תאונת דרכים בצבא

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

במידה וחייל מעורב בתקופת השירות הצבאי בתאונת הדרכים, הוא רשאי לתבוע פיצויים כמו כל אזרח אחר. עם זאת, בהיותו חלק מהמערך הצבאי הוא יכול לבחור אם להגיש תביעה נגד חברת הביטוח או להגיש תביעה נגד קצין התגמולים של משרד הביטחון. הוא לא תמיד רשאי לבחור בין האופציות, שמשתנות על פי התרחיש אליו נקלע. החייל אינו יכול לתבוע את שני הגופים, אלא רק אחד.

 

את מי צריך לתבוע?

  • אם כל כלי הרכב המעורבים בתאונה היו כלי רכב אזרחיים – החייל יוכל לתבוע את קצין התגמולים של משרד הביטחון או את חברת הביטוח, בין אם היה הולך רגל או נהג בכלי רכב אחר.

  • אם כל כלי הרכב המעורבים בתאונה היו כלי רכב צבאיים – החייל יוכל לתבוע רק את קצין התגמולים.
  • אם כלי הרכב המעורבים היו גם כלי רכב צבאיים וגם אזרחיים – לחייל יש זכות בחירה בין תביעת חברת הביטוח או תביעת משרד הביטחון.

 

הבדלים בין התביעות

  • תביעת חברת הביטוח: בתביעת חברת הביטוח, אין החייל מחויב בהוכחת אשמתו של הנהג הפוגע. גם החייל עצמו אינו מחויב להוכיח את חפותו, גם אם רשלנותו הובילה במובן מסוים לתאונת הדרכים.
    החייל זכאי לפיצוי כספי גם אם לא קיבל אחוזי נכות (לעומת תביעת משרד הביטחון, בה זה תנאי לקבלת פיצויים). הפיצוי הכספי הניתן מביטוח לאומי הוא אמנם גדול, אך הוא חד פעמי, וסכומו אינו משתנה אם בעתיד ישנה החמרה במצב או אם יש צורך בהמשך טיפול יקר במיוחד.

  • תביעת משרד הביטחון: לעומת תביעת חברת הביטוח, על מנת לזכות בפיצויים מקצין התגמולים של משרד הביטחון על החייל לקבל 10% נכות ומעלה מהוועדה הרפואית הצבאית. כמו כן, תביעת החייל לא תעמוד אין אינו מצליח להוכיח את אשמתו של הצד השני. כמו כן, במידה והוא עצמו נהג ברשלנות שבין השאר גרמה לכך שנפגע, משרד הביטחון יכול להנמיך את גובה סכום הפיצויים וטף לבטלם.
    עם זאת, אם החייל זכה בתביעה, הוא יקבל קצבה חודשית. בנוסף, משרד הביטחון יפרוש עליו את אחריותו לשארית כל חייו, כך שאם מצבו הגופני מתדרדר הוא יהיה זכאי לתוספת לקצבתו ולהטבות נוספות.

חשוב לדעת, חייל חובה עדיין רשאי לתבוע את משרד הביטחון עבור פיצויים אם התאונה התרחשה מחוץ לכותלי הצבא, בסביבה אזרחית ולא בעת מילוי תפקיד (כמו בעת חופשה למשל), בעוד חייל קבע או מילואים לא יוכל.

אל תוותרו על הזכויות שלכם ועל הפיצויים שייתכן ואתם זכאים להם. אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, צרו עימנו קשר וצוות עורכי הדין שלנו, המנוסה במקרים אלו, יעמוד לשירותכם. ההסתייעות בעורך דין גרינברג ושות' מיומן תשפר משמעותית את הסיכויים שלכם לזכות בפיצויים שיקלו מאוד על חייכם ויאפשרו החלמה קלה ונינוחה יותר.

רכב הפוך

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו