כיצד בוחרים מחשב נייד?

בשנים האחרונות, מחשב נייד נהפך למוצר הכרחי שיש לכל אחד. על מנת להסתדר בעבודה, בלימודים ובחיים בכלל, נדרש מחשב נייד.

על מנת לבחור מחשב נייד שיספק אתכם וימלא את הצרכים שלכם יש לבדוק ולשים לב לנתונים של המחשב, ועל הנתונים הרצויים והאידיאלים עבורכם.

מחשב נייד הוא מוצר יקר ולכן מומלץ לקנות מחשב איכותי ומתאים שיישאר ברשותכם זמן רב.

 

להלן מספר טיפים שיתרמו לכם בעת בחירת מחשב נייד:

כתיבת רשימה:

טרם בחירת המחשב המתאים עבורכם, מומלץ לכתוב רשימה שמפרטת את הרצונות והצרכים שהמחשב שלכם צריך למלא. צרכים אלו תלויים בתפקיד המחשב (כתיבת עבודות, עריכת סרטים, עבודה, גלישה באינטרנט וכדומה), ברמת הניידות הנדרשת מהמחשב ועוד.

 

סינון המחשבים על פי רמת ניידות:

קיימים חמישה סוגי מחשבים בעלי משקל שונה ולכן גם רמת ניידות שונה. כאשר בוחרים את סוג המחשב הרצוי יש להתחשב בדרישות ובתפקיד המיועד לו.

להלן פירוט של סוגי המחשבים:

מיני ניידים: מחשבים קטנים מאוד, במשקל קטן מ- 1.5 קילוגרם. בעלי מסך גדול וביצועים פשוטים.

אולטרה בוק: מחשבים דקים, במשקל קטן מ1.4 קילוגרם. פעולת סוללה טובה, אחסון SSD, ולעיתים בעלי מסך מגע.

קל ודק: מחשבים דקים, קלים ויקרים יחסית למחשבים אחרים, במשקל של 1.5– 2.5 קילוגרם. ביצועי המחשבים הללו טובים מאוד, הסוללה מחזיקה זמן רב והמחשב נוח לשימוש.

מחשב נייד רגיל: מחשבים שמתאימים לעבודה משרדית, במשקל של 2.5-3 קילוגרם. מחשב מומלץ מאוד, בעל ביצועים בינוניים עד גבוהים מאוד.

תחליף שולחני: מחשבים כבדים במשקל גדול מ3 קילוגרם. בעל ביצועים טובים ומסך גדול אך אינו מיועד לניידות גבוהה.

 

סינון המחשבים על פי הביצועים:

לאחר שבחרתם את סוג המחשב המתאים עבורכם על פי רמת הניידות שלו, עליכם לבדוק את הביצועים של המחשב. בבדיקה זו יש לשים לב למעבד, לזיכרון ולאמצעי האחסון כמפורט כאן:

מעבד: במידה ואתם מעוניינים במחשב בעל הביצועים הטובים ביותר, מומלץ לרכוש מחשב בעל מעבד טוב. סוג המעבד המומלץ והמתאים עבורכם תלוי בייעוד והתפקיד של המחשב. לשימושים קלים מאוד מומלץ לקנות מעבד Core i5, ולשימושים כבדים יותר מומלץ לקנות מעבד Core i7, Core i9 או מעבד Commet Lake. כמובן שככל שהמעבד טוב יותר כך המחיר שלו עולה.

זיכרון: אם אתם מתכוונים להשתמש במחשב עם יישומים וקבצים כבדים מומלץ לרכוש מחשב בעל זיכרון של GB לחלופין, ניתן לרכוש מחשב בעל זיכרון של  8GBעבור שימוש בסיסי, יחד עם קבצים ויישומים קלים יותר.

כונן קשיח: מומלץ לקנות כונן קשיח בטכנולוגיית SSD בעל נפח אחסון גבוה.

 

בדיקה של שאר נתוני המחשב:

לאחר שביצעתם את השלבים הקודמים עליכם לבדוק את שאר הביצועים של המחשב ובניהם: גודל המסך ואיכות התצוגה שלו, החיבורים האפשריים, ביצועי סוללת המכשיר, העמידות, ותקופת האחריות של המחשב.

בדיקה מקיפה של הפרטים הנ"ל היא הכרחית בשביל לקנות מחשב איכותי, בעל ביצועים טובים, שיתאים לצרכים שלכם.

 

מחיר:

כאשר בוחרים מחשב נייד, יש לקבוע טווח מחירים ותקציב לקנייה. אין סיבה לבזבז הרבה כסף בעת קניית מחשב, משום שניתן לקנות מחשבים במחירים זולים שמתאימים לכל כיס.

 

קניית המחשב:

לאחר שעברתם את כל השלבים הללו ובדקתם את כל נתוני המחשב, אתם יכולים לקנות את המחשב המתאים לכם. אם לא הצלחתם לבחור מחשב, היכנסו לקישור ותמצאו המלצות למחשבים איכותיים שיתאימו לכם: https://www.best5things.com

לסיכום, על מנת לקנות את המחשב הטוב ביותר עבורכם עליכם לעבור על כל הנתונים של המחשב. בנוסף, עליכם להתאים את ביצועי המחשב לצרכים שלכם ולוודא שהוא מספק אותם. במידה ושלבים אלו לא עזרו לכם תוכלו להיכנס לקישור ולקבל רעיון למחשב נייד מומלץ.

בהצלחה!

 

אישה מקלידה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו