כמה כסף ניתן לקבל מתאונת עבודה?

תאונת עבודה יכולה להוביל לקבלת פיצוי של עשרות אלפי שקלים, ולעיתים גם מיליונים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתהליך לא פשוט, ועל כך יסבירו המומחים של משרד עורכי הדין מיסקביץ' ושות'.

תאונות עבודה – נפוצות מאי פעם

במדינת ישראל מתרחשים לצערנו לא מעט תאונות עבודה אשר בגינן נגרם נזק גופני או נפשי לעובד. למעשה, משרד העבודה והרווחה מפרסם מדי שנה נתונים אודות תאונות עבודה אשר התרחשו, אולם לא מספק מידע אודות גובה הפיצוי אשר התקבל. למעשה, כל עובד בישראל זכאי לקבל מהמדינה ביטוח אובדן כושר עבודה, כאשר גם חברות הביטוח מציעות את סוג הפוליסה הזו בכדי שאם אכן התרחשה תאונה ונפצעתם, תוכלו לקבל פיצוי. יחד עם זאת, כפי שמסבירים במשרד עורכי הדין מיסקביץ' ושות' אשר מתמחים בדיני נזיקין, מדובר בפרוצדורה לא פשוטה ועל כך נסביר כעת.

נפילה במדרגות

מול מי ניתן להגיש תביעה בגין תאונת עבודה ומהו גובה הפיצוי?

על מנת להגיש תביעה של תאונת עבודה יש להוכיח כי תאונת העבודה נגמרה במהלך שעות העבודה או בדרך לעבודה ובחזרה, כאשר הפיצוי הראשוני יינתן דרך הביטוח הלאומי אשר ישלם בגין ימי המחלה אשר נלקחו. בנוסף, ניתן לתבוע את המעסיק עצמו בגין רשלנות, כמו גם את חברת הביטוח בה אתם מבוטחים – בתנאי כי יש לכם פוליסה מתאימה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי סכומי הפיצוי אותם תקבלו ירדו מטעם המוסד לביטוח לאומי, ועל כן ניתן להעריך בזהירות כי ככל שהפציעה שלכם הייתה חמורה יותר וגרמה לכם לנזק משמעותי, הפיצוי אותו תקבלו יכול להגיע גם למיליוני שקלים.

הגשת תביעה – אובדן כושר עבודה

על מנת להגיש תביעה יש לבצע צעדים חשובים אשר כוללים בראש ובראשונה התייעצות עם עורך דין אשר מתמחה בתחום, וזאת על מנת שתוכלו  לקבל ייעוץ משפטי מהימן. בנוסף, יש לפנות באופן מידי לקבלת טיפול רפואי, כמו גם לתעד את כל ההליכים אשר בוצעו. יתרה מכך, במידה ולא תפנו לקבל טיפול בגין התאונה התביעה שלכם אל מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי כמו גם המעסיק עלולה להידחות על הסף, ועל כן מומלץ לגשת לקבלת טיפול בהקדם, כמו גם לבצע איסוף ראיות אשר כולל תיעוד של זירת התאונה וכן שיחות עם עובדים אשר נכחו באירוע ויכולים להעיד לטובתכם. בתום איסוף הראיות ישנה חובת התייצבות בוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי אשר יבחן את מצבכם הרפואי, כמו גם יקבע בעבורכם אחוזי נכות. לצערנו, בלא מעט מהמקרים אחוזי הנכות אשר נקבעו הם נמוכים, ועל כן היוועצות עם עורך דין יכולה לתרום באופן משמעותי לשינוי המצב, וכתוצאה מכך גם להעלאה בגובה הפיצוי. למידע נוסף לגבי הגשת תביעה ופיצוי היכנסו לאתר https://www.yml-law.co.il/torts-lawyer.

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו