סוגי קרקעות בארץ

במדינה מתפתחת כמו מדינת ישראל, שבה כמות האזרחים עולה משנה לשנה וכן כמות העולים אליה מכל העולם עולה, יש צורך בכמה שיותר קרקעות למגורים. אולם עם כמה שנרצה לבנות ולהקים עוד ועוד מבנים למגורים, קיימים כמה סוגי קרקעות בארץ שעליהם אי אפשר לבנות, וטוב שכך – אחרת כל חלקה טובה היתה מנוצלת לבנייה, ואז מה היה קורה עם הטבע, הנופים, הקניונים ומרכזי התרבות? במאמר הבא נכיר כמה סוגי קרקעות בארץ ונבין את החשיבות שבקיום שלהם.

 

קרקע למגורים – הקרקע המבוקשת ביותר במדינת ישראל

אז הראשונה מבין סוגי קרקעות בארץ היא קרקע למגורים. קרקע זו מיועדת לבניית מבני מגורים לכל צורך – שימוש עצמי, מכירה, השכרה ועוד. היות ובמדינת ישראל קיימת מצוקת דיור חמורה, קרקע למגורים היא הקרקע המבוקשת ביותר בארץ, ולכן מחיריה הולכים ונהיים גבוהים יותר משנה לשנה. וכן, עצם העובדה שמדינת ישראל היא קטנה כל כך בהחלט מצמצם כאן את האפשרויות בצורה דרמטית.

 

סוגי קרקעות בארץ – קרקע למסחר

קרקע למסחר היא עוד אחת מסוגי קרקעות בארץ שנחשבות לקרקע מבוקשת. ככל שמספר האזרחים עולה ככה גם הביקוש לקניות הולך ועולה, כראייה לכך ניתן לראות את מספר הקניונים שהולך ועולה עם השנים, וכמעט בכל עיר היום ניתן למצוא קניון או מרכז קניות. קרקע למסחר מיועדת בדיוק לצרכי הבנייה האלו – בנייה של חנויות, קניונים, כלבו ועוד.

 

קרקע לתעשייה – חשובה ליצירה

קרקע לתעשייה גם היא קרקע חשובה ביותר, שמאפשרת בנייה של מפעלים ומבני תעשייה שונים. בערים כמו חולון, יקנעם, תל אביב ועוד ניתן למצוא איזורי תעשייה גדולים במיוחד, בהן רשתות גדולות של מפעלים לייצור, פיתוח ותכנון של מגוון מוצרים.

 

קרקע לתיירות – כי מי לא אוהב לצאת לחופשה פעם בכמה זמן?

קרקע לתיירות היא עוד סוג קרקע שקיימת בארץ בפרט ובעולם בכלל. קרקע לתיירות מיועדת למעשה לכל מה שקשור במבנים תיירותיים – בתי מלון, אכסניות, הוסטלים ועוד. קרקע לתיירות היא חשובה לא רק לישראלים שרוצים לצאת לנופש בעיר אחרת בארץ, היא חשובה גם למשיכת תיירים שרוצים לטייל בארץ בכיף. כך, למשל, ניתן למצוא קרקעות ענקיות לתיירות בטיילת של תל אביב, בעיר אילת השופעת מלונות ואכסניות, בים המלח, בטבריה, בירושלים ועוד.

 

קרקע לחקלאות

קרקעות חקלאיות הן קרקעות שמיועדות לגידולים חקלאיים, פעילויות חקלאיות ועוד. מקרקעות אלו מתחילים כל הסלטים הכי טעימים שהכנתם לעצמכם אי פעם, ורבים היום רואים בקטיף ובפעילויות חקלאיות תחביב וגם מקצוע. הקרקעות החקלאיות עומדות בבעלות לעיתים של המדינה ולפעמים בבעלות פרטית. קרקע חקלאית פרטית למכירה ניתן למצוא היום במגוון מקומות בארץ, והן מאפשרות שימוש פרטי או השקעה מוצלחת למי שמגיע מהתחום.

עד כאן סוגי קרקעות בארץ, מקווים שתרמנו לידע שלכם!

שדה חיטה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו