פריקת כתפיים בצבא

השירות הצבאי מזמן לא מעט אתגרים, ובייחוד אתגרים גופניים. עבור רבים, המסגרת הצבאית היא המסגרת הראשונה בה החייל או החיילת נאלצים לעמוד בדרישות פיזיות כה גבוהות. כתוצאה מכך, חיילים רבים סובלים מתשישות, שברי מאמץ, ואפילו חבלות קשות כמו פריקת כתפיים. אם החבלה נגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי, לחייל יש עילת תביעה כלפי משרד הביטחון. הצלחתה של תביעה מסוג זה יכולה להוביל לקבלת אחוזי נכות ואפילו פיצויים גבוהים.

 

פריקת כתף

בפריקת כתף, עצם הזרוע זזה ממקומה. הדבר עשוי להוביל לפגיעה בעצבים וברקמות הסובבים את הכתף, לכתף קפואה, וכמובן לכאבים קשים. פריקת הכתף מעלה בעשרות אחוזים את הסיכוי לפגיעת כתף נוספת, ועל כן למי שפרק כתף בעברו, יש סיכוי גבוה לפרוק את הכתף שנית.

לרוב אפשרויות הטיפול כוללות קיבוע, פיזיותרפיה ושימוש במתלה. עבור פצועים שעבורם מדובר בחבלה חוזרת או בחבלה קשה במיוחד שהובילה לפגיעות נוספות ביד, ייתכן ויהיה צורך בטיפול כירורגי לשם ייצוב הכתף וטיפול בגידים.

 

תביעת משרד הביטחון

השלב הראשון בתביעת משרד הביטחון הוא הגשת תביעה לקצין התגמולים של משרד הביטחון. בטופס התביעה יש לפרט את אופי הפגיעה ולהוסיף כל מידע רלוונטי לתיעוד הרפואי, כמו דו"ח פציעה, רישומי אשפוז, אסמכתאות רפואיות וחוות דעת של רופאים. על התובע להוכיח כי יש קשר סיבתי בין פריקת הכתף לבין השירות הצבאי, וכי מדובר בפגיעה קשה שמצדיקה הכרה כנכה צה"ל.

אם קצין התגמולים מקבל את התביעה, הטיפול יועבר לוועדה הרפואית, אליה התובע יזומן בהקדם. הוועדה תורכב מרופאים מומחים לפגיעה מסוג זה, והם אלו שיכריעו מה גובה אחוזי הנכות אליהם זכאי התובע. כידוע, אחוזי הנכות יכולים להקנות פיצויים כספיים, חודשיים או חד פעמיים, ואפילו שורה של הקלות והטבות סוציאליות. במקרים רבים הנכות תהיה זמנית בשל אופי הפגיעה כפגיעה חולפת, אך אם יתבסס נזק לצמיתות, ייתכן והתובע יקבל אחוזי נכות תמידיים.

במידה ופריקת הכתף שנגרמה בצבא היא פגיעה חוזרת בעקבות פריקת כתף שהתרחשה טרם השירות הצבאי, היא תיחשב כ"החמרה" ותזכה למתן פיצויים בהתאם לסטנדרט הנהוג, בעוד פציעה ראשונית מסוג "גרימה" תצדיק מתן פיצויים משיעור אחוזי נכות של 10% ומעלה.

אין להקל ראש בהליך תביעת משרד הביטחון – מדובר בהליך תובעני, ארוך ובירוקרטי מאוד. מומלץ להסתייע בעו"ד יעקב אמיר שמזוהה עם התחום על מנת לשפר את הסיכויים שלך לזכות בתביעה ובאחוזי נכות גבוהים, שעשויים להסתכם בפיצויים כספיים גבוהים במיוחד. בידינו ניסיון משפטי של למעלה מ- 70 שנים, ונשמח לעמוד לשירותך.  אנו מזמינים אותך ליצור קשר עם משרדנו על מנת שנוכל ללוות אותך בכל שלב ושלב כדי להבטיח את קבלת הזכויות המגיעות לך.

 

צילום רנטגן

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו