תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית הפכה בעשורים האחרונים, ובשנים האחרונות בפרט, לאחת התביעות הנפוצות ביותר. תביעות מהסוג הזה מוגשות בתדירות גבוהה כנגד רופאים, כמו גם מוסדות רפואיים שונים. אמנם תביעת רשלנות רפואית איננה תחום פעילות חדש, ואולם בשנים האחרונות הפכה הגשת תביעה לאפשרית ונגישה גם עבור קבוצות אוכלוסיה שבעבר נמנעו מכך. זאת, הן בעקבות מגבלות כספיות והן בעקבות חוסר מודעות לאפשרויות הפתוחות בפני מטופלים שניזוקו בעקבות רשלנות רפואית. מהי בדיוק תביעת רשלנות רפואית ומתי כדאי וצריך להגיש אותה? כיצד קרה שמספר התביעות המוגשות נמצא בעלייה מתמדת? בהמשך המאמר נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

תביעת רשלנות רפואית

מהי תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית היא תביעת פיצויים בגין נזקים פיזיים ואחרים, שנגרמו למטופל בעקבות טיפול רפואי רשלני. תביעת הרשלנות ניתנת להגשה, אם וכאשר ישנו סיכוי סביר להוכיח כי פעולה רפואית שנקט רופא מטפל כל שהוא, במסגרת טיפול כולל או כפעולה פרטנית, חרגה מהפעולות הרגילות שהוא היה צריך להעניק למטופל. זאת, תוך השוואה לפעולות שנקטו רופאים אחרים בנסיבות דומות ובהתקיים תנאים דומים או זהים לתנאים שהתקיימו אצל המטופל. אף כי הוכחת קיומה של רשלנות רפואית איננה עניין פשוט, הרי שמשהוכח קיומה של הרשלנות עשויים הפיצויים שייפסקו לטובת המטופל להיות משמעותיים. המטרה של הפיצויים כאמור הינה לסייע למטופל להתגבר על הקשיים שנוצרו, או לכל הפחות להתמודד היטב עם התוצאות וההשלכות שלהם. בנוסף, הפיצויים אמורים לגלם את עגמת הנפש והסבל שנגרמו למטופל עקב הרשלנות הרפואית על כל ההשלכות שלה.

היזהרו ממכירת ולקיחת תרופות מזויפות – למאמר המלא הקליקו פה.

מדוע יש עלייה במספר התביעות לרשלנות רפואית

בעשורים האחרונים, ובעיקר בשנים האחרונות, ניכרת בבירור עלייה הן במספר היחסי של תביעות רשלנות רפואית והן במספר המוחלט שלהן. המשמעות היא שהסיכויים של רופא להיתקל בתביעה מהסוג הזה, הולכים וגדלים ככל שעובר הזמן. הסיבות לכך מגוונות: בראש וראשונה, ניכרת עלייה במודעות של המטופלים לנושא, מה שגורם להם להגיש תביעה או לכל הפחות לבחון את האפשרות הזאת לעיתים קרובות יותר. בנוסף, מרבית הטיפולים הרפואיים ובכלל זה טיפולים כירורגיים ומקצועיים שונים, הפכו לקלים יותר לביצוע בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית. לפיכך תקלות רפואיות שבעבר הלא רחוק נמנו עם התקלות האפשריות במסגרת טיפול רפואי, הפכו לבלתי מתקבלות על הדעת, בהתחשב בטכנולוגיה שאמורה לטפל בהן בקלות.

באשר לחלק השלישי במשוואה, שהם עורכי הדין המתמחים בתחום, הרי שגם הם הפכו לוחמניים יותר בגישה שלהם. נכון להיום, עורך דין כמו דוד פייל, מוכן, בנסיבות מסוימות, לקבל את התמורה בעד העבודה שלו מהסכום שייפסק לטובת התובע. כיוון שכך, מטופלים רבים מוכנים ללכת במסלול הזה למרות שבמקרים רבים הם אינם, ולא היו יכולים לעמוד בעלויות הכרוכות בתביעה, אילו נדרשו לשלם אותן מראש ובלי קשר לתוצאה.

אם יש לך שאלות ותשובות בנושא רשלנות רפואית ואם יש לך רצון לבחון הגשת תביעת רשלנות רפואית, זה בדיוק המקום והזמן לעשות את זה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם. המקצוענים שלנו יבחנו את המסמכים המצויים ברשותך ואת הסיכויים להגשת תביעה, ויסייעו לך לכל אורך התהליך עד לסיומו המוצלח.

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו