דברים חשובים שחייבים לעשות בעת תמלול הקלטות

תמלול הוא מונח שהפך דומיננטי בתקופה בה וירוס הקורונה דורש מאיתנו ריחוק חברתי, ובעיקר למצוא דרכים חדשות ויצירתיות להמשיך בשגרת חיינו ובפעילות התקינה של אותם הגופים אליהם אנחנו מחויבים בשגרה תקינה.

אז ישיבות מנהלים הפכו לישיבות זום, הרצאות עברו מהאוניברסיטאות והמכללות אל המסך ואנחנו יוצרים יותר ויותר תוכן ומשתפים בחיים שלנו, מעבירים וצורכים מידע דרך המסכים השונים שבחיינו.

ולכן צרכים רבים ושונים הביאו אל התחזקותו של התמלול בחיינו.

כל מה שרציתם לדעת על תמלול לכל סוגיו נמצא כאן.

 

מההתחלה, מהו תמלול?

תמלול הוא למעשה הפעולה בה לוקחים קובץ סאונד והופכים אותו למסמך טקסט כתוב ומסודר. האנשים שמבצעים את הפעולה נקראים משקלטים. תכונותיהם העיקריות של אותם המשקלטים הן: יכולות ריכוז גבוהות, זריזות, מיומנות וקליטה טובה של "אווירת" השיחה ונימת המדברים.
ישנן כמה דרכים לתמלל, הראשונה היא חברת תמלול מקצועית. ובהקשר לזה יש לציין שרק חברות תמלול הקלטות מקצועיות יכולות לתמלל לצורכי בית משפט.
השנייה היא בעצמכם! אם יש לכם קובץ שהוא יחסית קצר, קליל ובאיכות טובה אתם לגמרי יכולים לעשות זאת בעצמכם בצורה טובה. כמובן הדבר תלוי בצורך של התמלול והנמענים שלו.
הדרך השלישית היא אפליקציות. בעידן של היום אין כמעט צורך שאין לו אפליקציה זמינה בחנות האפליקציות שלכם. ובכל זאת, השימוש באפליקציה רק יחדד ויראה לכם כמה חשוב תמלול של אדם אמיתי, בעל שיקול דעת והעמקה של הדברים. ובכל זאת, תוכלו להשתמש באפליקציות להקלטות קצרות, באיכות סאונד גבוהה מאוד ולאחר מכן לעבור על התמלול בעצמכם ולתקן. דורש עבודה ובכל זאת לפעמים יכול להועיל.

 

צרכיי התמלול השונים

אז כפי שכבר נכתב מעלה, אנחנו בתקופה שבה כולנו נמצאים הרבה יותר מול מסך ופחות מול אנשים בשר ודם. וזה משפיע עלינו בכל המישורים, לכן ובעקבות כל זה התעורר הצורך אצל המון אנשים להקליט ישיבות, הרצאות, את עצמם, בכדי שיוכלו לעבור על הדברים, להנגיש, להעביר הלאה. אלו הם הצרכים העיקריים של התמלול:

  1. הרצאות – לסטודנטים שבנינו הסיבה הזו ברורה מאוד. נכון, רוב הקורסים מוקלטים ואפשר לחזור ולצפות בהם שוב (בבצלאל נניח יש זכויות יוצרים על הקורס עצמו והתוכן המועבר בו ולכן אין הקלטות של הקורסים) אבל יש המון בעיות, תקלות וטעויות אנוש ולכן קשה מאוד לסמוך על זה.
  2. תמלול שיחות כראייה בבית משפט – אם הסכם שבעל פה הופר, או שנאמרו דברים בישיבות והם לא קוימו וברצונכם לתבוע, לא מספיק שתביאו את ההקלטה כראייה במעמד המשפט. עליכם להביא תמלול של ההקלטה (שנעשה על ידי חברת תמלול מקצועית) בצירוף של תצהיר החתום על ידי עורך דין.
  3. בלוגרים\ יוצרי תוכן – בשביל להנגיש את תכנים שלכם לאוכלוסיות שונות, יש לתמלל את התוכן לטקסט.

 

איש תרגום

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו