מה לעשות במקרה של תאונה בבאר שבע?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תאונות דרכים נמנות על "הרוצחים השקטים" בישראל ובין השאר גם בבאר שבע על כבישיה העמוסים. מדובר בתופעה אשר גובה את חייהם של מאות ישראלים בכל שנה.

בין הסיבות לריבוי תאונות הדרכים בבאר שבע ובכלל הארץ ניתן למנות את התשתיות הישנות אשר דורשות ריכוז מקסימלי בעת הנהיגה, תרבות של צפצוף על תקנות ועל החקיקה בדרכים, וחוסר אכיפה מספק בחלקים מהארץ. מאמר זה יעסוק בצעדים לאחר תאונה בבאר שבע כמו גם בכל הארץ.

 

במקרה של נפגעים – הגישו עזרה וחכו להגעת השוטרים

תאונת דרכים היא אסון. רבים נוטים לחשוב שכישורי הנהיגה שלהם או הרכב המאובטח היטב, יצילו אותם, אך למעשה מדובר בסיטואציה שיכולה לקרות לכל אחד.

נסו לשבת ולחשוב באופן אובייקטיבי – האם לא הייתה פעם אחת שקצת נרדמתם על ההגה אחרי לילה של עבודה או בילויים? האם לא היו טעויות חמורות שביצעתם במהלך נהיגה סטנדרטית לחלוטין? האם לא יצאתם לעקיפה ורק באמצע הדרך גיליתם שישנה מכונית צמודה אליכם מאחור? בסופו של דבר, תאונות דרכים יכולות להתרחש תמיד, וחשוב לנסות לסגל צורת התמודדות נכונה עימן.

הדבר הראשון שיש לשים אליו לב, הוא האם ישנם נפגעים. במקרה של נפגעים בשטח, ניהול האירוע הופך להיות שונה לחלוטין. ודאו שאתם אינכם זקוקים לטיפול רפואי דחוף, וזכרו שייתכן והלחץ יגרום להפחתת תחושת כאב.

לאחר מכן, הזעיקו את המשטרה ובמידת הצורך את מגן דוד אדום. אל תזיזו את רכבכם אלא אם יש בכך צורך לשם הגשת עזרה, ונסו להציע לנפגעים את הטיפול הטוב ביותר לו אתם מסוגלים. בשום אופן, לעולם אל תשאירו נפגעים בשטח!

 

צרו קשר עם עורך הדין שלכם

עורך דין תעבורה יכול להיות ההבדל בין עונש מאסר או קנס כספי עצום, לזיכוי מלא במקרה של תאונה אשר אינה באשמתכם.

אתם מעורבים חלילה בתאונת דרכים בבאר שבע? הגעתו המהירה של עורך הדין לזירה לשם גיוס ראיות והדרכה שלכם בקשר להצהרות מהן כדאי להיזהר, יכולה להיות קריטית. הטלפון לעורך הדין צריך כמובן להתבצע רק לאחר שהוענק טיפול הולם לכלל הנפגעים באירוע וגויסה עזרה, אך חשוב מאוד לזכור לבצע אותו.

נוכחות עורך דין בשטח יכולה למנוע מכם לעשות טעויות, עליהן תשלמו במשך חודשים ארוכים לאחר התאונה. חשוב שיהיה זה עורך דין מיומן ומקושר היטב, עם ידע בנושא עבירות תנועה והחקיקה בנושא, וכמובן שתהיה לו זמינות להגיע לאזור התאונה בבאר שבע במהירות האפשרית.

 

ידעו את חברת הביטוח

לאחר יידוע עורך הדין, עליכם ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם. אם יש ברשותכם ביטוח מקיף הכולל שירותי חילוץ, יתכן וחברת הביטוח תוכל על חשבונה להביא למקום התאונה גרר, ואפילו לספק לכם רכב חלופי עד סיום הבירור.

במידה ואתם מכוסים בביטוח צד ג', חברת הביטוח צריכה לדעת על התאונה כדי לשלוח אנשים מטעמה שיעריכו את הנזקים שנגרמו, יגבו עדויות, ויתכוננו להעברת הפיצוי לאנשים אשר רכושם נפגע. ככל שחברת הביטוח תמהר להתערב, כך תימנעו מסחבת מיותרת בעתיד.

 

פטיש משפטי מכה

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו