איפה מתחילים עם עיצוב בית חדש?

רגע לפני מעבר הדירה ועיצוב הרהיטים, אתם מתלבטים ותוהים איך הולך להיראות החלל החדש של המקום בו תגורו, הבית. הבית הוא המקדש שלנו והיינו רוצים שהוא יהיה בהתאם לאנרגיה שלנו, לצבעים שאנחנו אוהבים, ושגם יראה טוב. אבל עיצוב בית חדש זה לא פשוט, שלא נדבר על התחלת המסע. איך ואיפה מתחילים עם עיצוב בית חדש? במאמר זה נסביר לכם. 

 

עיצוב הבית – איך, למה וכמה?

לעצב את הבית מאפס זה דבר קשה שדורש המון תכנון, כסף ומחשבה. אנחנו רוצים שהבית יראה מושלם, אבל לא סגורים לגביי מה זה מושלם. מבחר הצבעים, הרהיטים, סוגי הרעיונות השונים יכולים לקחת אותנו לקצוות רחוקים שלא מתאימים אחד לשני. עם זאת, כשמגיעים לרשת רהיטים לעיצוב הבית, יותר קל להתכוונן ולהיעזר באנשי השירות המקצועיים שיתנו טיפים.

בנוסף, ברשתות רהיטים כמו באתר https://www.sananes.co.il סננס, מרכז לעיצוב הבית, תוכלו למצוא מגוון אדיר של רהיטים באולמות תצוגה – דבר שמעניק לנו הצצה לאיך הבית יראה אם נבחר ברהיטים הללו.

 

צעד ראשון – מסגרת תקציב

לפני שמתחילים בעיצוב הבית, חשבו על הרהיטים שאתם צריכים לרכוש. בנו רשימה של כל הרהיטים שחסרים לכם או שאתם מעוניינים להחליף. למשל כמו מיטות, ארונות לחדרים, תאורה, ארונות מטבח, שטיחים, וילונות וכן הלאה. לאחר הרשימה, הגדירו עבורכם מסגרת תקציב.

כלומר, סכום משוער לכל פריט וסכום משוער לכלל הרהיטים שאתם מעוניינים לרכוש. הסכום המשוער ותקרת התקציב תחזיק את אתכם במקום, כך לא תעברו את המסגרת ותוכלו לרכוש את כל הרהיטים שתרצו מבלי להיכנס לסיכון כלכלי.

 

צעד שני – בחירת קו עיצובי

אחרי שהגדרתם מסגרת תקציב ורשימת הרהיטים, הגיעה העת לחשוב איך בכלל אתם רוצים שהבית שלכם יראה. חשבו על סגנונות מסוימים שמושכים אתכם וצבעים שאתם מעוניינים בהם. למשל, סגנון כפרי לרוב יגיע עם צבעי אדמה של חום, אדום וכתום כהה. הסגנון הזה מאופיין בעץ ורהיטים המשתלבים עם העץ.

סגנון מודרני מאופיין יותר עם מינימליזם, מתכות, הצבע האפור ובוהקות של זכוכיות. עיצוב רטרו למשל יותר משתייך לעיצובים הקשורים לשנות ה-60 וה-70, צבעוניות גדולה, צורות גיאומטריות ונועזות של רהיטים אחד עם השני.

 

צעד שלישי – הגדרת צבעים ורכישה

לאחר שהחלטתם על קו עיצובי, נסו לחשוב איזה צבעים אתם יותר מעדיפים בחלל שלכם. העצה המקצועית בעולמות העיצוב אומרת כי רצוי להתמקד בצבע אחד ובשלל גווניו של אותו הצבע. כלומר, נסו ללכת על תחום אחד של צבעים כמו כתום, אפור, חום, ירוק ולהתעמק בגוונים של אותו הצבע.

רכישה של צבעים שונים מאוד במהותם שכביכול משלימים אחד השני בבגדים, לא בהכרח יסתדרו מבחינת עיצוב הבית. לאחר בחירת צבע והעמקת הגוונים, הגיעה העת לרכוש. ברשת חנויות סננס תוכלו למצוא את כל הרהיטים ואפשרויות העיצוב שרק תרצו.

עיצוב בית חדש

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו