כמה רכבים יש בישראל וכמה כלי רכב בממוצע למשפחה? – סקירה קצרה

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

שאלתם את עצמכם כמה רכבים יש בישראל ב-2020? אם אתם רוצים לדייק את המספרים, בישראל יש בערך 3.5 מיליון רכבים, נתון מדהים.

מה הקשר בין כל זה לנושא זיהום האוויר? קשר עמוק, בואו נדבר על זה לרגע, ועל הדרך, נדבר גם על רכבים חשמליים והקשר שלהם להפחתת זיהום האוויר.

בשנת 2020, השנה שבה הכרנו מקרוב את הנגיף המדובר, כולנו התחלנו גם לחשוב על נושאים אקולוגיים. וכשמדברים על מספר הרכבים בישראל ובכלל בעולם, באותה הנשימה חשוב להזכיר את נושא זיהום האוויר. למזלנו, הרכבים החשמליים בשנים האחרונות מהווים השפעה חיובית מאוד על הנושא האקולוגי. הם פחות מזהמים, לא מאוד יקרים (ביחס לרכבי בנזין ודיזל) ואמינים מסתבר. מסתבר שלא רק טויוטה קורולה מפגינה אמינות מושלמת על הכביש. גם הרכבים החשמליים בשנים האחרונות מככבים באמינות.

 

זיהום אוויר: כל כך הרבה כלי רכב ומרביתם לא חשמליים

בעוד שמדינת ישראל מונה כמעט 8 מיליון תושבים, לא לכל אחד מהם ומהן יש רכב פרטי. מאידך, במקרים מסוימים (ורבים) ישנו יותר מרכב אחד בבית אב. בין אם יש לכם רישיון נהיגה או לא, הנתונים הבאים אולי יפתיעו אתכם.

בואו נבין מספר דברים חשובים בנוגע למספר הרכבים בישראל, כולל שאלת השאלות – כמה כלי רכב בממוצע יש למשפחה בארץ? נהגים חדשים, אולי נהגים ותיקים, בין אם ככה או ככה, יש לנו נתונים מפתיעים בשבילכם. הידעתם כי במדינת ישראל יש יותר מ-3 מיליון רכבים? נתון מדהים, והאמת, נתון שגורם לנו לחשוב על נושא זיהום האוויר לעומקו.

 

הקשר בין זיהום האוויר לכמות המכוניות בממוצע לכל משפחה בישראל

בואו נגיד את זה ככה, אם מסתכלים 20 שנים קדימה אל העתיד, כנראה שכבר כל המכוניות יהיו מכוניות חשמליות אשר צורכות פחות דלק. וכשמדברים על צריכת דלק, מדברים על חפירות של נפט, על זיהום אוקיינוסים, על שפיכה של מזהמים לתוך הים, על השמדה של זנים של בעלי חיים ועוד המון.

בשורה התחתונה, לדעתנו, ככל שנקדים את המאוחר ואת העתיד, כך ייטב לכולנו. אנחנו חייבים להגיע למצב שבו המכונית השלטת על כבישי העולם היא המכונית החשמלית. כמובן, זה לא שהמכנית החשמלית אינה מזהמת אוויר בכלל, אבל זיהום האוויר הנפלט ממנה הוא פחות משמעותי ממנועי דיזל ובנזין.

 

כמה כלי רכב בממוצע יש לכל משפחה בארץ?

כעת, לגבי הנושא של מספר כלי רכב למשפחה בממוצע, העניין פה בהחלט מסקרן. לאחרונה אנחנו עדים לגדילה משמעותית של נוכחות רכבי SUV על הכבישים, כולל רכבי 7 מקומות ישיבה. אתם מבינים לאן אנחנו חותרים על הנתון הזה?

אנחנו חותרים לכך שבאופן כללי, רכבים אלו אמורים להוריד את הנתון של מספר כלי רכב בממוצע למשפחה. מדוע? מכיוון שהם מציעים הרבה יותר מרווח ומקומות ישיבה, ככה שלפעמים זה מבטל את הצורך בכלי רכב נוסף במשפחה. ובכן, המציאות היא לא ממש ככה.

 

בשנים האחרונות רכבי SUV הורידו את הממוצע לכלי רכב למשפחה?

בישראל ישנו ממוצע של 1.5 כלי רכב למשפחה, והנתון הזה ממש לא משתנה עם השנים. למעשה, עצם העובדה שאנשים רוכשים רכב SUV, ממש לא גורמת להם לשקול רכישת רכב שני במשפחה, לפעמים גם שלישי.

כמובן, הנתון הזה משתנה בהתאם לעיר המגורים בארץ. למשל, אם מדברים על העיר תל אביב, מדברים על נתונים נמוכים יותר. בתל אביב אוכלוסייה רבה היא רווקה, במקרים רבים גם זוגות. בין אם מדובר בדירה של רווק תל אביבי, או בדירה של זוג מתל אביב, במקרים רבים לא יהיה רכב בדירה הזאת.

 

כמות כלי הרכב בממוצע למשפחה משתנה בהתאם לאזור המגורים

אם תלכו לפריפריות, מה יקרה? ובכן, הנתונים נוסקים לכיוון ה-1.5 בממוצע כלי רכב למשפחה ובית. בנוסף לכל מה שציינו עד כה, חשוב גם לזכור כי בימינו ישנן עסקאות ליסינג פרטי על רכישת רכבים פרטיים, מה שהופך את כל הנושא של רכישת רכב חדש להרבה יותר אטרקטיבי.

אם אתם צריכים סיוע נוסף בנושאים אלו של רכישת רכב ב-100% מימון, או עסקאות ליסינג פרטי, אנו ממליצים על קפיטל מוטורס. חברת קפיטל מוטורס היא בין הוותיקות בארץ והאטרקטיביות ביותר. תוכלו לשבת ברכב החלומות שלכם עוד השבוע. בהצלחה!

 

כלי רכב

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו