פוקר חוקים: ספר החוקים המלא

מזה כמה חודשים אתם מרגישים שהגיע הזמן להגשים את החלום הנושן שלכם ולדעת באמת איך משחקים פוקר? אם כך, כדאי שתדעו: אחד מהדברים הגאוניים במשחק הזה זו העובדה שמדובר על משחק עם מאוד מורכב ומעניין אבל החוקים שלו פשוטים מאוד. מבולבלים? עיינו במאמר שלפניכם והצטרפו גם אתם לכל שחקי הפוקר בארץ ובעולם כולו.

 

מה המטרה?

עוד לפני שתיכנסו לאתר כמו https://7xl.poker ותתחילו להמר, אתם צריכים להבין מה בכלל המטרה במשחק הזה, והיא פשוטה: להיות בעל היד החזקה ביותר מבין כל השחקנים שנמצאים סביב השולחן. כפי שבוודאי יצא לכם לשמוע בעבר, בפוקר יש "יד" לכל שחקן ומטרת העל היא להיות אלה שיש להם את היד הכי חזקה עם הצירוף הכי טוב שיש סביב השולחן.

 

איך זה עובד בפועל?

אם דיברנו על חוקים בפוקר, הדבר הראשון שכדאי לדעת זה שמדובר על משחק שיכולים להשתתף בו ביחד בין 2 ל 10 אנשים שיושבים סביב השולחן. בתחילת כל משחק שני שחקנים מציבים הימורי חובה ומשמעות הדברים היא שאלה הם ההימורים שחובה על כל שחק לשים וזאת עוד לפני שמתחילים את חלוקת הקלפים. בשלב הבא, אחרי הצבת ההימורים, מחלק הדילר לכל שחקן שני קלפים לא גלויים, קלפים אלה עונים לשם "קלפי כיס".

 

התחלת סבב ההימורים

אחרי שמחלקים את הקלפים לכל השחקנים למעשה מתחיל מה שנקרא סבב ההימורים הראשון. בשלב זה ניתן לקפל את הקלפים ולוותר על ההימורים, להשוות את ההימור להימור הראשון או להשוות וגם להעלות, צעד שיאתגר כמובן את שאר השחקנים בהמשך. בצורה כזאת ממשיכים בסבבי ההימורים עד שמגיעים לרגע המכריע שבו חושפים את הקלפים ובודקים מי באמת ניצח ולמי יש את היד החזקה ביותר סביב השולחן.

 

איזו יד באמת תנצח את המשחק?

כמובן שאם אתם חושבים להתחיל לשחק פוקר, בין אם זה באינטרנט ובין אם זה בכל מסגרת אחרת, אתם צריכים לדעת במה דברים אמורים ואיזו יד היא החזקה מכולן. לכן כדאי שתתחילו להכיר מונחים שונים כמו: רויאל פלאש, שזו למעשה היד המנצחת והיא כוללת קלפים של 10 עד A בסדר עולה מאותה סדרה. לאחר מכן מגיעה היד המכונה סטרייט פלאש וכאן כבר מדברים על חמשה קלפים בסדר עולה מאותה סדרה. אחרי שתי הידיים החזקות הללו אנחנו רואים עוד ידיים, בסדר יורד, והן:

  • רביעייה
  • פול האוס
  • צבע
  • רצף
  • שלישייה
  • זוגות
  • זוג
  • קלף גבוה

חשוב גם לקחת בחשבון שאם במקרה לשני שחקנים סביב השולחן יש יד שכוללת "שלישייה", הרי שהשלישייה עם המספר הגבוה יותר היא זו שמנצחת.

כפי שניתן לראות, החוקים עצמם לא מאוד מורכבים אך בין היכרות עם החוקים ובין לדעת לשחק פוקר יש הבדל משמעותי. לכן, אם החלטתם להכיר יותר מקרוב את המשחק כדאי שתתחילו כבר עכשיו לצבור ניסיון, ותראו שגם אתם, כמו רבים אחרים, תתאהבו בעניין הזה, ובגדול!

ספר

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו