יובש בגוף, ברגליים ובידיים – האם מוצרים נגד יובש כגון יו לקטין ולקטופיל יכולים לעזור?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

יובש בגוף ובכפות הידיים והרגליים הוא צרה צרורה וידועה שפוגעת במרבית האוכלוסיה ובעיקרה באוכלוסיה המבוגרת ובתינוקות קטנים.

תינוקות סובלים מיובש יותר "דרמטיטי" שזה כמו רגישות של העור הרגיש שלהם, בעוד מבוגרים סובלים מיובש שנובע מהעדר מים בתאי העור וביכולת פחותה של שמירת הלחות בתאים.

יובש בעור מושפע כמובן גם מעונות השנה. כאמור מדינת ישראל היא דווקא מדינה "לחה" במיוחד, אולם גם אצלנו החורף מאופיין ביובש באויר שכמובן משפיע גם על היובש שלנו בעור. ולכן בימות החורף אנו סובלים אף יותר והיובש יכול להפוך להיות קיצוני וליצור לנו סדקים של ממש בכפות הידיים החשופות לרוח היבשה או לפנים סמוקות מרוב יובש אצל ילדים ותינוקות.

אם כך, איך אנחנו יכולים להקל על עצמנו במצבים בהם אנו חווים יובש באזור מסויים בגוף?

למזלנו ישנן חברות רבות שמייצרות היום מוצרים מצויינים נגד יובש, לרוב מוצרים שגם מיועדים לכל אזור ספציפי בגוף כדי שתהיה התאמה מירבית לסוג תאי העור באותו האזור.

בין סדרות המוצרים הרבות שיש ליובש אנו נסקור פה את שתי סדרות המוצרים הבאות: סדרת יו-לקטין של ד"ר פישר וסדרת לקטופיל של חברת כצט. שתי סדרות אלו מצויינות לבעיית היובש ומוצריהן נמכרים בבתי המרקחת ואתרי הפארם כגון פארמה פלוס

סדרת יו-לקטין של ד"ר פישר:

סדרת יו לקטין נותנת לנו מספר לא מבוטל של מוצרים שנעים בין התאמה לאזורים שונים של הגוף ומשתנים גם בחוזק שלהם לפי רמת היובש שאנו חווים. כדאי גם לדעת שכל מוצרי הסדרה לא נוסו על בע"ח.

הסדרה של יו לקטין מאוד מומלצת ע"י רופאי העור ולא בכדי. כל מוצריהם מאושרים ע"י האגודה הישראלית לסוכרת. הצורך באישורה של האגודה הישראלית לסוכרת נובע מכך שאצל סוכרתיים החשיבות של מניעת סדקים בעור היא כפולה ומכופלת. אצל אדם סוכרתי זרימת הדם אינה טובה וכתוצאה מכך גם היכולת של הגוף לרפא את האזורים בהם זרימת הדם אינה טובה היא נמוכה מאוד. כתוצאה מכך אם לאדם סוכרתי יש סדקים ופצעים הנובעים מיובש בכפות הרגליים, זוהי סכנה של ממש כיוון שהפצע שלא נרפא ויכול עם הזמן להפוך לנמק (רקמה מתה) ויש צורך בהתערבות כירורגית עד כדי כריתה. לכן לאנשים סוכרתיים או אנשים שזרימת הדם שלהם אינה טובה יש חשיבות יתר למנוע יובש, במיוחד בכפות הרגליים.

ונחזור לסדרת המוצרים של יו לקטין. במוצרי הסדרה נזכיר הרבה את החומרים אוראה (UREA) ו-AHA. חומרים אלו נקראים בשפה המקצועית קרטוליטים- הם יוצרים קילוף עדין של העור ולכן עוזרים לנו להוריד את השכבות המחוספסות והמתות של העור והם בעצם מעודדים הצמחה חדשה של עור מלא בלחות.

 

המוצרים של סדרת יו-לקטין U-LACTIN ד"ר פישר:

קרמי הידיים

של יו לקטין מגיעים בשפופרת או במשאבה ומכילים 7% אוראה ו0.5% AHA. קרמים אלו ממלאים את עור כפות הידיים בלחות עד 24 שעות ביממה. בנוסף לאוראה וAHA הם מכילים גם אלוורה ותמצית שקדים בכדי להרגיע את העור היבש והמגורה ולמלא אותו בלחות מפנקת. מותאם לעור רגיש ונועד לטפל בעור יבש, סדוק ומחוספס.

 

קרם לכף הרגל

של יו לקטין – קרם פורטה טיפולי לעור יבש במיוחד, מכיל 10% אוראה ו-5% AHA , ללא בישום ומותאם לעור רגיש. מקלף את העור המת ומעודד צמיחה של עור חדש ומלא לחות. מתאים גם לאזור המרפקים והברכיים אצל אנשים עם יובש באזורים אלו.

 

ג'ל פילינג לכף הרגל

מבצע קילוף לעור מת, סקראב. לאלו הרוצים להסיר הרבה עור מת כאן ועכשיו. מומלץ לאחר השימוש בג'ל פילינג לשים גם קרם לחות.

 

קרם טיפולי בחוזקים שונים לכל אזורי הגוף

הקרם הטיפולי לעור יבש מגיע בכמה חוזקים: קרם טיפולי 10% אוראה, קרם טיפולי 30% אוראה וקרם טיפולי 50% אוראה. החוזקים השונים תלויים בכמה עור מת הצטבר לנו באזור היובש. ישנם אנשים שהיובש שלהם כל כך קיצוני ששכבת העור החיצונית שלהם "מתה" – כלומר תאי העור מתו ותאים חדשים צמחו מתחת לעור המת. את העור הזה אנו צריכים להסיר בכדי לתת הזדמנות לעור שמתחת לצמוח כמו שצריך. על כן ככל שיותר לנו יותר עור מת באזור היובש, כך אנו צריכים את הקרם עם אחוז האוראה הגבוה ביותר. אנו ממליצים שלא להשתמש בקרם של ה50% ללא הוראה מפדיקוריסט או רופא.

 

שמפו וסבון גוף טיפולי

לאנשים הסובלים מקרקפת יבשה יש את השמפו ולאנשים הסובלים מיובש בגוף יש את הסבון גוף של יו לקטין. השמפו גם מונע קשקשים הנוצרים מיובש. גם הסבון וגם השמפו הם בריכוז 5 שתואם את הצורך של העור להתחדשות. מכילים בנוסף פרו-ויטמין B5 וויטמין E להזנת העור בלחות.

כעת שיש לכם את כל המידע, תוכלו ללכת ולרכוש את המוצרים המעולים של יו-לקטין בבתי המרקחת.

 

סדרת המוצרים של לקטופיל של חברת כצט:

לסדרת לקטופיל ישנה ייחודיות ברורה. כל המוצרים של לקטופיל מכילים Ph3.5. רמת ה-PH החומצית הזו למעשה מונעת פגיעה בשכבות השומניות החיצוניות של העור ובכך למעשה אמורה לשמור על הלחות הטבעית של העור ולא להוסיף לו לחות מבחוץ. בנוסף היא גם תורמת להגנה טבעית על העור מפני חיידקים ופתוגנים. המוצרים של לקטופיל הם היחידים בשוק עם רמת הPH החומצית הזו.

 

לקטופיל תחליב סבון טיפולי:

מוצר הדגל של סדרת לקטופיל. הסבון נועד לעור גוף יבש, סדוק ומגורה. הסבון לא מייבש את העור ומתאים לכל המשפחה. כאמור, כמו יו-לקטין, גם סדרת לקטופיל מאושרת ע"י האגודה הישראלית לסוכרת ולכן הוא מתאים גם לסוכרתיים.

 

לקטופיל שמפו טיפולי נגד קשקשים:

שמפו טיפולי לשימוש יומיומי למי שסובל מקרקפת מגורה ומלאת קשקשים. השמפו מכיל ZINC PYRITHIONE יחד עם CLIMBAZOLE אשר מפחיתים את רמת הקשקשים ואת האדמומיות על עור הקרקפת, בין אם היא נגרמת כתוצאה מיובש ובין אם נגרמת כתוצאה מפטרת עור על הקרקפת.

 

לקטופיל מסכה טיפולית נגד קשקשים:

מסיכה לקרקפת אשר מכילה מרכיבים מרככים יחד עם ויטמינים, היא מזינה את השיער היבש ומחזירה לו את הלחות והברק שחסרים לו בגלל היובש. כאמור, קרקפת יבשה הרבה פעמים מביאה גם לשיער יבש, אך לא תמיד. מוצר זה מתאים בעיקר לסובלים מקרקפת יבשה ושיער יבש.

 

לקטופיל קרם גוף טיפולי:

גם קרם הגוף של סדרת לקטופיל מכיל 5 חומצי אשר כאמור מגן על שכבת העור החיצונית ושומר על הלחות הטבעית של העור. הקרם משקם את הסדקים שבעור כתוצאה מיובש, מחליק את העור ומקל על האדמומיות והגירוי כתוצאה מהיובש. מכיל מרכיבים ייחודיים וחומצה לקטית. לאנשים הסובלים מיובש בגוף מומלץ לשים את קרם הגוף של לקטופיל בכל אזורי היובש פעם/פעמיים ביום בכל יום.

 

קרם ידיים טיפולי:

קרם ידיים ליובש בעור. משפר את מרקם העור ומונע סדקים ויובש.

 

קרם לידיים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו