האם אפשר לבקר בכל העולם ללא חשש לחיי?

אנחנו חיים בעולם מופלא הכולל בתוכו המון מוקדים ששווים את הביקור שלנו. יחד עם זאת, אין ספק כי ישנם מוקדים מסוימים שפשוט לא מומלץ להתקרב אליהם, בין אם אתם יהודים, מוסלמים או נוצרים. במקרים מסוימים, גם אם אתם מוסלמים שנוסעים למדינה מוסלמית, צפויה לכם סכנה רבה.

אז איך יודעים היכן כדאי לנו להימנע מלהגיע? ובכן, בדרך כלל, רובנו מודעים למדינות שאליהן לא מומלץ להגיע. יחד עם זאת, קיימים אזורים רבים שאמנם אין איסור חמור על הגעה אליהם, אך אין ספק כי קיים סיכון בהגעה לשם. דוגמה מושלמת לכך, היא למשל סיני המפורסמת. אל סיני לא מומלץ להגיע בשנים האחרונות, וזאת בעקבות דיווחים על כוונות חטיפה של אזרחים, דיווחים על הימצאות ISIS באזור ועוד. למרות זאת, אנשים עדיין בוחרים להגיע אל סיני ולהנות מחופיה שטופי השמש והחול הזהוב. לא פעם, יש צורך בשירותי אבטחת משלחות בכדי להבטיח את שלומם של אנשים המבקשים ביקור בסיני או במקומות אחרים המוגדרים בעלי סיכון.

מאבטחים

אנשי עסקים, שירותי אבטחה ומדינות עוינות

אנשים בוחרים להגיע אל מקומות שונים בעולם בהם קיים סיכון לשלומם, ולו בכדי לחוות נופי טבע מרהיבים. יחד עם זאת, לפעמים קיים צורך עסקי להגיע אל יעדים מסוכנים שגם רוויים באלימות, כמו למשל הגעה אל צפון אפריקה.

צפון אפריקה הוא בעייתי ומאתגר אבטחה, אך חברות אבטחה מקצועיות יספקו לכם אבטחה מקצועית גם באורים רוויי אלימות וכאלו המוגדרים ברמת סיכון גבוהה. לשאלה, האם אפשר לבקר בכל העולם ללא חשש לחיי, יש תשובה אחת ברורה והיא לא. לא תוכלו לבקר בכל העולם ללא חשש לחייכם, בין אם אתם יהודים או לא. לא פעם, יש צורך באבטחה מרבית כשנוסעים למדינות שאמנם לא מוגדרות עוינות, אך כן הן בעלות סיכון שהות בגבולותיהן.

פוליטיקאים | אבטחת אישים

ישנם גם מקרים שאנשי עסקים, אנשים חשובים או אפילו פוליטיקאים, יוצאים לטיולים בחיק הטבע המחייבים שמירה ואבטחה. בדרום הארץ, לא פעם, יש צורך לאבטח טיולי טרקטורונים באזורים שונים. לפני מספר שנים, מטייל אירופאי טייל בעזרת רכב דו גלגלי מסיני ועד הודו. אמנם זה אפשרי, אך יש לקחת בחשבון מעבר במדינות מאוד עוינות בדרך, חלקן יהיו גם סודאן, איראן ועוד. טיול להודו ברכב מסיני אמנם אפשרי, אך אין ספק שלא עבור ישראלים.

רוב הסיכויים המוחלט, הוא שאתם תהרגו בדרך או תיחטפו. במקרים בהם יש צורך באבטחה צמודה, ניתן לספק אותה כמובן, אך ישנם מקרים בהם אבטחה, מקצועית ככל שתהיה, לא תעזור לאדם המבקש אותה. במדינות מאוד עוינות, לפעמים אין מנוס וצריך פשוט להימנע מלהגיע אליהן.

למידע נוסף בנושא: www.delkoub.com

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו