איך למצוא אינסטלטור טוב ולהבדיל בין מקצוען לחאפר?

כולנו מכירים את זה: הכיור פתאום עולה על גדותיו, מי המקלחת לא מתנקזים ובמקרים גרועים ומבאסים אפילו יותר – יש סתימה בשירותים שנראה כאילו לא מתכננת ללכת לאף מקום. אז אחרי שתחושת הגועל הראשוני עוברת, אנחנו מיד מתחילים לטקס עצה. אך פעמים רבות השילוב בין הלחץ, התסכול, הרצון שלנו להביא לפתרון הסוגיה במהירות וגם, בואו לא נשכח את הגועל המציף אותנו הרבה פעמים – גורמים לנו לבחור באינסטלטור הראשון שאנו נתקלים בו באינטרנט.

אינסטלטור מקצועי

לעתים הבחירה שלנו תתברר כהצלחה מסחררת והאדם שלפנינו יהיה אמין, איכותי, מהיר ואדיב, אך לפעמים – וזה החלק היותר מתסכל – הבחירה שלנו עשויה להוביל אותנו לאדם שיגזול לא מעט מכספנו היקר וגרוע מכך – לא באמת יטפל בבעיה. ואנחנו אפילו לא מדברים על הנזק שהדבר עשוי לגרור אחריו…

אז מה עושים? הנה טיפים שימושיים שכדאי לקרוא לפני שהסתימה מתרחשת, הצינור מתפוצץ והנזילה מתחילה. מבטיחים שאחרי המדריך הזה תהיו מומחים מדופלמים בבחירת אינסטלטור איכותי ומקצועי ותדעו בדיוק כיצד להבדיל בין אנשי המקצוע הטובים לבין החאפרים שבהם.

לפני הכל – איפה כדאי לחפש?

 1. אינטרנט – מה, זה לא היה ברור שזו תהיה האופציה הראשונה שנפרוש בפניכם? האינטרנט הוא מקור המידע העיקרי העומד לרשותנו, ובאמצעות חיפוש קצרצר נוכל להעלות שפע של אנשי מקצוע – והמבחר, כמו תמיד, עשוי להיות גם מבלבל. לכן ננסה לגדור את תחומי החיפוש שלנו ולחפש ראשית במנוע החיפוש פורטלים ייעודיים או אתרי אינטרנט העוסקים בתחום האינסטלציה והשיפוצים. שם נקבל מידע מסודר הכולל את שם איש המקצוע, מספר טלפון, אזור פעילות ואם יתמזל מזלנו – נגיע לאתר הכולל גם דירוגים, המלצות וחוות דעת, וכידוע אין מקור מידע טוב מזה!
 2. מגנטים – ידעתם שהמגנטים הללו יהיו לכם לתועלת יום אחד! בעלי מקצוע רבים ממתגים ומפרסמים את עצמם באמצעות מגנטים או עלוני מידע התחובים בתיבות הדואר שלנו – גשו לתיבת הדואר שלכם, שלפו משם את המידע שהצטבר, כעת הוא נעשה שימושי מאוד עבורכם! על גבי המגנט או מודעת הפרסומת, פעמים רבות נוכל לראות את היתרונות או השיטות בהן משתמש האינסטלטור והדבר עשוי לתת לנו מושג לגבי רמת האיכות שלו.
 3. המלצות מחברים –אין כמו המלצות מגוף ראשון כדי להבין באיזה בעל מקצוע כדאי לנו לבחור. בעיות אינסטלציה קורות (לצערנו) לכולנו, ולכן תוכלו להריץ שאלה בכמה מקבוצות הוואטסטפ המועדפות עליכם ולבדוק מי מחבריכם או מבני המשפחה שבסביבתכם התנסה בתקלת אינסטלציה שנפתרה באופן איכותי ומקצועי.
 4. קבוצות פייסבוק – קבוצות פייסבוק היום הם בית הקפה השכונתי של פעם – רק בקנה מידה עצום וגדול הרבה יותר. בקבוצות הפייסבוק השונות תוכלו למצוא מגוון רחב של המלצות, חוות דעת ופרסומים על אינסטלטורים מומלצים בכל רחבי הארץ. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, מומלץ להצטרף לאחת מקבוצות הפייסבוק השייכות לאזור מגוריכם ושם לבצע חיפוש קצרצר עם המילה "אינסטלטור". אם לא עולות תוצאות משביעות רצון – תוכלו להעלאות בהן שאלה משלכם ולקבל המלצות וחוות דעת.

דגשים שחשוב לשים אליהם לב

 • דירוג בפורטלים ייעודיים – ישנם לא מעט אתרים שכחלק מהממשק שלהם מציעים גם אפשרות לדרג את בעל המקצוע. ויותר מכך – ישנם פורטלים ייעודיים המפעילים מערך טלפוני במסגרתו, לאחר שתקבלו שירות מבעל המקצוע, תקבלו גם שיחה מנציגי הפורטל המבקשים לבדוק האם השירות שניתן לכם היה לשביעות רצונכם. זוהי הדרך האותנטית ביותר לקבל אינפורמציה נטולת פניות וכשהיא עולה בפורטל – אתם יכולים להיחשף אליה ולקבל החלטה על סמך חוות הדעת והציון הניתן לו.
 • תו אמון הציבור –תו אימון הציבור הוא תו שניתן לאנשי מקצוע איכותיים החשופים לביקורת בכל עת – ועומדים בה בכבוד. אם נתקלתם באינסטלטור המצויד בתו זה, סביר להניח שמדובר באדם מקצועי, איכותי ואמין, שלקוחות הם חלק משמעותי במערך השירות שלו.
 • מחירים – אין ספק שסוגיית המחירים היא אחת המשמעותיות והמרכזיות בבואנו לבחור איש מקצוע. ברגע שאין מחירון ברור או שאין לנו מושג מה הוא – אנו חשופים לכך שביקור האינסטלטור יעלה לנו בהוצאה שלא נדע האם היא לגיטימית או לא. אם בעל המקצוע שבחרתם הוא חאפר אך אתם עדיין לא יודעים זאת, מספיק שהוא יקלוט היסוס קטן מהצד שלכם, מספיק שיראה שאתם לא באמת מודעים למחירים או שאין לכם ניסיון ועשיתם "שיעורי בית" – כדי שהוא ינקוב במחיר שרירותי בלי כל קשר למחיר האמיתי. מה עושים? באינטרנט קיימים המון מחירונים של אינסטלטורים, שמטרתן היא לסייע לנו להבין מה טווח התמחור המקובל עבור השירות שאנו זקוקים לו. טיפ נוסף הוא לברר מראש, עוד בטלפון, מה המחיר שהאינסטלטור דורש, מה ש'יקנה' לנו מעט זמן לבדיקה לפני שיגיע. הדבר הזה פועל גם לכיוון ההפוך – אם מישהו מציע לכם מחיר נמוך מדי, בדקו למה. יש מצב שהוא חאפר.
 • אינסטלטור מוסמך – תעודת אינסטלטור מוסמך ניתנת לאיש מקצוע שהוכשר לטפל במגוון עבודות אינסטלטציה ולכן לרוב הוא יהיה מקצועי ואיכותי הרבה יותר מאשר אינסטלטור ללא הסמכה. על מנת לקבל את ההסמכה נדרש האינסטלטור לשנן ידע תיאורטי רב ולהתנסות במגוון בעיות אינסטלציה – לאחר מכן יעמוד האינסטלטור למבחן. רק לאחר שיעמוד בכל הדרישות יזכה לתעודה הזו, ואם נתקלתם בכזה – דעו כי מדובר באיש שהמקצוע שלו חשוב לו, ושהוא מצויד בידע הדרוש כדי לעזור לכם.

תיקונים בבית בעזרת אינסטלטור

טיפים להתנהלות נכונה

 • ערכו שיעורי בית – מהי הבעיה שאתם צריכים לפתור? מה האינסטלטור מתבקש לעשות? לפני שאינסטלטור מגיע לטפל בבעיה – הגיעו מוכנים לקראתו כמה שיותר. לשם כך מומלץ לקרוא אינפורמציה מתאימה על הבעיה שיש לכם, להבין באופן כללי מהן דרכי הטיפול בה ומה רמת המחירים הנהוגה בשוק. רק כך תוכלו להקרין ביטחון מול איש המקצוע ולא תפלו לניסיונות לתמרן אתכם.
 • ערכו סקר שוק – נכון, זה מאוד מפתה לבחור את האינסטלטור הראשון שאנו נתקלים בו בשיטוט אקראי באינטרנט. אחרי הכל, אנחנו לחוצים לפתור את הבעיה וכמה שיותר מהר זה יותר טוב – ובכן, לא תמיד. כדאי מאוד לערוך סקר שוק לפני שאנחנומזמינים אינסטלטור לביקור ולהשוות בין מספר אנשי מקצוע – רק כך נבין מי מהם הכי מתאים לטפל בצנרת שלנו (רמז: לא כל אחד).
 • אם אפשר – דחו את הביקור לשעות העבודה – על אף שרובנו לא נמצאים בבית בשעות היום, על אף שאנו מתפנים לרוב לטפל בבעיות רק כשמגיע סוף השבוע ועל אף שמרפי הארור יקפוץ לבקר אותנו דווקא בסוף השבוע – אם יש לכם ברירה אחרת, העדיפו שהאינסטלטור יגיע לטיפול הנדרש בשעות העבודה המקובלות, כפי שהוגדרו על ידו. יש לא מעט אינסטלטורים שלא יקחו תוספת עבור שעות הערב או בסופי שבוע, אך רובם המוחלט לא בטוח ינהג כך… קחו זאת בחשבון ואם המצב לא חמור מאוד, העדיפו להמתין.
 • הקפידו לתעד הכל – אם מדובר בבעיה קטנה שעלותה לא גבוהה והטיפול בה פשוט, אולי ניתן לוותר על הסעיף הזה, אך אם מדובר בעבודת אינסטלציה מורכבת – הקפידו לתעד בכתב את עיקרי הדברים – כתבו מהם החלקים שהוחלפו, מדוע, מה הייתה התקלה בה טיפל האינסטלטור ובאיזה תאריך זה התרחש. הקפידו לתת לאינסטלטור לחתום על כך, כדי שאם חלילה תתעורר שוב בעיה – יהיו לכם הוכחות.
אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו