פרגולות מעץ – עשה זאת בעצמך

פרגולה היא בעצם גג פתוח אשר מונח על עמודים. פרגולות מעץ נהדרות לעידוד צמחים נתלים כמו ויסטריה או פוטוס להתפשט מעליהם ולספק צל מבורך בימים שטופי שמש. פרגולות ניתנות להצבה בכניסה לגינה, מעל שביל, על רקע קיר כדי להצל על פינת ישיבה, והן אידיאליות לקישוט. נסביר כאן כיצד להקים פרגולה מעץ בעצמך.

 

איך מתחילים?

אתה יכול לקנות ערכת פרגולה, אך גם די קל לבנות אותן מאפס באמצעות עץ מתאים. הקפד לצבוע את קצוות העצים החתוכים ואת רגלי העמודים בחומר משמר עץ לפני שתתחיל.

 

טיפ חשוב

תומכי עמודים יאפשרו לך להעמיד פרגולה או מבנה גינה אחר במשטח הבטון או בפטיו. השתמש במקדחה ולאחר מכן הברג אותם למקומם בעזרת ברגי בנייה מתרחבים.

 

שלב 1

תניח את שלושת העמודים לצד אחד של הפרגולה שלך על הקרקע. חתוך שני אורכי עץ ל- 1.22 מטר והשתמש בהם כדי לסמן את המרחק הנכון בין העמודים בחלק העליון והתחתון.

 

שלב 2

הנח את קורת רוחב, והשאר 200 מ"מ מקצוות העמודים החיצוניים. ואז סמן את קווי המתאר של צמרות העמוד על הקורה. מכיוון שעצים עשויים שלא להיות זהים, מומלץ למספר כל אחד בעיפרון כדי שתוכל להתאים אותם שוב. חזור על תהליך זה עם הצד השני של הפרגולה.

 

שלב 3

חתוך את נקודת החיבור של הקורות עם מסור, אזמל עץ ופטישון.

 

שלב 4

סדר את קצות הקורות וקורות הרוחב. ואז מדוד 25 מ"מ מלמעלה ו 75 מ"מ מהקצה החיצוני. שרטט קו בין נקודות אלה בעיפרון ורחב אותו בריבוע לאורך פני הזווית הסמוכה של העץ. ואז נסר את החתיכה המסומנת.

 

שלב 5

השתמש בקורות כהכוונה שתעזור לך לסמן את חורי העמוד. רבע את קצוותיהם באורך חתיכת עץ ויישר אותם במקביל בדיוק בעזרת מידה של 1.32 מטר. זה ייתן לך את המיקום המדויק למרכז כל חור בעמוד. סמן אלה בעזרת קנים, ואז הסר את העצים וחפור את החורים לעומק 450 מ"מ.

 

שלב 6

התאם את העמודים בתאי הקורות. ואז קדח חורים ואבטח אותם עם שני מסמרים מגולוונים 125 מ"מ.

 

שלב 7

השתמש באורך 1.22 מ' של עץ כדי לרווח את הקורת העומדות בצורה מדויקת ובדוק שהם מרובעים עד לקורה. לאחר מכן, חזק את המבנה עם שלושה אורכי עץ.

 

שלב 8

הרם צד אחד של הפרגולה שלך לתוך חורי העמוד והחזק אותה עם תומכים זמניים. בדוק פעמיים שהעמודים הם אנכיים ותואמים זה עם זה וכי המפלס ישר.

 

שלב 9

הרם את הצד השני של הפרגולה והשתמש בפלס כדי לוודא ששתי הקורות באותו הגובה. יתכן שתצטרך להתאים את עומק החורים בעת ביצוע פעולה זו. לבסוף, הנח בטון על העמודים והשאר אותו להתייצב למשך 48 שעות.

 

מבנה מעץ

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו