סטנדאפיסט לבר מצווה

טקס בר המצווה שאותו עובר כל ילד יהודי בגיל שלוש עשרה, הוא אחד הטקסים המרגשים ביותר, זאת, מעבר לחשיבות הדתית שלו, שהיא גבוהה ממה שנהוג בדרך כלל לייחס לטקס המעניין הזה. ואולם עבור הילד שחוגג את המעבר מילדות לבגרות, מה שמעניין הוא דווקא החגיגה המלווה את הטקס הדתי. לפיכך, חגיגת בר המצווה חייבת להיות מתוכננת באופן כזה שהילד יצא ממנה שבע רצון, החברים שלו יצאו מחגיגת הבר מצווה כשהם מרוצים והערב בכללותו ייזכר לאורך זמן כחוויה ייחודית. אחד הדברים שעשויים לתרום לייחודיות של הערב, הינה הזמנת סטנדאפיסט לבר מצווה. מדובר בהופעה ייחודית ושופעת הומור, שבאופן יוצא מן הכלל משלבת את קהל הצופים בהופעה  וזורמת איתו כמעט לכל כיוון שבו הקהל חפץ. מהו סטנדאפיסט? מדוע ההחלטה על הופעת סטנדאפיסט לבר מצווה היא החלטה נכונה לקבל? אילו תכונות מייחדות סטנדאפיסט לבר מצווה, מכל אמן אחר בתחום האמור? להלן התשובות.

מהו סטנדאפיסט ולמה הוא כל כך ייחודי

סטנדאפיסט גידי ליבנה הוא אמן בתחום שצבר תאוצה רק בעשורים האחרים – אמנות הסטנד אפ. מדובר בסוג של הופעת בידור, שנועדה בגדול לגרום לקהל לצחוק, והרבה. אבל בניגוד להופעות הומוריסטיות אחרות, הופעת הסטנד אפ מתבצעת בסנכרון עם קהל הצופים והמאזינים. המשמעות היא שאמן הסטנד אפ מגיב לאמירות מהקהל, ומאפשר לקהל להגיב לאמירו שלו. אמנם הסטנדאפיסט בוחר בעצמו את הכיוון, אבל הוא מנסה ככל יכולתו להבין את קהל הצפים והמאזינים, ולהסתנכרן איתו הייחודיות בהופעת סטנד אפ נובעת מהעובדה שאין לעולם שתי הופעות סטנד אפ זהות. כתוצאה, גם מי שנכח בהופעה של סטנדאפיסט איכותי, ימצא שגם ההופעה השנייה והשלישית שלו מצחיקות לא פחות

סטנדאפיסט לבר מצווה והערך המוסף שלו

הבאת סטנדאפיסט לבר מצווה, עשויה להיות אחת ההחלטות הנכונות והטובות ביותר. מרבית מסיבות בר המצווה, ובעיקר כאלה שהמשתתפים בהן הם ילדים, שהם החברים שח חתן השמחה, מגיעות בשלב מסוים למצב של מיצוי. בגילאים הללו, מוזיקה סלונית היא מרגשת, אבל הילדים מתביישים ובעיקר נבוכים ממה שיכול לקרות, כלומר ריקוד עם בני / בנות המין השני. במצב הזה, גם המסיבה המוצלחת ביותר עלולה לדעוך. סטנדאפיסט איכותי יפיח רוח חיים במסיבה, ויחזיר אותה למסלול שנקבע לה מראש, הוא מסלול ההצלחה.

ואולם סטנדאפיסט לבר מצווה חייב להיות אמן (אמן חושים) שמכיר ילדים ומבין אותם, לא כל הומור מתאים לילדים בגילאים הללו, ולא כל אדם מסוגל להבין את ההומור הייחודי של ילדים. ככל שהסטנדאפיסט מחובר יותר לעולם הנעורים וככל שהוא מצליח להסתנכרן היטב עם ההומור שלהם, כך ההופעה שלו תהיה מוצלחת. בחיקה של סטנדאפיסט לבר מצווה צריכה להתבסס על המוניטין שלו ועל היכולות שלו להתאים את עצמו בצורה מיטבית לקהל הצעיר שאליו מכוונת ההופעה.

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו