תקלות נפוצות במקררים – המדריך המלא

מקרר צריך לעשות את התפקיד העיקרי שהינו ייעודו – לקרר. גיליתם שהמקרר שלכם אינו מקרר, מצטברים בתוכו מים או קרח, או שהוא מרעיש ושחוק? קבלו את המדריך המלא לתקלות נפוצות במקררים וכיצד ניתן לטפל בהן.

 

מקרר שאינו מקרר

ישנן כמה סיבות למקרר שאינו מקרר. הראשונה היא הצטברות קרח בדפנות. גושי הקרח חוסמים את זרימת האוויר הקר ומונעים ממנו לקרר את המזון. סיבה שנייה הוא ניקוז סתום. במידה והמקרר נוזל ומצטברים מתחתיו מים, ייתכן והצינור סתום מלכלוך. יש לזהות מהיכן הסתימה ולשחרר אותה. באותה מידה גם תקלה אלקטרונית וגם תרמוסטט מקולקל או בעיה בגוף חימום עלולים לגרום לתופעה של חוסר קירור. במקרה של הצטברות קרח, אין לנסות ולהמיס אותו במייבש שיער, מים רותחים וכד'.

אין גם לנסות ולהוציאו באמצעות סכין כי הרדיאטור עלול להיפגע. הפתרון הוא להוציאו מהחשמל ולתת לקרח להפשיר באופן טבעי. במקרים מורכבים יותר יש להזמין טכנאי מקררים שיאבחן את מקור הבעיה. טכנאי מקררים באשדוד והסביבה או טכנאי מאזורים אחרים יעניק שירות ללקוחות הגרים בסביבתו. כך גם הזמינות שלו יותר גבוהה.

 

הגז בורח מהמקרר

כאשר מדובר בבריחת גז הבעיה בצינור הגז או בחיבורים שלו. תקלה מורכבת יותר היא חור ברדיאטור. הפתרון הוא למלא גז, אך כשיש חור הגז ממשיך לברוח ואז יש ניתן להסתייע בטכנאי מקררים לצורך תיקון הבעיה. כאשר הבעיה עמוקה יותר, בצנרת המקרר ולא ניתן להגיע אליה, תהיו חייבים לרכוש מקרר חדש.

 

המקרר רועש

מקור הרעש יכול להיות ברדיאטור בשל העובדה שהמקרר אינו נמצא בזווית הרצויה. הפתרון הוא להוסיף קלקר בכל פינה שלו. אפשרות נוספת היא פגם במנוע או במאוורר. ניתן להחליף את המאוורר אך לא משתלם להחליף את המנוע ומומלץ לרכוש מקרר חדש.

 

המקרר שחוק וישן

במקרים רבים מקרר יכול להחזיק עד 13 שנים. כאשר המקרר הופך לבלאי הגומיות האוטמות את הדלתות שלו נשחקות. גם ניקוי אגרסיבי של הגומיות יגרום להן להתבלות מהר. אפשר לנקות גומיות במים חמים ולפדר אותן בטלק, אך כאשר הן שחוקות יש להחליפן.

 

קצר במערכת החשמלית

שקעים ומפצלים לא תקינים עלולים לקצר את המקרר ובתרחיש הגרוע ביותר, לשרוף אותו. צריך להתאים למקרר שקע תלת פאזי כי צריכת החשמל שלו גבוהה. כמו כן יש לבדוק את תקינות השקע לעיתים קרובות. כאשר ישנה בעיה חשמלית אין לתקן לבד אלא לקרוא לטכנאי מורשה. התקנת מכשיר השהייה יצמצם את הנזק ויגרום למקרר להפסיק לעבוד מיד לאחר הקצר. כאשר בבית יש הפסקת חשמל צריך להוציא את התקע של המקרר מהחשמל ולהחזירו לאחר שהחשמל חוזר.

לסיכום, מרבית התקלות ניתנות לתיקון של טכנאי מקררים מקצועי. במידה ועלות התיקון עולה ממחצית עלות של מקרר חדש, התיקון לא ישתלם ועדיף לרכוש מקרר חדש.

מקרר

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו