מה הקשר בין מיתוג לעיצוב לוגו

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מיתוג עסקי, לוגו ושפה גרפית, הם מושגים מתחום התקשורת השיווקית, שאנו עלולים להתבלבל ביניהם לעתים. בתור בעלי עסקים, מדובר למעשה בכלים שונים שאנו רותמים לעזרתנו- על מנת לשווק את העסק שלנו בצורה הטובה ביותר. אומנות האסטרטגיה השיווקית נוגעת כמעט בכל תחום אפשרי, החל מפיזיולוגיה ופעולת החושים האנושיים, דרך פסיכולוגיה, ועד לתחום העיצוב והאומנות. מאמר זה בא לעשות קצת סדר, ולהבהיר לנו מה השוני ומה הקשר בין מיתוג ועיצוב לוגו עסקי.

מהו מיתוג עסקי?

אם נזרוק לכם שם של חברה מוכרת כלשהי, אוטומטית תעלה לכם תמונה מסוימת בראש. התהליך הזה מתרחש בראשנו עשרות פעמים ביממה ואף יותר, והוא מדגים לנו כיצד זהות מסוימת נתפסת אצלנו בראש. זהות כזו יכולה להיות חברה עסקית, אדם או מקום, והיא מהווה את סך הרושם שלנו בהקשר לאותה ישות. כשמדובר בעסקים, אותה זהות מכונה "מיתוג עסקי" והיא מכילה את כל המידע, התפיסות, והרגשות הקיימים אצל צרכן מסוים כלפי החברה או העסק, ומכך ניתן להבין את חשיבות המיתוג העסקי. בניית מיתוג עסקי לוקחת לעתים שנים רבות, ובעלי עסק רבים נעזרים בחברות המתמחות בעניין על מנת לבצע אותה כיאות. מיתוג עסקי נכון, בסופו של דבר- יגרום להנעה לפעולה, ולשרשרת תגובות שתביא בסופו של דבר לרכישה מצד הלקוחות הפוטנציאליים.

עיצוב לוגו

הלוגו של העסק שלנו, הוא למעשה חוד החנית של השפה הגרפית שבאמצעותה אנו משווקים את העסק שלנו בכל מקום. השפה הגרפית לרוב היא נגזרת של הלוגו, ומכילה צבעים ואופי דומים. את הלוגו, אנשים יפגשו בפרסומים באינסטגרם או בפייסבוק, על גבי כרטיסי ביקור או פליירים, בשלטים ועל גבי מוצרי העסק. מעבר לעובדה שלוגו צריך להיות יפה, עיצוב לוגו ישפיע פסיכולוגית על האנשים שנתקלים בו, והחוויה החושית שהוא יעניק להם- תגרום להם לשרשרת תגובות שעלולה להביא, או לא להביא לסגירת עסקה. חברות המתמחות בעיצובים גרפיים של לוגואים לעסקים, שואפות לייצר לוגו פשוט וקליט, כזה שייכנס לתודעה מהר ככל האפשר, ויגרום לתחושות חיוביות. בנוסף כדאי שהלוגו יהיה ייחודי, כך שיבדיל אותנו משאר המתחרים שלנו, וימתג אותנו כמשהו שונה ובולט בנוף העסקי בתחום הרלוונטי ובכלל. אם כך למעשה, נוכל להבין שעיצוב הלוגו ישפיע משמעותית על תדמית העסק שלנו, וזה למעשה מתייג אותו כאבן פינה חשובה מאין כמוה, במיתוג הכולל של העסק שלנו.

מיתוג של עסק הוא למעשה התדמית הכוללת, שאותה חווים הלקוחות הפוטנציאליים בעת שהם פוגשים אזכור לאותו עסק. מיתוג עסקי הינו אסטרטגיה שיווקית מורכבת, ואחד האלמנטים המשמעותיים בה הוא הלוגו העסקי, שישפיע עליה רבות. חברות העוסקות בתקשורת שיווקית, מתמחות ביצירת מיתוג עסקי באמצעות בניית לוגו, בניית אסטרטגיה שיווקית, ופקטורים נוספים המהווים את פוטנציאל הצלחת העסק.

אפל

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו