מה עדיף – רכב חדש או יד 2

בישראל של 2022 נוסעים למעלה משלושה מיליון רכבים פרטיים.

עקב מצב התחבורה הציבורית בארץ, הילודה הגבוהה והעדפות המגורים של משפחות רבות, רכב פרטי הוא צורך בסיסי עבור משפחה בישראל.

פעמים רבות, רכב אחד אינו מספיק ויש צורך להחזיק שניים או שלושה רכבים למשפחה.

רכבים, הם עסק יקר מאוד, מה שמעורר את השאלה – האם עדיף לרכוש רכב חדש או יד 2?

 

רכב חדש

לרכב חדש שלל יתרונות, וחסרון אחד מרכזי. החיסרון הוא, כמובן, מחיר הרכב. רכבים חווים ירידת ערך משמעותית מרגע מכירתם ואילך. רכב חדש, שרק חנה בחנייה של קונה, יהיה זול באופן משמעותי מאותו הרכב אצל היבואן.

השיקול הכלכלי אכן משמעותי למדי, אולם יש פתרון המקטין את החיסרון והופך אותו לזניח ביחס ליתרונות הרכב החדש. הפתרון הינו רכישת רכב במימון מלא, דהיינו קניית הרכב בתשלומים ללא צורך בתשלום כל מקדמה שהיא. עוד נעסוק בהרחבה בפתרון זה. כעת, נפרט מהם יתרונותיו של הרכב החדש

 

שחיקה ובטיחות

רכב הוא מכונה. ככזו, היא סובלת משחיקה ומבלאי גבוה. הרצועות נשחקות ונקרעות, הגיר מתעייף, צריכת הדלק עולה, המזגן פחות מקרר ועוד. מכיוון שכך, רכב יד שנייה בהכרח שחוק יותר מרכב חדש. אף אם הוא נסע מרחק קצר בלבד וטיפלו בו היטב, הרי שהוא לא כמו רכב חדש בו כל המערכות חדשות ומתקדמות.

השחיקה גורמת לירידה בבטיחות הרכב. גם מערכות הבטיחות נשחקות ויציבות הרכב עלולה להיפגע, מה שלא יקרה כמובן ברכב חדש.

 

יתרונות טכנולוגיים

תעשיית הרכב עוברת מהפכה של ממש בשנים האחרונות. ברכבים המודרניים משולבת טכנולוגיה רבה מאי פעם, שמשנה לחלוטין את חוויית הנסיעה. החידושים הטכנולוגיים מתחלקים, בגדול, לשלושה ענפים עיקריים.

הענף הראשון הוא החידושים האוטונומיים. כיום, ברכבים חדשים רבים מותקנות מערכות אוטונומיות המקנות לרכב תכונות עצמאיות המקלות על חוויית הנהיגה. ישנם רכבים בהם מותקנת מערכת חנייה אוטונומית. הציבו את רכבכם בקרבת חנייה, אנכית או אופקית, והוא יחנה בעצמו. באחרים, מותקנת מערכת לנסיעה בפקקים או יישור סטיות בהגה. כל אלו הם חידושים בתחום הרכבים האוטונומיים.

הענף השני הינו ענף צריכת הדלק. רכבים היברידיים או חשמליים נעשים נפוצים יותר ויותר, וכן אמינים יותר ויותר. לא הרי רכב היברידי משנת 2022 כהרי רכב היברידי משנת 2018.

הענף השלישי פחות קריטי לחלק מהנהגים, בעוד שעבור אחרים הוא לב ליבו של הרכב. ענף זה הינו ענף הפיצ'רים והתוספות לרכב. הרכבים החדשים כוללים מערכות בלוטוס וWIFI חכמות, המקושרות לסלולר או ללפטופ של הנהג ומעצימות את חוויית הנהיגה. בנוסף, יותקן ברכב מסך חכם עבור הוויז, עבור שירים, רדיו או כל צורך אחר.

כל החידושים הטכנולוגיים הללו מאפיינים את הרכבים החדשים, ואינם קיימים, לפחות לא בגרסתם הטובה ביותר, ברכבי יד שנייה. גם ברכבי יד שנייה חדשים יחסית, לא תמצאו אותם באותה רמה כמו ברכב חדש.

 

רכב יד 2

כנגד כל היתרונות של רכב חדש, יתרונו היחיד של רכב יד 2 הוא מכירו. כנגד היתרון במחיר ניצבים כל יתרונות הרכב החדש שמנינו וכן הקושי שבמציאת רכב יד 2 וכן הסכנה שהרכב לא תקין לחלוטין. אף בדיקה במוסך, טובה ככל שתהיה, לא תוכל להבטיח שאכן לרכב אין שום תקלות.

 

מימון מלא

ובכל זאת, המחיר הוא פקטור משמעותי למדי. אין בו כדי להצדיק התפשרות על כל השאר? ייתכן והתשובה הייתה חיובית, לולא קיומן של חברות המציעות רכישת רכב חדש במימון מלא. החברות יעניקו לכם את הרכב במיידי, ויגבו החזר חודשי בסכום אותו תקבעו יחד. כך, תוכלו להנות מיתרונות הרכב החדש, מבלי להיכנס למצוקה כלכלית.

 

לסיכום

לרכב חדש שלל יתרונות על פני רכב יד שניה. היתרונות מתבטאים באמינות שלו, בבטיחות, בזמינות ובחידושים הטכנולוגיים. עם הקושי שבתשלום עבורו ניתן להתמודד בעזרת רכישת הרכב החדש במימון מלא. בהצלחה!

 

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו