אם אתם רוצים להנות- בחרו סדנאות!

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מה עושים כשרוצים לארגן מפגש חברי מבלי לטרוח יותר מדי?

יום ההולדת הגיע, ושוב צריך לחרוץ החלטה גורלית בנוגע לציון היום המיוחד הזה. איפה נחגוג? מתי נחגוג? כמה אנשים יוזמנו? האם לשמור מקום במסעדה ההיא? האם להתחייב לעשרה אנשים במועדון הזה? אנחנו לא אוהבים להודות בזה, אולם תכנון של מפגשים חברתיים מותיר אותנו לעיתים תשושים. הסידורים חלים על בעל המצווה או על מארגן הערב, אשר צריך להתרוצץ, לחפש, לקנות לחקור ולשאול. כל זה מרחיק אותנו מהמטרה העיקרית, הלא היא להנות עם אהובינו. אז איך אפשר בכל זאת לתכנן מפגש חברי או לציין ימים מיוחדים ללא אותן התעסקויות מעצבנות? הכירו את נפלאות הסדנה!

הסדנאות הפכו לטרנד עכשווי ומופלא, אשר במסגרתן ניתן ללמוד על תהליכי ייצור של מוצרים שונים שאנחנו מכירים, כמו למשל מוצרי מזון או מוצרי פיסול ויצירה.

 

למה לי להשתתף בסדנה? יש היום הכול באינטרנט!

מטרתה של הסדנה היא ליצור חוויה יצירתית ומעניינת, אשר תביא לגיבוש בין המשתתפים בה. יש בסדנאות היבט של פיתוח אישי למול עבודת צוות, אדם יכול לגלות על עצמו את אהבתו ליצירת דבר מה חדש באמצעות חומרי הגלם הניתנים לו, ולצד זאת להנות מחברתם של משפחה או חברים ולחלוק איתם את חוויית היצירה. את הסדנאות מקיים בדרך כלל אדם בעל רקע וניסיון בתחום, אשר מוסמך דיו כדי להעביר את המשתתפים בסדנה תהליך, וכדי לברור את חומרי הגלם המשובחים ביותר בהם ישתמשו לטובת היצירה.

 

סדנאות מומלצות שאפשר לקיים עם משפחה וחברים

כיום ישנן סדנאות הנוגעות בתחומים רבים, החל בתשוקתנו הגדולה והנשגבת מכולן והיא המזון, וכלה בעיצוב ובתפירה. את הסדנה הנבחרת מומלץ להתאים לאופי המפגש, גילאי המשתתפים וכן לנסות לקלוע למכנה המשותף הרחב ביותר כדי שכולם ייצאו מרוצים.

 

האישה למטבח, והגברים גם!

אחת מהסדנאות הפופולריות ביותר הינה סדנת בישול. זוהי סדנה שמותאמת למשפחות ולאירועי צוות בחברות עסקיות. על המשתתפים לבחור תחילה באיזה סגנון של אוכל הם ירצו להתמקד (המטבח האיטלקי, המטבח האסייתי וכולי), ובהתאם לכך יידעו למי לפנות. במסגרת הסדנה, המשתתפים מכינים מנות שהם בוחרים מתוך תפריט ולבסוף אוכלים מהן. הם מקבלים הסבר של מי שמוביל את הסדנה, לרוב הוא יהיה שף, אודות חומרי הגלם והמנות שבתפריט, ועל פי זה מתקיימת הבחירה במנות. בסיום מלאכת ההכנה, כלל המנות שהכינו במהלך הסדנה נפרשות לפניהם ומקיימים ארוחת סיום משותפת.

 

סדנה שמחייבת חזרה הביתה במונית

תארו לכם ערב בו אתם מפקידים את הילדים בידיה של השמרטפית הנאמנה, ומגיעים להכין קוקטיילים ייחודיים שימתיקו לכם את הערב ויבשמו אתכם קלות. מדובר בסדנת אלכוהול, סדנה שמותאמת לאוכלוסייה הבוגרת ורלוונטית לקבוצות או למפגשי זוגות. במסגרת הסדנה, המשתתפים מקיימים טעימות של סוגי יין שונים, ולומדים כיצד לרקוח קוקטיילים מיוחדים וטעימים. פרט לאלכוהול עצמו, מקיימי הסדנה אחראיים גם כן על השמעת מוסיקה טובה, תחרויות וחידונים ומתן טיפים אודות אלכוהול ואחסונו באופן מיטבי בבית. סדנת האלכוהול מתאימה למאורעות בהם רוצים לחגוג עם שתייה טובה ועד שכרון חושים, אולם באופן מצומצם ופרטי.

 

סדנאות פיסול באמצעות חומרים

מרגישים מתוחים מהשגרה? מעוניינים בהסחת שדעת של מספר שעות? אוהבים להתעסק עם חומרי יצירה וליצור דברים חדשים? לשם כך נועדו סדנאות פיסול באמצעות חומרים. יש שיבחרו בסדנאות אלו לאור הזיקה העמוקה שיש להם לפיסול חומרים ולעיצוב, אולם יש מי שישמחו להגיע למפגש חד- פעמי של כמה שעות לטובת ריפוי בעיסוק. הסדנאות הללו רלוונטיות לילדים, לנוער ולמבוגרים, והן הזדמנות נהדרת ליצור גיבוש משפחתי וחברי. במסגרת הסדנה, המשתתפים ילמדו כיצד לפסל וליצור אובייקטים שונים באמצעות חומרים כמו קרמיקה וכולי. הם יתנסו בשיטות שונות ליצירה באמצעות החומרים ובעבודה על כלים ייעודיים. לרוב הסדנאות מתקיימות באווירה שקטה, זאת על מנת לייצר חוויה עמוקה ואותנטית. לאחר שהחומרים מתייבשים, המשתתפים רשאים לקחת איתם את יצירותיהם.

 

"תשעה מכל עשרה אנשים אוהבים שוקולד, ואחד מכל עשרה הינו שקרן!"

נדמה ששוקולד מלווה אותנו בכל מצב בחיים. הוא חומר הגלם הבסיסי שמשמש אותנו לציון ימי שמחה וכיף, מרוח על פני עוגות יום הולדת או מהול בתערובת של קינוח עשיר במסעדה טובה. הוא גם זמין לנו כאשר אנחנו רוצים לחפש נחמה בסיומו של יום קשה, נשלף מדופן המקרר ומפחית את התחושות הקשות. אז אם שוקולד הוא חבר כל כך טוב ונאמן, למה שלא נשתתף בסדנה שכל כולה מבוססת על טהרתו? סדנת שוקולד הינה סדנה שמותאמת לכלל הקבוצות ולכלל הגילאים. במסגרת הסדנה, המשתתפים לומדים כיצד להכין מוצרים שונים העשויים משוקולד כמו פרלינים, עוגות וכולי. לשם הכנת המאכלים והמשקאות משוקולד, המשתתפים ילמדו עליו מספר עובדות חשובות וכן ילמדו כיצד להתאים את הטמפרטורה של השוקולד לתוצאה הרצויה. בסוף הסדנה, המשתתפים יוכלו לאכול מהקינוחים ומהמשקאות שהכינו, ואת חלקם גם במהלכה. את מה שנותר, אם יהיה מי שיצליח להתאפק ולא לזלול את השוקולד עד תום, ניתן יהיה לקחת הביתה.

 

מבחר אינסופי: כיצד אדע באיזו סדנה לבחור?

הסדנאות שעלו כאן הינן חלק מהיצע רחב של סדנאות שמתקיימות באופן שוטף. כל סדנה לקוחה מעולם אחר ומייצרת חוויה שונה וייחודית לה. כמו כן, לא כל סדנה מתאימה לכל גיל, ועל כן יש לקחת בחשבון חתך גילאים של המשתתפים. כאשר כמות המשתתפים בקבוצה היא גדולה, האתגר שבלהתאים סדנה שחביבה על כולם גדל גם כן. יחד עם זאת, צריך לזכור שחלק ניכר מהחוויה הם האנשים שמשתתפים איתך בעשייה, ומה שיוותר בזיכרוננו הינו חווית "הביחד" שיצרנו בסדנה עם קרובינו.

 

מאכלים מתוקים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו