מהו התפקיד של יועץ חנייה

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

יועץ חנייה הוא האחראי על ההיבטים התנועתיים בתכנון הבית – דרכי הגישה לבית, תכנוני חנייה יעילים, התייחסות לטוואי הרחוב והעיר.

לכל בית תוכנית חנייה אחרת בהתאם לכמות הדיירים ברחוב ובבניין, לכמות המדרכות ולשעות התנועה העמוסות באזור המגורים. למשל, ברחוב שבו רוב השעות שבהן יש הרבה מכוניות הוא בבוקר ניתן לתכנן את הדברים אחרת מאשר בערב.

חשיבות התכנון המוצלח

תכנון חנייה נכון הוא חשוב. למשל, חנייה שלא תוכננה כראוי עלולה לגרום לחסימות רחוב רבות כאשר מישהו מנסה לצאת מהחנייה, לפקקים ואף סכנות לבאי הדרך השונים, בייחוד להולכי רגל.

לעומתה, חנייה שמתוכננת היטב עם שביל גישה נוח, תהיה קלה לכניסה ויציאה ממנה, דבר שמשפיע באופן יום יומי על איכות החיים ולא תפריע לתנועת המכוניות ברחוב.

החנייה היא קרקע יקרה, חשוב להשתמש בה באופן הנכון ביותר על מנת שתוביל לעליית הערך של הנכס ולא תוביל לירידה.

משום שמדובר על תכנון לטווח ארוך הכולל התחשבות בשאלות של בנייה עתידית, היקפי תנועה שמיועדים להיות ברחוב בהתאם לגידול באוכלוסייה וכיוצא באלו, זאת כדי למנוע פקקים עתידיים ולייצר תכנון נוח והולם.

עבודת יועץ חניה בבניין מגורים שונה מעבודתו עבור בית פרטי או משרד משום שסך השיקולים שונה לחלוטין וכולל פרמטרים רבים שיכולים להשפיע משמעותית על אורח החיים של כל הדיירים. כאשר מדובר בבניין, קרבה ונוחות כל הדיירים היא מלאכה מורכבת יותר, למשל.

תחומי סמכויות נוספים של יועץ החנייה

חוץ מהמישור של תכנון החנייה הטובה ביותר, יועץ החנייה מלווה את הפרויקט בהסדרת החנייה מול הרשויות המקומיות ומגיש את הנספח הדרוש.

כאשר מדובר במילוי טופס 4, ישנו מקום ייעודי לחתימת היועץ (מדובר בטופס משמעותי שדרוש להמשך הבנייה של הפרויקט).

כמו כן, הוא מרכז את העבודה הלוגיסטית במידה ודרוש שינוי בהקצאת הקרקע המקורית. השינוי בתב"ע דורש חתימת יועץ חנייה, דבר שדרוש להתקדמות הפרויקט.

עבודתו של יועץ החנייה כוללת ייעוץ לבניה עצמה ולא נותרת רק בשלבים התכנוניים. ישנה חשיבות לאופן הבנייה ודברים יכולים להשתנות בזמן אמת בעקבות אילוצים שנוצרים ולא ניתן היה לצפות אותם מראש.

 

דברים שחשוב לשים לב אליהם כשוכרים את שירותיו של יועץ חנייה

טווח המחירים של יועצי החנייה הוא רחב, ככל שמדובר ביועץ ותיק עם ניסיון של שנים עם עבודה מול רשויות, היועץ יהיה מאוד בקיא בדקויות ובכוחו לקדם באופן יעיל את התוכניות הדרושות. אולם מחירו יכול להיות גבוה, דבר שכמובן משתלם ביחס לרווחים העתידיים.

לעומתו, יועץ חנייה שאינו מנוסה, עלול להביל להשלכות של תכנון תנועתי לקוי  – פקקים, רעש, בזבוז מקום ואף סכנה.

יועצים לא מנוסים בעבודה מול הרשויות עלולים לעכב את הפרויקט עצמו, העלויות של פרויקט שמתעכב גבוהות בהרבה משכירת יועץ ותיק ומנוסה.

חנייה

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו