רפואה קונבנציונלית ורפואה אלטנרטיבית

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

קיים קשר אדוק בין הרפואה הקונבנציונאלית לבין עולם הרפואה האלטרנטיבית. במאמר זה נעניק לכם הצצה לעולם החדש של טיפול בחולים בדלקות ומחלות קשות, באופן שלא הכרנו בעבר.

חיבור בין גוף ונפש – כיצד החיבור משפיע על סיכוי ההחלמה של חולים וכיצד עולם הרפואה האלטרנטיבי משתלב?

אם בעבר עולם הרפואה האלטרנטיבי היווה אלטרנטיבה בעבור מטי מעת, כיום מדובר בטכניקות טיפוליות אשר מוצעות גם ע"י רופאים מומחים. המחקר המקיף אשר נעשה בתחום העלה כי עולם הרפואה האלטרנטיבי מציע קשת רחבה של טיפולים אשר יכולים לסייע לתהליך ההחלמה בעבור דלקות ומכאובים. כך לדוגמא, באמצעות צמחי מרפא, תבלינים ותבלינים ייעודים ניתן לטפל במגוון דלקות, כמו דלקת דיברקוליטיס ודלקת מעיים. מדובר בתהליך שונה של טיפול אשר מתבסס על סקירה של מצבו של המטופל והבנה מעמיקה לגבי צרכיו והתקדמות הדלקת או המחלה, הן באמצעות שימוש בצמחי מרפא והן באמצעות דיקור מקצועי הנעשה באמצעות מחטים ומבוסס על השיטה הסינית העתיקה. כתוצאה מכך, מקבל המטופל מענה רפואי אשר מבוסס לא רק על רפואה אינטגרטיבית הכוללת תרופות מרשם וביצוע בדיקות, אלא על מערכת הוליסטית אשר נותנת מענה מדויק בעבור צרכיו של המטופל,  ובכך לסייע באופן ממשי לתהליך ההחלמה. מדובר בבשורה של ממש בעבור רבבות חולים, וזאת בשל העובדה כי המחקרים אשר נעשו בתחום העלו באופן ממשי כי לחיזוק המערכת החיסונית וכן מערכות נוספות בגוף בשילוב טיפולים אשר נוגעים לנפשו של המטופל ניתן לסייע באופן ניכר, עד לכדי שינוי משמעותי במדדים הרפואיים ובהרגשתו הכללית. כי תהליך החלמה ממחלה או דלקת ייקבע גם בהתאם למצבו המנטאלי של המטופל, ולכן חשוב ללמוד ולהתחקות אודות מטפלים אשר משתמשים בטכניקות מהעולם הרפואה האלטרנטיבי בכדי לטפל ולרפא.

רנטגן

האם הרפואה האלטרנטיבית נותנת מענה גם בעבור חולים במחלות קשות?

מעבר לעובדה כי ניתן לטפל במגוון דלקות ומחלות זיהומיות, השילוב בין רפואה קונביונצאלית לבין רפואה אלטרנטיבית נמצא כיעיל גם במקרים של אבחון סרטני, כולל סרטן המעי הדק וסרטן הראייה אשר נחשבים לנפוצים ביותר בישראל, כמו גם בעולם. מטופלים אשר אובחנו בסרטן מסוג זה הופנו לרוב לטיפול אגרסיבי אשר נעשה באמצעות מתן תרופות וביצוע כימותרפיה, אולם כיום המענה אשר ניתן בעבורם כולל שימוש בצמחי מרפא וכן קאנביס רפואי אשר נחשב לאחד הטיפולים פורצי הדרך של העשור האחרון, כחלק משורה ארוכה של מחקרים אשר מצאו כי לקאנביס יש יכולת לכווץ גידולים ואף להעלים אותם. עם זאת, אין עדיין הוכחה חד משמעית אך ככל הנראה ולאור המספרים הגבוהים של מטופלים אשר משלבים טיפולים אלטרנטיביים הכוללים קנאביס, דיקור סיני, שמנים וצמחי מרפא נראה כיצד יותר ויותר חולים משלבים את שני העולמות יחדיו ובכך משפרים את איכות חייהם ומצב בריאותם.

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו