מקצועות שקיימים בעולם החרדי

לחרדים יש המון אפשרויות תעסוקה כיום, ואפילו כאלו שמשלבות בין הדת וההלכה למקצוע ממנו ניתן להרוויח משכורת מכובדת.

נספר כאן על מקצועות כאלו ועל קורסים לחרדים שמספקים הכשרה עבור המקצועות.

 

שוחט עופות ובהמות

שכר של שוחט הוא גבוה במיוחד, ומתחיל מ- 70 ₪ לשעה! אך בשביל להיות שוחט צריך לדעת יותר מלחתוך את בעל החיים. חשוב להכיר את כל שלבי השחיטה באופן מעמיק ומפורט – צמה, העמדת סכינים למהדרין, בדיקת ריאות הבהמה הכשרה וכו'. בקורס של מכון עליה בנושא תלמדו על כל חלקי הגוף של הבהמות והעופות – הגידים, האברים הפנימיים, שרירי הבהמה ועוד.

הקורס המדובר מועבר על ידי מומחים בתחום, במכון שהינו בעל ניסיון של מעל ל- 10 שנים, כך שניתן לסמוך על כך שתקבלו את המידע המקצועי והמהימן ביותר. תרכשו במסגרתו כלים של זריזות ומקצועיות ותכירו באופן מקיף את כל ההלכות בנושא.

 

מנקר

מצוות הניקור היא מלאכה מורכבת, שבשביל לעסוק בה נדרשת מקצועיות רבה. המצווה עוסקת בהוצאת החלקים שאסור לאכול מן הבהמה לאחר שנשחטה כמהדרין. לרוב השימוש בניקור הוא על מנת להוציא את החלב האסור עם הגידין האסורים מהבשר הכשר, ומתבצע על ידי דקירת וחיתוך באמצעות סכין.

מנקר חייב להיות מיומן, ולשלוט בכל הלכות הכשרות. לא הרהב אנשים יודעים לבצע את מלאכת הניקור, ולכן ניתן להרוויח שכר מכובד מאוד במידה ותוכשרו בתחום. גם בתחום זה, מכון עליה מציע קורס מקיף ומקצועי.

 

סופר סת"ם

סופר סת"ם הוא לא סתם כותב ספרי תורה, אלא חייב להיות מקצועי ומיומן במלאכה זו. הוא צריך להיות בקיא בכל ההלכות בתחום, וגם לדעת לשלוט בכלי העבודה. עליו לדעת לכתוב ספרי תורה, מגילות, תפילין ומזוזות.

מכון עליה מציע קורס סופרי סת"ם, שילמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא, החל מההלכות ועד לצד הפרקטי ביותר של איך לתפעל את כלי הכתיבה. ההרצאות בקורס ניתנות על ידי מומחים מרחבי הארץ, שילמדו אתכם כיצד לכתוב בצורה ייחודית ומצוינת.

 

משגיח כשרות

מדובר במקצוע שתמיד צריך אותו, כל מסעדה או עסק שמעוניין בהחזקה בתעודת כשרות צריך אדם כזה בצוות שלו. לכן זאת השקעה שמשתלמת. משגיחי כשרות צריכים להיות בקיאים בהלכות הכשרות עד לפרט הקטן ביותר, כיוון שיהיו חייבים להיות מסוגלים לזהות הפרות של הלכות אלו.

מכון עליה מציע קורס גם בתחום זה, קורס מקצועי ומקיף שמועבר על ידי גדולי המשגיחים בישראל ובעולם. הקורס מעניק ידע הלכתי מעמיק בכל תהליכי ייצור המזון, טכנולוגיות חדשות, ובעיות כשרות נפוצות שעלולים להיתקל בהן. אלו שיסיימו את הקורס בהצלחה יקבלו תעודה מהרבנות הראשית, מטעם המכון ומטעם הבד"ץ, כך שניתן ישר בסיומו להתחיל בעבודה.

כפי שניתן לראות, ישנן אופציות רבות בתחום, ומכון עליה מציע עוד קורסים רבים נוספים.

 

כתיבה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו