האם אפשר לעבוד כעצמאי בוולט?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

וולט הינה חברת שליחויות מהפכנית, אשר הביאה עימה את מהפכת השליחים גם לארץ. החברה שמה דגש על עולם המסעדנות והמזון, ושוכרת שליחים שמסתובבים לפזר את דברי המשלוח ברחבי הערים.

תחילה היו המשלוחים כוללים רק מנות מזון מוכנות שמגיעות משלל מסעדות, אולם עם השנים החברה הלכה ופיתחה את ההיצע שלה, וכיום היא מספקת בין היתר גם חומרי גלם להכנת אוכל, מוצרי ניקיון ואף פרחים! השליחים שנבחרים לעבוד תחת וולט נדרשים מטעם החברה לפתוח תיקים ברשויות, ולמעשה להתנהל כעצמאיים לכל דבר ועניין.

שוקלים לעבוד בוולט? לא הבנתם עד הסוף את הגדרות העבודה למול הרשויות? אנחנו כאן כדי למסור לכם את כל המידע הנדרש בנושא.

 

התפקיד הפופולרי ביותר בוולט- תפקיד השליח

השליח בוולט מהווה עמוד תווך בין הלקוח לבין בית העסק ממנו בוצעה ההזמנה. על ידי הקלקה באפליקציה, יכול הלקוח לדפדף בין המסעדות השונות ולבצע את בחירתו. שליח וולט, אשר מתבשר על משלוח שצריך לעשות ממקום א' למקום ב', ניגש למקום ומסיע את המשלוח כל הדרך עד לביתו של הלקוח. השכר של השליח מורכב משכר בסיס ותוספת של הטיפים שקיבל בעבור המשלוחים. כדי להבטיח את חוקיות שכרם של השליחים וולט מפנה אותם ראשית לפתיחת תיק מול הרשויות. בהמשך לשאלת הכותרת, בהחלט ניתן לעבוד כעצמאי בוולט.

 

עבודה כעצמאי בוולט- מאיפה מתחילים?

וולט מציעה לשליחים בחברה שתי דרכים בהן יוכלו לקבל את התגמול שלהם כחוק. הדרך הראשונה הינה אספקה של משלוחי וולט דרך עסק עצמאי קיים. במקרה זה, על העובד לבצע את כל ההליך מול הרשויות בכוחות עצמו. השלב הראשון הינו פתיחת תיק עצמאי מול שלוש רשויות- מס הכנסה, מס ערך מוסף והמוסד לביטוח לאומי. התיקים שנפתחים למול הרשויות משתנים בהתאם להגדרה של העוסק העצמאי- עוסק פטור או עוסק מורשה. הדרך השנייה לקבל את התגמול היא ניהול הסכם התקשרות מול חברות שונות. החברות הללו מתווכות בין השליח לבין הרשויות ועושות בעצמן את כל מה שנדרש השליח לעשות, וכך למעשה חוסכות עבורו את הבירוקרטיה ואת ההתנהלות הישירה אל מול הרשויות עצמן. כיום ישנן מספר חברות מתווכות בשוק , אולם עם חברות כמו עצמאי שכיר וגט מוטו וולט עובדת באופן ספציפי ומנחה את כלל השליחים להיעזר בשירותיהן. למעשה, בהסכם שנחתם בין השליח לבין חברת וולט, החברה מצהירה שהשליח איננו עובד שכיר של החברה ושאין בין שני הצדדים יחסי עבודה.

 

למי מתאים להיות שליח בוולט?

העבודה כשליח בוולט מתאימה למי שרוצה לנהל את היום שלו בחופשיות, לא להיות מחויב לשעות מסוימות ולא להיות כפוף באופן ישיר למנהלים. חשוב לציין שהשליח צריך להיות בעל אמצעי תחבורה משלו (אופניים, אוטו וכו') ובעל זיקה לעבודה דינאמית.

 

שליח על אופניים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו