מי רשאי לבצע בדיקת בדק בית?

בדק בית הוא חלק חשוב בתהליך בין אם מדובר בקנייה או מכירה של בית. זוהי בדיקה מפורטת של מצב הבית והמבנה הנערכת על ידי איש מקצוע. מדובר בדרך נכונה ויעילה להבטיח שהבית תקין ושזו סביבה בטוחה ובריאה לדיירים. חשוב להבין למי מותר לבצע בדק בית ואילו כישורים צריכים להיות להם.

בדק בית הוא בדיקה מקיפה של מצב הבית. מדובר בצעד מכריע בתהליך רכישת בית, מכיוון שהוא יכול לעזור לזהות כל בעיה פוטנציאלית שעשויה להשפיע על בטיחות וערך הנכס. ככזה, חשוב לדעת מי רשאי לבצע בדק בית. אז מה זה בעצם בדק בית? מי רשאי לבצע אותו? מדוע אסור לנו להתפשר על בדק בית? כל מה שתצטרכו לדעת כאן בהמשך המאמר.

 

בדק בית – מי יכול לבצע את זה?

ברוב תחומי השיפוט, פקחי בתים חייבים להיות בעלי מקצוע מורשים, לרוב יהיו מהנדסי בניין שהוסמכו לביצוע תהליכי בדק בית, ויודעים בדיוק אילו אזורים במבנה צריך לבדוק ומאיזו סיבה. בבחירת מהנדס חשוב לוודא שבעל המקצוע אכן מנוסה ומוסמך לכך. מהנדסי בניין חייבים להיות בקיאים בקודי בנייה ותקנות הקובעות כשירות של בניין. כמו כן, עליהם להיות בעלי הבנה מעמיקה של הציוד והכלים המשמשים לביצוע בדק בית בבאר שבע.

בדק בית

בדק בית – שימו לב מי מבצע אותו

במקרים מסוימים, בעלי מקצוע שאינם בהכרח מהנדסי בניין או מפקחי בניה מבצעים בדק בית שלא כחוק. אם אתם לקראת רכישה של בית חדש, חשוב מאוד שתשימו לב מיהו בעל המקצוע שמבצע את הבדיקה – אם מדובר בסוכן נדלן או קבלן שאינו מורשה שהוזמן על ידי קבלן הבניין שלכם, דעו כי יכול מאוד להיות שברצונו לעגל פינות, ובמקרה כזה חשוב יהיה לבדוק איפה והאם עוגלו פינות נוספות שעלולות לסכן את בטיחותכם.

בבחירת מפקח חשוב לוודא שהמהנדס אכן מנוסה ומוסמך. פקחים ומהנדסים חייבים להיות בקיאים בידע הנדרש לביצוע בדיקת בית, לרבות חומרי הבניה הנכונים, תקנות וחוקי בניה שאין להפר. לבסוף, חשוב לדעת שאסור לעשות בדק בית במהלך עסקת מקרקעין. בדק בית צריך להיעשות כחלק מתהליך בדיקת נאותות לפני רכישה.

זאת על מנת להבטיח שהרוכש מודע לכל בעיה אפשרית ויכול לקבל החלטה מושכלת אם לרכוש את הבית או לא. לסיכום, בדק בית הוא חלק חשוב בתהליך רכישת הדירה, וחשוב לוודא שהוא מתנהל כהלכה, בין אם אתם רוכשים פוטנציאליים ובין אם אתה קבלן, חשוב לוודא שהבדיקה מבוצעת כנדרש וששום דבר לא נופל בין הכיסאות.

היחידים המורשים לבצע בדק בית פקחי בניה או מהנדסי בניין מקצועיים, בכל מקרה אחר – מוטב יהיה להימנע מכל מי שקשור בעסקה הזו. חשוב לוודא שמי שעורך את הבדיקה הינו מנוסה ומוסמך על מנת להבטיח כי הבדיקה מתבצעת כראוי וכי כל בעיה אפשרית מזוהה.

בדק בית

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו