האם מותר לשתול האזנת סתר בטלפון של בעלי?

בעידן הטכנולוגי שבו כולנו חיים אין ספק שכל אחד יוכל לשתול תוכנה להאזנת סתר בנייד של כל אחד אחר. השאלה היא האם זה חוקי ומה אפשר לעשות עם האזנות כאלה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מה אומר החוק לגבי האזנות סתר?

מבחינת החוק האזנות סתר אלה הן האזנות אשר מתבצעות כאשר מאזינים לשיחה של הזולת, מעתיקים אותה או מקליטים אותה ללא הסכמתו של אחד מבעלי השיחה. חשוב להבין שאם עושים זאת בצורה לא חוקית, העונש עלול להגיע גם לחמש שנות מאסר.

לכן, למרות שכל אישה יכולה להחליט שהיא מבצעת האזנות סתר לטלפון של בעלה כדי לברר האם הוא בוגד בה, או כדי לבדוק כל סוגיה אחרת, זה לא באמת חוקי. משמעות הדברים היא שאם אכן תוקלט שיחה שבה יסתבר בצורה חד משמעית שהבעל בוגד, האישה לא תוכל להשתמש בהאזנה כזאת בפני בית המשפט.

לעומת זאת, אם מבצעים האזנה במסגרת החוק, זה כבר עניין אחר לגמרי במצב כזה בהחלט ניתן יהיה להשתמש בשיחה.

איך תדעי בכל זאת אם בעלך בוגד בך?

חשבת להתקין אפליקציה של האזנות סתר על המכשיר של בעלך כדי לדעת האם הוא בוגד בך? אם כך, כדאי שתוותרי כמה שיותר מהר על הרעיון הזה.

במקום זה תוכלי לפנות אל חוקר פרטי ולהזמין ממנו שירות. אדם שהוא חוקר פרטי מכיר היטב את החוק ויודע מתי מותר להאזין ומתי העניין עלול להיות בעייתי ולא חוקי.

בנוסף להאזנות, חוקר פרטי יוכל גם לבצע מעקבים ולהשתמש בעוד כלים נוספים שמטרתם זהה: להבין האם בעלך בוגד בך או לא. מה שכן, כדאי שתדעי שיש הרבה מאוד חוקרים פרטיים שיוכלו לעזור לך במשימה ולכן שווה לך לבדוק היטב במי את בוחרת.

זה לא משנה אם בסופו של דבר כלי העבודה הראשי של החוקר יהיה שימוש בהאזנות או שהוא יעבוד בכל דרך אחרת. מה שבטוח זה שאת חייבת לבחור חוקר מוביל ובעל מוניטין בתחום הזה.

מה ישפיע על עלות החקירה?

החלטת שאין מנוס ואת רוצה לפנות אל משרד חקירות מוביל? רוצה להיות בטוחה שהכול יסתיים כמה שיותר מהר ותוכלי להבין איפה את עומדת?

אם כך, ברור שתרצי גם לדעת על איזה עלויות מדובר. האמת היא, שמכל משרד חקירות תוכלי לקבל הצעות מחיר שונות ולכן יש טעם להתקשר אל כמה משרדים שונים ולבדוק במה דברים אמורים.

בדרך כלל הגורמים שישפיעו על השאלה כמה תשלמי על חקירה מהסוג הזה הם: השאלה באיזה חוקר את בוחרת, עד כמה הוא מנוסה ועד כמה החקירה מורכבת. אומנם זה נכון שחקירות פרטיות אינן זולות אך יש מקרים שבהם פשוט אין שום אפשרות אחרת שבעזרתה ניתן יהיה לחשוף את האמת.

 

ורדים אוזניות טלפון שעון

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו