שימושים יצירתיים עם פלטות פורניר ופלטות מלמין

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

שימושי פלטות מלמין:

פלטות מלמין העשויות משרף קשיח אשר מופק מסוגי עצים שונים אך בעיקר עצי אלון ואורן, משמשות למספר מטרות שונות אך נפוצות.

  • בידוד ושמירה על אקוסטיקה -כאשר מתכננים בניית חדר או דירה אחד האספקטים שיש לקחת בחשבון בעיצוב החדר היא האקוסטיקה שלו – כלומר, איך הקול אשר מופק בצד אחד של החדר נשמע בצד השני של החדר ומה התהודה שלו. במקרים מסוימים, כאשר מדובר בחדרים בעלי תקרה מוגבהת או בעלי צורת קירות לא סטנדרטית עשוי להיווצר הד אשר הופך פעולה רגילה כמו צפייה בטלוויזיה לרעש חזק בקומות העליונות בעוד שמי שיושב ממש מול המרקע שומע את הטלוויזיה בעוצמה חלשה.

פלטות מלמין מסייעות לטפל במקרים כמו זה. ציפוי קירות ודלתות הבית בפלטות סנדוויץ' של מלמין מאפשר לבודד את הרעש בין שני עברי הקיר ובכך למנוע זליגה של צלילים מחדר אחד לשני. שימושי גם במשרדים כאשר מנהלים לא מעוניינים שעובדיהם הזוטרים ישמעו את אשר מתחולל בחדרם.

בנוסף, נגנים ויוצרים משתמשים בציפוי מלמין לחדרים בהם הם מתאמנים ומקליטים ובכך מצמצמים את הרעש שנפלט ומפריע לשכנים שלהם ולבני משפחתם.

לכן, ספוגי מלמין ופלטות מלמין מסייעות לבודד רעשים ושומרות על אקוסטיקה הן עבור המגזר הפרטי והן עבור מפעלי ענק ומשרדים אשר מייצרים הרבה רעש וצריכים ויסות.

מוצרים למטבח

  • כלי מטבח – שימוש נוסף ייחודי למלמין הוא ייצור כלי מטבח כגון כפות או מצקות. העמידות של המלמין לחום גבוה ולקרינה חזקה הופך אותו לחומר גלם מצוין לבניית כלי מטבח אשר בתורם, בשל היותם עשויים מעץ ולא ממתכת, לא רק עמידים מאוד אלא גם לא שורטים את ציפוי הטפלון אשר יש לרוב המחבתות.

שימושי פלטות פורניר:

מנגד, קיימים פלטות פורניר אשר עשויים משכבה דקה של עץ ומשמשים לחיפוי רהיטים העשויים מעץ נחות יותר ובכך מקנים לרהיט מראה מהודר. שימושים נוספים לפורניר הם:

  • שיבוץ פורניר – על מנת ליצור פיסות אומנות או חיפויים יפים מאוד ואסתטיים מייצרים מספר פלטות פורניר בצבעים ובתבניות שונות ולאחר מכן מדביקים אותן אחת ליד השניה כמעין פסיפס ובכך מאפשרים לעשות עיצובים ייחודיים ויפים.
  • על מנת לייצר רהיטי עץ בזול אך שעדיין יהיו עמידים ויפים, מייצרים את הרהיטים כך שהרהיט אינו עשוי מעץ מלא ויקר אלא מעץ מעובד אך בטרם מסיימים לבנות אותו מצפים את הרהיט בלוחות הפורניר המהודרות ומקנים לרהיט מראה יפה ונעים בצבעים שונים ובעיצובים שונים.
  • פסנתרים ועוגבים גם הם מצופים בלוחות פורניר וזאת בזכות האפקט האקוסטי של הפורניר כמו גם המראה היפה שלו. החל מהמאה ה-17 כלי נגינה של האנשים מהמעמדות הגבוהים צופו בלוחות פורניר וזה על מנת להדגיש את האיכות של כלי הנגינה ואת המעמד של המשתמש ושל המנגנים בכלי זה.
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו