הביטחון שלי: 3 דברים חשובים שניתן לעשות באתר ביטוח לאומי

האתר של המוסד לביטוח לאומי עבר שדרוג משמעותי בשנים האחרונות. ההליך בא לידי ביטוי במטרה לאפשר לאזרחי מדינת ישראל לבצע פעולות שונות שיחליפו המתנה על קו הטלפון או ההגעה פיזית אל הסניף הקרוב. יצאנו לבדוק מה הם הדברים החשובים שניתן לבצע באתר וחזרנו עם 3 דברים שאתם צריכים להכיר מקרוב. הישארו אתנו ותגלו איך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר.

 

הדבר ה – 1 שתוכלו לבצע באתר: קריאת מכתבים שנשלחו אליכם

אנחנו מוכרחים לציין כי בחרנו להציג את האפשרות הזו כדבר ה – 1 בגלל שהיא נתפסת בעינינו כחשובה מאוד. הרי כל אחד מאתנו מכיר את הרגע הזה שבו הוא ממתין למכתב מהמוסד לביטוח לאומי, אך זה ממאן להגיע. אם אתם רוצים לעקוף את זמן ההמתנה, עליכם פשוט להיכנס אל האתר ולראות אילו מכתבים נשלחו אליכם לאחרונה. נציין כי במרבית המקרים, תוכלו לקרוא את המכתבים שנשלחו אליכם כמה ימים לפני שאלה יגיעו אל תיבת הדואר שלכם.

אתר ביטוח לאומי

הדבר ה – 2 שתוכלו לבצע באתר: בירור אודות אחוזי הנכות שניתנו לכם

מי שרוצים להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה מוצאים את עצמם לא פעם תרים אחר מסמכים שיוכיחו את אחוזי הנכות שקיבלו לאחר שנכחו בוועדה של המוסד לביטוח לאומי. אם אתם עונים על קריטריון זה או שאתם רוצים לדעת מה אחוזי הנכות שנקבעו לכם על ידי ביטוח לאומי מסיבה אחרת, כדאי שתדעו שתוכלו לראות זאת בקלות באתר.

 

הדבר ה – 3 שתוכלו לבצע באתר: עריכת הפרטים האישיים שלכם

המוסד לביטוח לאומי חוסך לכם זמן המתנה לנציג ומאפשר לכם לבצע שינויים בפרטים האישיים שלכם. כל שעליכם לעשות זה להיכנס אל האתר ולערוך את אחד או יותר מהפרטים הבאים במקרה הצורך:

  • שינוי במצב התעסוקה שלכם
  • שינוי כתובת
  • שינוי מספר טלפון ועוד

אתר ביטוח לאומי

הדבר ה – 4 שתוכלו לבצע באתר: הוצאת מידע אודות מעסיקים קודמים

חשוב מאוד לצין כי ניתן להיכנס אל האתר לביטוח לאומי ולהנפיק באמצעותו דו"חות שונים שאתם זקוקים להם. הדו"ח שנתפס בעינינו כנחוץ ביותר הוא דו"ח העסקה. שכן, דו"ח זה מאפשר לכם לראות את היסטוריית התעסוקה שלכם לאורך השנים. סביר להניח שתתבקשו להציג אותו בשלב מסוים עבור מעסיקים או גופים ממשלתיים. לכן, חשוב שתדעו שאפשרות זו קיימת והיא זמינה עבורכם באתר של המוסד לביטוח לאומי.

 

לסיום – תעבירו את זה האלה

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את 4 הדברים שתוכלו לבצע באמצעות האתר של המוסד לביטוח לאומי. עכשיו, יש בידיכם את כל הפרטים, כך שנותר לכם רק להעביר אותם הלאה, אל מי שזקוק להם. נאחל לכם בהזדמנות זו שתמשיכו לתור אחר מידע חיוני ברחבי הרשת, כדי שתחכימו בעניינים חשובים כמו זה.

אתר ביטוח לאומי

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו