מה תפקידו של עורך דין פשיטת רגל?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

עורכי דין מעולים יכולים לסייע רבות בקביעת המדיניות העסקית של בית העסק. נוסף על כך, עורך דין פשיטת רגל יכול לסייע לכם גם בהליכי הפירוק, ובהתחלת ההכנות ליציאה לחיים חדשים.

בין אם אתם פושטים רגל כחברה מסחרית או כאנשים פרטיים, אתם חייבים לוודא שכלל הבקשות והאישורים מוגשים באופן סדור ועל פי ההנחיות, ולשם כך חשוב שיהיה לצידכם לאורך כל הדרך עורך דין מעולה.

 

ליווי ההליך הבירוקרטי מתחילתו ועד סופו

עורך דין הוצאה לפועל מגיש שלל בקשות ודרישות לעיכוב הליכי הוצאה לפועל, במטרה לסייע לאדם לצאת לדרך חדשה. עיסוק נוסף שלו הוא במסגרת תפקידו כעורך דין פשיטת רגל.

עליו מוטלת החובה לסייע לאדם למפות את יתרת רכושו לקראת החלוקה מחדש במסגרת הליכי הפירעון החלקי. עורך דין פשיטת רגל עוסק בליווי של לקוחותיו מרגע ההתחלה של ההליך ועד סיומו, החל ממילויו של הטופס הראשון, ועד קבלת ההפטר הנחשק.

תפקידו של עורך דין הוא קריטי, מאחר וכל עיכוב יכול לגרום לצבירת ריבית על החובות או לשינוי בסטטוס של הלקוח, וכך יתכן וילכו לאיבוד מאות אלפי שקלים. ליווי ההליך מתחילתו ועד סופו כולל בין השאר יצירת קשר שוטף עם האחראי מטעם בית המשפט, והעברת המידע והצפי באופן מסודר ובשפה בהירה ללקוח.

 

בחינת האפשרות למשא ומתן עם הנושים

תפקיד נוסף של עורך דין פשיטת רגל נוגע באופן מפתיע בסיום ההליך באמצע. הליכי פשיטת רגל הם במידה מסוימת מצב של הפסד משותף גם של החייב וגם של הנושים. האדם הפושט את הרגל יודע שבסופו של ההליך הוא יכול לקבל הפטר על חובותיו, אך בדרך עליו לוותר על רוב רכושו, וחמור מכך, על יוקרתו ושמו הטוב.

אדם אשר פשט רגל יתקשה בגיוס הון לפרויקטים עתידיים, ויכול למצוא את עצמו במצב כלכלי חמור ביותר. מבחינת הנושים, הליך פשיטת הרגל הוא אובדן כספי טהור. הרכוש המוחרם מפושט הרגל לרוב לא קרוב אפילו לכסות את חובותיו.

לכן, לשני הצדדים יש אינטרס משותף להימנע מפשיטת רגל מלאה. זוהי בדיוק שעת הכושר של עורך דין פשיטת רגל, אשר יכול ליצור את הקשר הראשוני עם החברות, ולהתחיל במשא ומתן אינטנסיבי הנוגע לקבלת תספורת לחוב, ולפריסה חדשה שתאפשר לחייב לעמוד בהחזרים.

 

הכוונה בדרך להגשת הבקשה

הדרך להגשת הבקשה לפשיטת רגל, מתחילה הרבה לפני הפנייה לבית המשפט והתחלת מילוי הניירת. אדם אשר מתקרב למצב של פשיטת רגל עלול להיות מבוהל, לבצע מהלכים שגויים, ולא להכיר את כלל האפשרויות העומדות בפניו.

עורך דין פשיטת רגל יכול לסייע לכם להבין את מצבכם לאשורו, ולהכווין אתכם בדרך להתנהלות כלכלית נבונה יותר. התנהלות מושכלת כזו תמקסם את הסיכוי שתקבלו את ההפטר ותצאו לדרך חדשה.

 

מאזניים כסף מול זמן

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו