איך בוחרים מתנה מנצחת לארוחות החג?

ראש השנה הגיע ואין יותר כיף מאשר לשבת בשולחן החג, לאכול את מיטב המאכלים, לפגוש את הקרובים האהובים עליכם וכמובן לקבל מתנות.

מי לא אוהב לקבל מתנות? אף אחד.

מי אוהב לתת מתנות? תלוי. בשביל חלקנו מדובר במלאכת קודש בה הם נהנים להעניק ליקיריהם, ואילו חלקנו רואים בכך עול ומועקה.

אם אתם משתייכים לחלק השני באוכלוסייה, כנראה שאתם לא יודעים לבחור מתנה כמו שצריך.

בואו נבהיר אחת ולתמיד – איך בוחרים מתנה מנצחת לארוחת החג?

 

לפני הכל חשוב להבין, הימים בהם הבאתם סט צלחות מעוטר כנראה חלפו מן העולם. אם הייתם נעולים על הז׳אנר הזה, תצאו ממנו ותיווכחו לראות כמה אפשרויות יפות ומקוריות יש כיום למתנות לחג, בכל תקציב שהוא. כמו תמיד – העניין הוא לא המגוון, אלא איך לבחור. בעזרת כמה פרמטרים פשוטים תוכלו לקבל החלטה מושכלת בעניין.

 

צורך

יש הרבה סיבות להביא מתנות לאנשים, גם מתנות סמליות שמראות על אהבתינו ועוד מחוות הן מקסימות. אבל בסופו של דבר, מתנה טובה נועדה לענות על צורך מסוים. ויותר מכך – משהו שמקבל המתנה זקוק לו אבל סביר שלא היה קונה לעצמו. חישבו ובררו מה מקבל המתנה צריךֿ, וניתן אפילו לדבר עם חבריו וקרוביו. ראש השנה זה זמן נהדר כדי להעניק מתנה שתהיה קשורה בהתחלה חדשה והצלחות. אם מדובר באדם שעובד במשרד, עט יפה עם חתימה אולי תתאים לו. אם מדובר באם טרייה, אולי ערכת טיפוח של קרמים לגוף ולפנים תרענן את גופה ולבה, ואם בחובבי אפייה עסקינן, אולי סט אפייה יהווה את המתנה האידיאלית.

 

אווירה

אנחנו בראש השנה, ורצוי שהמתנה תתאים לרוח החג. יותר כיף לקבל מתנה שהיא קשורה לאווירת החג מאשר מתנה שניתן לתת בכל אירוע. לצורך העניין, כל מתנה שעוסקת בעולם התוכן של מאכלי החג כמו תפוח, רימון ודבש, או בהתחלות חדשות ודומיהן, תקבל חשיבות והילה חגיגית יותר. רעיונות למתנות בסגנון: כלים ייעודיים לדבש ולרימון, דגי שוקולד במארז ממותג, מארז שי מפנק של דבש וריבות, מארזי יין היישר מן היקב ועוד. אם מדובר במתנה למארח/ת ארוחת החג, הדבר הופך לקל יותר – כל כלי מטבח באווירת ראש השנה (למשל תחתיות סירים בצורת רימון) יקלע בול.

 

מקוריות

כל עם ישראל קונה מתנות בהמוניו, ואתם כמובן רוצים לתת משהו מקורי יותר. מזל שבעידן האינטרנט של ימינו יש שפע כל-כך רב של מתנות שניתן להזמין, כך שאין חשש שתביאו מתנה מאוסה (במידה ואתם עושים חיפוש נכון). מתנה מקורית ויפה תהיה למשל סט אביזרי יין במארז דמוי כוס יין (לחובבי ומביני היינות שבינינו), עץ זית אישי שגם נותן משמעות של שלום וצמיחה, חבית יין קטנה ואישית או אפילו עוגיות מזל סיניות כהלצה לשנות השמונים.

השנה, תחשבו על פרמטרים כמו צורך, מקוריות ואווירה, ובעזרת שלושתם תוכלו לבחור את המתנה המנצחת לחג.

 

בקבוק

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו