ייעול החוב שלך: כיצד איחוד הלוואות יכול לחסוך לך כסף?

אין ספק כי איחוד הלוואות היא פעולה שמצליחה לחסוך כסף למאות ישראלים. במיוחד כשמצב המשק לא יציב ואנשים מוצאים את עצמם שוב ושוב נפנים לקחת הלוואות קטנות מהקושי לסגור את החודש. איך עוצרים את הגלגל ואיך איחוד הלוואות מסדר את העניין? על כך ריכזנו כאן מידע. נקווה שתפיקו ממנו תועלת.

 

למה צריך להיזהר מחובות והלוואות?

כל בעל חוב יודע עד כמה השאלה הזו היא פשוט לא שאלה, לוקחים הלוואה אחת ומהר מאוד מוצאים את עצמנו בעלי עוד הלוואה קטנה ועוד הלוואה זניחה וכך, מספר ההלוואות גדל, הקושי לעמוד בהחזרים הופך למשמעותי ומלבד לחשוב על פתרונות לצאת ממעגל הסחרור הזה, מה עוד אפשר לעשות? לפני הכל חשוב להגביר את המודעות. כל הלוואה משליכה על יכולת ההחזר בסופו של דבר.

לא לוקחים הלוואה אם לא באמת צריכים! לפני כל נטילת הלוואה חשוב לבדוק מה הסכום המדויק שצריך ורק אותו ליטול. גם אם גוף המימון מציע לכם הלוואה של חמישים אלף שקל, אם אתם צריכים שלושים אלף שקל, אין סיבה שתקחו יותר. הרי כולנו יודעים עד כמה קל למצוא מה לעשות עם יתרת הכסף…

איחוד הלוואות

מה קורה בהלוואות קטנות

הלוואות קטנות יכולות לנוע על טווח של אלפי שקלים בודדים לעשרות אלפים. את ההלוואות הללו לא ניתן לפרוס למספר רב של שנים וכך, תקופת הפריסה מצומצמת יחסית וגובה ההחזר החודשי הוא גבוה יחסית. לאחר שיש מספר הלוואות כאלו, יכולת ההחזר קטנה באופן משמעותי.

נכון שמדובר בסכומים נמוכים יחסית, מאתיים שקל פה ושלוש מאות שקל שם. אך כמו שכולנו יודעים, פרוטה לפרוטה מצטברת וכך אנשים מגלים שפתאום כל חודש הם צריכים להחזיר אלפי שקלים על ההלוואות הקטנות הללו. מספיק שההחזרים הללו מגיעים לגובה של אלפיים שקל ואפילו פחות כדי להרגיש שהם הופכים למעמס כלכי. וזה לא צריך להיות כך. מה עושים? איחוד הלוואות.

 

מה זה איחוד הלוואות?

מדובר בפעולה בה לוקחים הלוואה אחת גדולה כמו סכום כל ההלוואות האחרות הקיימות ובאמצעותה פורעים את כל ההלוואות הקיימות ונשארים על ההלוואה הגדולה. הלוואה זו היא בעלת ריבית נמוכה יותר מכל ריביות ההלוואות הקטנות וכך קל יותר לעמוד בה. היא נפרשת למספר שנים גדול יותר וגובה ההחזר החודשי ממילא יוצא נמוך יותר.

 

מה חשוב לבדוק לפני איחוד הלוואות?

איחוד הלוואות דורש מיומנויות והכרה עם העולם הפיננסי. צריך לדעת להשוות בין ההלוואות השונות הקיימות בשוק, לדעת לבחור את הנכונה עבורכם וכו'. ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע כמו יועץ משכנתאות או מומחה לגיוס מימון שיבדוק עבורכם את הנתונים. אין סיבה לשלם מחיר יקר על הלוואה כשניתן לגייס הלוואה מותאמת יותר. בהצלחה!

איחוד הלוואות

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו