מה היא חדשנות ובמה היא שונה מיצירתיות?

עולם העסקים של ימינו הוא עולם תחרותי ומאתגר שמשתנה במהירות. ההתפתחות הטכנולוגית, מגמות הגלובליזציה והמשברים הכלכליים השונים מקשים על העסקים שצריכים להתאים את עצמם לשינויים שמתרחשים בעולם ולשמור על דינמיות.

על מנת לשרוד כארגון בעולם התובעני הזה, יש להיעזר בחדשנות מסוגים שונים. החדשנות היא כלי הכרחי בעולם העסקי והיא זו שהובילה להצלחה של חברות מצליחות רבות ברחבי העולם. במאמר זה תוכלו לקבל מידע שיסביר לכם מהי חדשנות ומה ההבדל הברור בינה לבין יצירתיות וכיצד תסייע חדשנות פנים ארגונית לעסק שלכם.

מה היא חדשנות?

חדשנות ארגונית היא תהליך שבו ארגון מסוים מטמיע הזדמנויות חדשות במודל עסקי קיים ויוצר מודל עסקי חדש. על מנת להטמיע ערכי חדשנות בארגון, יש לאמץ מודלים של חדשנות ארגונית ולהיעזר בצוותי מחקר או פיתוח, בצוות חדשנות ארגוני או בתוכניות האצה.

ניתן ליישם חדשנות ארגונים בדרכים שונות בהתאם לצרכים של כל ארגון וארגון. להלן מספר דוגמאות למטרות שניתן ליישם אצלן את החדשנות הארגונית:

 

חדשנות טכנולוגית

חדשנות שתאפשר לכם לייצר מוצרים מתקדמים וחדשניים מבחינה טכנולוגית תוך התייחסות לצרכים עתידיים של הלקוחות שלכם.

 

חדשנות תהליכית

חדשנות שתייעל את תהליכי הייצור של הארגון.

 

חדשנות פנים ארגונית

בהמשך המאמר נרחיב על חדשנות פנים ארגונית.

 

מה ההבדל בין חדשנות ליצירתיות?

אנשים רבים לא מבינים מהו ההבדל בין יצירתיות לחדשנות. על מנת להטמיע חדשנות בארגון שלכם, עליכם להבין היטב את ההבדל העקרוני בניהם. יצירתיות היא היכולת של המצאת משהו חדש בצורה מקורית ושונה. היצירתיות עשויה לבוא לידי ביטוי כקונספט או רעיון למודל עסקי, צורת ניהול, פתרון לבעיה וכדומה.

לעומת זאת, החדשנות היא הטמעה של ערכים חדשים בפועל, היא פרקטית ופרודוקטיבית יותר מהיצירתיות ושימושית יותר בהיבטים עסקיים. הבעת רעיונות יצירתיים זה נחמד, אך כל עוד לא ממשים אותם בעזרת החדשנות אין להן שום ערך ממשי.

 

על חדשנות פנים ארגונית

חדשנות פנים ארגונית היא תהליך בו הארגון טמיעה ערכים חדשים בארגון על מנת לעורר שינויים חיוביים אצל עובדי הארגון ומנהליו. חדשנות פנים ארגונית תשפר את התרבות הארגונית בארגון ותהפוך אותו למקום עבודה טוב יותר מבחינה אישית ומקצועית.

לחדשנות פנים ארגונית ישנה חשיבות רבה והיא מסייעת לארגונים שעוסקים בתחומים שונים להסתגל לעולם הדינמי ולפרוץ קדימה.

החדשנות הפנים ארגונית תספק פתרונות חדשים שיקדמו את היעילות הארגונית וישפרו את מהירות ואיכות התפוקה, תעניק מוטיבציה לעובדי הארגון ותשפר את ההתמודדות של הארגון ועובדיו עם עולם העסקים הדינמי והמציאות המשתנה.

מעוניינים במידע נוסף על תחום החדשנות? מחפשים אדם שיסייע לכם להטמיע חדשנות פנים ארגונית בעסק שלכם? היכנסו ל- https://yoninfo.me וצרו קשר עם יהונתן כהן – יועץ ומוביל חדשנות מקצועי בעל ידע ומומחיות בתחום החדשנות הפנים ארגונית.

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו