מתי כדאי להגיע לקפריסין במהלך השנה

האי קפריסין, הנמצא במרחק של כארבעים דקות טיסה מישראל, הוא אחד מיעדי התיירות היותר אטרקטיביים, עבור ישראלים שלא רוצים להתרחק יותר מדיי ממזג האוויר הים תיכוני. מנגד, אותם ישראלים ממש מעוניינים לנפוש באווירה אירופאית, במקום שהלחץ והמולה הישראלית הטיפוסית  שהפכו לחלק כמעט בלתי נפרד מהאווירה כאן בישראל, כמעט ולא באים בו לידי ביטוי.

האי קפריסין נמצא כבר שנים רבות בראש טבלת היעדים הישראלית, והנהירה אליו עוד התגברה מרגע שהתקררו היחסים בין ישראל בין תורכיה, שהייתה עד לא מכבר יעד תיירותי מועדף. אילו אטרקציות מציעה קפריסין לתיירים הבאים בשעריה? מתי כדאי להגיע לקפריסין במהלך השנה? בשורות להלן נביא רשימה חלקית של אטרקציות ואירועים בקפריסין, המתפרשים על פני כל השנה כולה.

מתי כדאי להגיע לקפריסין

למי שמעוניין לתכנן את החופשה המשפחתית שלו בהתאם לאירועים מיוחדים באי קפריסין, צפויה הפתעה של ממש. ההפתעה היא שאין באי הנפלא הזה כמעט חודש דל. בכל זמן נתון ניתן למצוא אירוע כל שהוא שיתאים למצב הרוח וינעים את השהייה בקפריסין.

האירועים בקפריסין מתחלקים על פי שני מפתחות עיקריים: המיקום של האירוע מצד אחד, ועונות השנה מצד שני.

באופן טבעי, עונות הקיץ והאביב מעט שוקקות יותר, אבל ככלל גם חודשי הסתיו והחורף אטרקטיביים. באשר למגוון האירועים – מדובר במגוון רחב מאד, החל מאירועי ספורט ליי, עבור דרך פסטיבלים וכלהה בהצגות וקונצרטים איכותיים.

אטרקציות ואירועים באי

כאמור, מספר האירועים בקפריסין הוא גדול, ותקצר היריעה מלתאר כאן את כולם. בשורות להלן נביא, לפיכך, מספר אירועים המייצגים את קפריסין היפה.

פסטיבלים, מוזיקה ומזון: במהלך חודשי הסתיו, נערכים דרך קבע מספר פסטיבלים המשלבים מוזיקה טובה, אוכל טוב ואווירה חגיגית ומהנה. עם הפסטיבלים כאמור לעיל ניתן למנות את פסטיבל המתוקים בניקוסיה – שילוב מוצלח של מוזיקה יחד עם קינוחים ומגוון רחב של מתוקים קפריסאים אותנטיים. הפסטיבל מתאים לכל המשפחה ונערך באווירה ביתית ומפנקת.

בעיר לרנקה נערת באותו החודש פסטיבל ריקודים ים תיכוני, שבהחלט יכול להיות אטרקטיבי ומעניין. אחד היתרונות בקפריסין הוא המרחק הקצר יחסית בין הערים, המאפשר גם למי שהמלון שלו נמצא בעיר אחת להגיע לעיר אחות בקלות יחסית ובמהירות. במהלך ספטמבר נערך גם פסטיבל אפרודיטה בפאפוס, חגיגה של מוזיקה קלאסית איכותית, שגם מי שאיננו חובב בהכרח מוזיקה כזאת, יכול ליהנות מהאווירה הקסומה במקום.

בנוסף לאירועים המתוארים לעיל, נערכים באי קפריסין לכל אורך השנה מרוצי מרתון, מרוצי אופניים וקרנבלים.

כל אירוע מאורגן למופת ונועד, מעבר להנאתם של תושבי המקום שזהו חלק מהמורשת שלהם, גם לתיירים שלומדים להכיר את קפריסין האחרת, השקטה והתרבותית. כשמארגנים את החופשה בקפריסין, מומלץ לבדוק אילו אירועים ואטרקציות קורים שם בזמן החופשה המתוכננת. למרבית האירועים אין צורך להירשם מראש, אבל יש מקרים שבהם ההרשמה נדרשת, וכדאי לדאוג לה מראש.

לפרטים נוספים על נופשים ומידע על קפריסין: https://www.kosherbookings.com/

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו