מכון פוליגרף מקצועי ואמין למגזר הפרטי והעסקי

מחפשים מכון פוליגרף שתוכלו לסמוך עליו? אנו מציעים את פוליגרף אמינות בניהולו של אבי לפ. למכון עשרות שנות ניסיון שכוללות השתתפות בחקירות הפוליגרף המורכבות ביותר בעולם המשפט. עם הסמכות בינלאומיות, מכשור מתקדם ובודקי פוליגרף מנוסים ומקצועיים – פוליגרף אמינות הוא המכון המוביל בתחום.

 

מה זה פוליגרף?

פירוש המושג "פוליגרף" פשוטו כמשמעו הוא "כתבים רבים". השם מתייחס לאופן בו נרשמות בו זמנית פעילויות פיזיולוגיות נבחרות. בוחני פוליגרף משתמשים בכלים קונבנציונליים, שהינם לפעמים מכשירים אנלוגיים, ולפעמים ממוחשבים. חשוב להבין מה כוללת בדיקת פוליגרף. פוליגרף צריך לאסוף נתונים פיזיולוגיים משלוש מערכות לפחות בגוף.

צינורות גומי או חיישנים אלקטרוניים מונחים מעל חזהו ואזור הבטן של הנבחן. אלו יתעדו את פעילות הנשימה שלו. שתי צלחות מתכת קטנות או אלקטרודות חד פעמיות, המחוברות לאצבעות, יתעדו את פעילות בלוטת הזיעה, ושרוול לחץ דם יתעד את פעילות הלב וכלי הדם. מכשירים מסוימים עוקבים אחר פעילות אחרת. לדוגמה, נעשה שימוש לרוב במכשיר שמתחבר לאצבע ומפקח על נפח הדם בקצה האצבע, או חיישני תנועה העוקבים אחר תנועות כלליות העלולות להפריע לנתוני הבדיקה.

חשוב לציין כי פוליגרף אינו כולל ניתוח פיזיולוגי הקשור לקול. מכשירים המתיימרים להקליט מתח קולי אינם פוליגרפים, ולא הוכח שהם עובדים טוב יותר מניחוש. דיוקם דיוק דומה לקבלת החלטה על בסיס הטלת מטבע.

 

שאלות נפוצות לגבי פוליגרף

 

כמה זמן לוקחת בדיקת פוליגרף?

אין זמן ספציפי שלוקח לכל בדיקות הפוליגרף, והוא משתנה מבדיקה לבדיקה, בהתאם לנסיבות ולמורכבות שלה. לפני כל בדיקת פוליגרף מתקיימת שיחה והכנה בין הבודק לנבדק, אשר לאחריה מתחילה הבדיקה עצמה אשר אורכת כשעה.

 

מאיזה גיל ניתן לעבור בדיקת פוליגרף?

לא ניתן לבצע בדיקת פוליגרף על ילדים שנמצאים מתחת לגיל 12, כיוון שהם לא מתאימים לאופן ביצוע הבדיקה – התוצאות לא יצאו אמינות ואיכותיות. בין גיל 12 ל- 18, יש צורך בהסכמה בכתב של ההורים בשביל ביצוע הבדיקה.

 

לאילו אוכלוסיות לא ניתן לבצע בדיקות פוליגרף?

ישנן מספר אוכלוסיות שלא ניתן לבצע בהן בדיקות פוליגרף מסיבות שונות. נשים בהריון היא אחת מהן. הבדיקה אינה מסוכנת או מזיקה באופן כלשהו לאם או לעובר, אך הבדיקה מלווה בדרך כלל בהתרגשות וזו עלולה להזיק ולהלחיץ את האם – דבר לא מומלץ במהלך ההיריון.

אוכלוסייה נוספת שלעיתים לא נהוג לבצע בה בדיקת פוליגרף היא אנשים בעלי מחלות נפש. ישנם מקרים בהם נדבקים בעלי מחלות אלו יצטרכו להביא אישור מפסיכיאטר כי הם אכן כשירים לבדיקה. פסיכופטים או סוציופטים, לדוגמה, אינם כשירים לבדיקת פוליגרף.

לא נהוג לבצע בדיקת פוליגרף לאנשים שהינם בעלי פיגור שכלי.

 

לסיכום, אם אתם מחפשים חברה אמינה ומקצועית לביצוע בדיקת פוליגרף – פוליגרף אמינות הוא המקום הנכון!

אמת או שקר

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו