לחיות בבאר שבע, להשקיע בחו"ל

הכפר הגלובלי שאנחנו חיים בו מאפשר לנו הזדמנויות רבות שבעבר לא היו קיימות עבורנו.

אם השקעות בחו״ל נשמעו עד לא מזמן כעסק עבור אנשים עשירים ש״חיים על הקו״, היום ניתן לבצע השקעות כאלו בקלות וליהנות מתשואות יפות על נדל״ן באירופה או בארצות הברית, גם מדירה קטנה בבאר שבע.

איך עושים את זה? על כך בכתבה הבאה.

 

למה עדיף להשקיע בנדל״ן בחו״ל?

השקעות נדלן בחול נשמעות לרבים כמו עסק מסובך במיוחד. המרחק הגדול, הבדלי השפה והחוקים, וחוסר היכולת לבקר בנכס ולפקח על ההתנהלות בו – הן חלק מהסיבות שמרתיעות משקיעים מההזדמנויות הרבות הגלומות בהשקעה בנדל״ן בחו״ל. עם זאת, חשוב להבין ולהכיר גם את היתרונות הגדולים ואת הפתרונות לאותם קשיים שבדרך.

ראשית, בניגוד להשקעה בשוק ההון הדינמי והבלתי צפוי, השקעה בנדל״ן היא לרוב השקעה בטוחה. אם מוצאים נכס במקום מרכזי וטוב, הוא צפוי להעלות את ערכו לאורך השנים ולהיות אטרקטיבי עבור שוכרים.

שנית, קיימים היום שני הבדלים משמעותיים בין הנדל״ן בארץ לנדל״ן בחו״ל, אשר הופכים את ההשקעה בנדל״ן בחו״ל למשתלמת הרבה יותר. הראשון הוא חסם הכניסה – בארץ מחירי הנדל״ן נמצאים בעלייה תמידית כבר יותר מעשור, כך שרכישה של דירה, אפילו באזור פחות מרכזי, היא עדיין השקעה של מאות אלפי שקלים. עבור ישראלים רבים, מדובר בסכום שאינו זמין להשקעה. ברוב המדינות באירופה זה לא המצב וניתן למצוא נכסים להשקעה במחירים נמוכים יותר. כמו כן, כיוון שמחירי הנדל״ן בחו״ל נמוכים יותר, כך גם הם מסוגלים לספק תשואה גבוהה יותר מהנדל״ן בארץ. אם בארץ נדל״ן יכול לספק תשואה של 3 עד 5 אחוז בשנה, באירופה ובארצות הברית מדובר על בין 8 ל-10 אחוז בשנה.

 

אילו אפשרויות קיימות להשקעה בנדל״ן בחו״ל?

האפשרות הבסיסית היא כמובן רכישת נכס באופן עצמאי, רישום בטאבו ולאחר מכן השכרת הנכס באופן עצמאי או ניהולו בסיוע של חברת ניהול מקומית. השקעה כזו יכולה לספק תשואה יפה אם הנכס הוא אטרקטיבי מספיק. עם זאת, כדי ליהנות מפירות ההשקעה בצורה מלאה, יש להכיר את השוק המקומי ולבצע ניהול חכם של הנכס כדי לא לאבד רווחים על תשלומים מיותרים. אפשרות אחרת, פשוטה יותר, היא השקעה באמצעות קרן נדל״ן. קרנות רבות מחפשות הזדמנויות עסקיות ברחבי העולם ומציעות ללקוחות להשקיע בהזדמנויות אלו ובכך ליהנות מפירות ההצלחה. מדובר לרוב בפרויקטים יותר גדולים מדירה אחת – קומפלקסים להשבחה או מיזמי בנייה, אך התשואה גדולה יותר בהתאם. החיסכון העיקרי הוא כמובן בניהול הנכס – הקרן אחראית לביצוע המחקר, רישום הנכס והתמודדות עם הבירוקרטיה המקומית והמשקיע יכול להרוויח באופן פסיבי.

 

עוד דברים שכדאי לדעת על השקעות נדל״ן בחו״ל

השקעות נדל״ן בחו״ל יכולות לספק תשואות יפות עבור המשקיעים וחסם הכניסה אליהן נמוך. עם זאת, ברוב המקרים נדרשת התערבות של גורמים מתווכים שונים, בין אם זו קרן ההשקעות, ייעוץ משפטי במדינת היעד, שירותי תרגום, חברות ניהול ועוד. על כן, לא משנה באיזה אפיק בוחרים, יש לבצע סקר שוק, להכיר היטב את הגורמים המשתתפים בתהליך, לחפש המלצות ברשת, ולוודא שאכן שכרתם את שירותיהם של הטובים ביותר.

 

השקעה מניבה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו