירות לקוחות זה הבסיס, בלעדיו אין כלום

ברגע שלקוח יוצא מהחנות שלכם לא מרוצה או שהוא מקבל את השירות שאתם מציעים ויש לו טענות, זו בעיה גדולה. הדרך הטובה ביותר לבנות ולהגדיל את קהל הלקוחות של העסק שלכם היא דרך המלצות מפה לאוזן. לקוח שרכש מוצר והוא מרוצה מהרכישה, ומעבר לכך, הוא גם מרוצה מחוויית הקנייה הכוללת, סביר להניח שימליץ או יזכיר את העסק לחבריו או משפחתו. לקוח שאינו שבע רצון מחוויית הקנייה, עלול לספר על כך לחבריו או לעוקביו ברשתות החברתיות, והדבר עשוי לעכב את התפתחות העסק.

שירות לקוחות

תחשבו על שיווק יצירתי

כיום, קשה מאוד לבלוט כבעל עסק. אנו, כצרכנים, מוקפים בפרסומות שקופצות עלינו מכל כיוון, גם בעולם הווירטואלי וגם בעולם האמיתי. כתוצאה מכך, ציבור הצרכנים כבר מתורגל בהתעלמות ממודעות או פרסומות וזה נעשה קשה, אם לא כמעט בלתי אפשרי, למשוך את תשומת לבו של הצרכן ולעניין אותו במוצר אותו אתם מוכרים. לכן יותר חשוב מאי פעם לחשוב על דרכי שיווק יצירתיות, שאינן חוזרות על הניסוחים המיושנים או המבצעים הנדושים.

 

סיכום

על מנת להצליח לפתח את העסק שלכם תצטרכו לעבוד קשה. עם זאת חשוב לשים לב שאתם עובדים בצורה חכמה ולא מבזבזים אנרגיה וזמן לשווא. שימו לכם מטרות ברות השגה ועבדו לקראתן, השקיעו בשיווק יצירתי, ואל תשכחו לפנות אל אנשים בעלי ניסיון בתחום לבקש את עצתם.

עסק

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו