המדריך המלא לבדיקות נזיקין לאחר תאונת דרכים

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

בכל שנה בישראל מתרחשות אלפי תאונות דרכים רבות אשר בעקבותיהן לעיתים נגרם נזק לגוף, לרכוש ואף מאות מאבדים את חייהם בכל שנה עקב תאונות דרכים.

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונגרם לכם נזק, במדריך הבא לנפגע בתאונת דרכים ניתן לכם מספר עצות לבדיקות נזיקין וכן לדרכים בהם תוכלו לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם לפי חוק.

 

רשמו כל פרט רלוונטי

לאחר התאונה חשוב לקבל ולרשום באופן מיידי כל פרט הקשור בתאונה שעשוי להיות רלוונטי לתהליכים שיבואו לאחר מכן: פרטי הנהגים, מספרי הרכב, היקף הנזק שנגרם, מספרי פוליסות הביטוח, מיקום התאונה ועוד. למעשה, רשמו כל פרט שאתם חושבים שעשויה להיות לו מידת רלוונטיות כלשהי גם אם קלושה מכיוון שהוא עשוי לשרת אתכם.

 

צלמו את הנזק שנגרם

אם מתאפשר לכם ואתם במצב הפיזי לזה, כדאי לצלם את הנזק שנגרם מהתאונה לגוף ולרכב. צלמו את הפגיעה ברכב מכמה זוויות, וכן את כל הפגיעות הפיזיות שנגרמו לגוף שלכם.

 

קבלו טיפול רפואי בהקדם האפשרי

מייד כשמתאפשרת קבלת טיפול רפואי ראשוני – קבלו אותו. הדבר חשוב במיוחד משתי סיבות: קודם כל – הבריאות מעל הכל, וכרגע עברתם תאונת דרכים שיתכן והיסבה לכם נזק פיזי שכדאי לאמוד ולתקן בהקדם. הסיבה השנייה היא שבעת טיפול ישנו גם תיעוד להיקף הנזק, ותיעוד זה עשוי לסייע לכם בהמשך בתהליכים מול חברת הביטוח.

 

הודיעו למשטרה על קיומה של התאונה

כשמתאפשר, חשוב להודיע למשטרה שהתקיימה תאונת דרכים ולמסור את המידע הרלוונטי כולל פרטי הנהגים, מספרי הרכבים ומספרי פוליסות הביטוח. ללא הודעה למשטרה לא תוכלו לקבלת פיצוי כספי מחברת הביטוח.

 

שמרו את הקבלות והמסמכים הנוגעים לתאונה

חשוב מאוד לשמור כל מסמך רפואי שנוגע לתאונת הדרכים או לנזקים שנגרמו ממנה וכן כל קבלה על הוצאה הקשורה לתאונת הדרכים – קבלות על טיפולים רפואיים או נפשיים, נסיעות לטיפולים ועוד. את כל המסמכים האלו יש להעביר לעורך דין תאונות דרכים המטפל בכם.

 

היעזרו בשירותו של עורך דין

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים חשוב מאוד ליצור קשר בהקדם עם עורך דין תאונות דרכים, בין אם אתם הצד הנפגע ובין אם הצד הפוגע.

לנפגע בתאונת דרכים חשוב להיעזר בעורך דין לשם מיצוי כל הפיצויים המגיעים לו, והימנעות ממצב בו לא יקבל את פיצויים בגובה מתאים בשל התנהלות משפטית לא נכונה. לפוגע בתאונת דרכים חשוב להיעזר בעורך דין כדי למנוע צעדי ענישה כגון שלילת רישיון נהיגה וכו'.

 

משרד עורכי דין נזיקין מומלץ

משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן הינו משרד עורכי דין המתמחה בדיני נזיקין, כולל תאונות דרכים. בראשות המשרד עומדת עו"ד אריאלה גפן, שהינה בעלת ניסיון משפטי רב בעולם הביטוח, בייצוג חברות ביטוח וכן בייצוג נפגעים מול חברות הביטוח. המשרד ייצג אלפי לקוחות ונהנה ממוניטין חיובי בשל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

 

התנגשות רכבים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו