שתלים דנטליים – בעד ונגד

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

טכניקה אשר מבוססת על שתלים דנטליים נחשבת לטכניקה ייחודית אשר מאפשרת להימנע משימוש בשיניים תותבות, ולקבל בתמורה חיוך מושלם וטבעי. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי ישנם יתרונות וחסרונות, עליהם נרחיב כעת במדריך.

שתלים דנטליים – מהם היתרונות?

השתלת שתלים דנטליים מהווה אפשרות נהדרת לקבלת חיוך מושלם, וזאת בשל העובדה כי מדובר בשתל טיטניום חזק אשר נשמר למשך שנים רבות, ומהווה בסיס איתן לצורך השתלה של שן, במקום החסרה. ביחס לטכניקות אחרות של שיקום הפה והלסת, מדובר בשיטה אפקטיבית אותה ניתן לבצע ביום אחד בלבד, ועם תוצאות לטווח הרחוק. כך לדוגמא, לאחר ההשתלה ניתן לאכול את כל סוגי המזון, לאור תפקוד מלא של השתל, ללא היפרדות או תזוזה. בנוסף, אין צורך להשתמש בדבק, כפי שנדרש לבצע בשיניים תותבות. אחוזי ההצלחה של תהליך הם 98%, ובטיפול נכון אשר מתבצע באמצעות רופא שיניים בבאר שבע מומחה ניתן לשמר את התוצאות של ההשתלה למשך שארית החיים. יתרון נוסף אשר גלום בטכניקה של השתלת שיניים כולל גם יכולת דיבור משופרת, הערכה ודימוי עצמי גבוהה יותר כתוצאה ממראה שיניים טבעי. לאור היתרונות אותם ציינו, ניתן לראות כיצד יותר ויותר מטופלים מופנים לטיפול של השתלת שתלים דנטליים, בהתאמה אישית אשר נעשית ע"פ תוכנית טיפול פרטנית, לצורך יצירת מראה שיניים מושלם וכן קבלת שיניים חלופיות אשר מתפקדות כמו שיניים רגילות לכל דבר.

שיניים

מהם החסרונות של שתלים דנטליים?

על אף היתרונות אותם ציינו, המועמדים לביצוע ההשתלה מחויבים לשמור על היגיינת פה ולסת, ולביקור קבוע אצל רופא השיניים לצורך בחינה של השתלים ועמידותם. בנוסף, מעשנים כבדים או מטופלים אשר סובלים מסכרת, לחץ דם גבוה, או רקע בריאותי של מחלות כרוניות מחויבים לבצע בדיקות נוספות בכדי לבדוק האם הם מועמדים טובים להשתלה. זאת ועוד, השתלה לא נכונה אשר מתבצעת שלא ע"פ הנהלים עשויה להוביל לנפילה של השתלים, ולכן חשוב מאוד ליצור קשר עם רופא מומחה להשתלות אשר מבצע את ההשתלה תוך שימת דגש על מבנה הפה ובחינת ההתאמה מבחינת מבנה השתל, בהתאם לתוכנית טיפול אישית, לצורך יצירת שתלים אשר מתאימים באופן מדויק למבנה הפה. זאת ועוד, מדובר בהשתלה אשר זמן ההתאוששות הוא 6-12 שבועות, ולכן יש לקחת זאת בחשבון. אולם, מטופלים אשר עברו את ההליך דיווחו כי באמצעות שימוש במשככי כאבים ללא צורך בקבלת מרשם כמו גם ליווי שוטף מצד הרופא, ניתן לקצר את זמן ההחלמה ולחזור לשגרת חיים רגילה. לסיכום, על אף החסרונות אותם ציינו, שיטה של שתלים דנטליים הינה שיטה אפקטיבית אשר מתאימה לרוב האוכלוסייה, ולכן אם אתם סובלים מאובדן שיניים מומלץ לפנות לרופא שיניים מומחה אשר ידע לבנות תוכנית טיפול מותאמת אישית לצורך ההשתלה.

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו