איך אפשר לקנות רכב חדש ללא הון עצמי ?

אם החלטתם לקנות רכב חדש ואין לכם את האפשרות הכלכלית לעשות זאת תדעו שיש אפשרות.

אחת הדרכים הזולות ביותר להשיג סכום כסף לרכישת רכב חדש היא לקחת הלוואה. לא תמיד חייבים לקחת את ההלוואה מהבנק. דרך זולה יותר תהיה לנסות להשיג את הסכום דרך הלוואה מבן משפחה או אפילו לקנות במשותף את הרכב עם חבר או בן משפחה.

רכב חדש ללא הון עצמי

אף אחד לא יבקש מכם ערבויות, או בטחונות ומן הסתם לא תצטרכו לשלם ריביות על ההלוואה. אך הסכנה שעלולה לצוץ מלבד האי נעימות היא מחלקות לגבי השימוש ברכב, ואם לא תצליחו לעמוד בהלוואה זה יכול להתלוות לכעסים וריבים.

הלוואה מהבנק או ליסינג פרטי

ישנם מספר דרכים לקבל מימון עבור רכב חדש חלקם דרך הבנק וחלקם דרך חברות הליסינג השונות. הלוואות הבנק יהיו לרוב בריבית שהיא נוחה אבל מצדו השני ישנם גם חסרונות. לרוב הבנק ידרוש ערבויות ומשכון של הרכב עד שתחזירו את ההלוואה במלואה, שנית מסגרת האשראי שלכם יכולה להגיע למלואה דבר אשר יגרום לסגירת מסגרת האשראי שלכם.

שלישית הבנק לרוב לא נותן מימון של 100% אלא בין 70% ל-85% לרכבים מעלות הרכב, לרכבים יד שנייה ומשומשים המימון יהיה לרוב 70%. זאת אומרת שעדיין תצטרכו להשיג את הסכום הראשוני על מנת לקנות את הרכב.

אפשרות נוספות ונפוצה יותר כיום היא לפנות לחברת ליסינג במימון פרטי שם תוכלו לרכוש רכב חדש או משומש ולשלם מקדמה באחוז מסוים משווי הערך של הרכב עם החזר חודשי. ככל שהמקדמה שתשלמו תהיה גבוהה יותר כך התשלום החודשי שלכם לחברת הליסינג יהיה נמוך יותר.

פריסת תשלומים גבוהה תוכל להביא לעלויות נוספות. כך שבסופו של תקופת ההתחייבות תוכלו להחליט אם אתם מעוניינים להמשיך לרכב אחר או לשלם את יתרת הסכום ולרכוש את הרכב הקיים. במקרים אלו ההסכמים שנעשים ממול חברות הליסינג הם חוזים למשך תקופת התחייבות של 36-60 חודשים.

ישירות דרך היבואן

יבואני רכבים כמו קפיטל מוטורס מציעים מימון בתנאים טובים מאלו שתמצאו בבנקים השונים, ועם זאת תוכלו לאתר רכבים גם במגרשים שם בעלי המגרש ינסו לרוב להוריד ב 10% את העלות של הרכב בתמורה לטרייד אין אך יחסכו עבורכם את כל ההתעסקות המורכבת של מכירת רכב.

מלבד ההוצאות שקיימות עבור רכישת הרכב תמיד יש לנו הוצאות נוספות והן לרוב אינם צפויות.

הוצאות כגון:

  • ביטוח – לרוב תצטרכו לעשות 2 ביטוחים, ביטוח חובה וביטוח מקיף אשר כולל בתוכו גם ביטוח צד ג'. במידה והחלטתם לוותר על ביטוח מקיף רצוי שתשקיעו ותרכשו ביטוח צד ג'. לדוגמא ביטוח נהג צעיר יהיה יקר יותר משמעותית מביטוח רגיל אך ע"י השוואה בין מספר חברות ביטוח שונות תוכלו להוציא הטבות ולהוזיל את עלויות הביטוח.

 

  • רישוי וטסט – עליכם לקחת בחשבון שישנה הוצאה שאי אפשר להתחמק ממנה, אך יש לדעת שרכבים חדשים שעלו לכביש החל מהתאריך הראשון לינואר שנת 2016 פתורים מטסט למשך שלוש שנים אך לא מאגרת הרישוי שעלותה מעל ל-1,000 ₪.

 

  • מוסך- גם אם הרכב שרכשתם תקין עדיין תיאלצו להיפרד מכמה אלפי שקלים בשנה לצורך טיפולים שונים. ככל שהרכב יותר שנים על הכביש כך תיאלצו לבקר במוסך יותר.

 

אם כך לרכוש רכב היא החלטה בהחלט לא פשוט, בכל מלבד הנושא הפיננסי עלינו להחליט איזה רכב כדאי לנו לרכוש. האם משתלם לקנות רכב חדש או בכלל יד שנייה, לשכור רכב או לקחת הלוואה, כל כך הרבה אפשרויות עומדות לפנינו. בליסינג עליות התחזוקה השונות חלות על חברת הליסינג לעומת הרכב שלכם שבו אתם נזהרים בכל צעד ושומרים עליו.

אך בהחלט מדובר בחלטה פיננסית, השיקול בין ליסינג לעומת קנייה של רכב חדש הוא בעיקר כלכלי.

האפשרות היקרה יותר שעומדת לפנינו היא לקנות רכב חדש ויש לזה המון יתרונות, הכול חדש, נקי, יפה, תקין אנחנו מרגישים פשוט כיף.

לעיתיים אנחנו יכולים לקנות את הרכב החדש אצל היבואן ולקבל הנחה משמעותית ולעיתים גם לקנות ישירות מחברת הליסינג רכב עם 0 ק"מ. בחברת הליסינג הרכב יהיה זול יותר משמעותית ב 10% ועד 20% מתחת למחיר של היבואן אבל עדיין נקבל אבזור פשוט שמגיע עם הרכב וללא תוספות והמגוון לא יהיה גדול.

אך החיסרון יהיה ברגע שתרצו למכור את הרכב, מה שיקרה בעצם ברגע הרכישה מחברת הליסינג זה שאתם תהפכו להיות יד שנייה וכאשר תרצו למכור את הרכב תיאלצו להיפרד מההנחה שקיבלתם כאשר קניתם את הרכב בנוסף לירידת הערך של הרכב הקיימת לאותה השנה.

לקבל מימון מלא

כיום ניתן לקבל מימון מלא בעת רכישת הרכב, רוב האנשים חולמים על רכב מפואר וחדש אך הם מגדירים את זה כחלום ולא חושבים שזה ניתן להתממש אלא אם כן הם זכו בסכום כסף גדול.

כיום יותר ויותר אנשים מצליחים לקנות את הרכב שהם תמיד חלמו מכיוון שקיימות המון חברות שמעניקות הצעות מימון לעיתים גם עם 100% מימון מלאות, כך שאותו האזרח שמעוניין להשתרג יוכל לקבל מימון, אך עם זאת חשוב לומר שכל אחד צריך לבדוק את היכולות שלו ולוודא שהוא עומד בתשלומים ולא מסכן את עצמו.

באמצעות פריסת תשלום או הלוואה ניתן לרכוש כל רכב ולבצע החלפה של הרכב בכל כמה שנים לכן ייתכן שבאמצעות מימון הרכב בתנאים שיהיו נוחים עבורכם תוכלו לעשות זאת. בנוסף חשוב לשים לב ולקחת בחשבון שמימון לרכב שונה מליסינג כיוון שבעסקת מימון הרכב משועבד לטובת ההלוואה ובליסינג הרכב נשאר אצל המחכיר.

לפרטים נוספים: https://saveadate.co.il

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו