ירדנו בגלל המחיר – נשארנו בגלל מזג האוויר בסיני

אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים בסיני (חוץ מהנופים, הים, היחס החם מהמארחים, האוכל, השקט והמחירים), הוא שמזג האוויר בה מאפשר לבקר בה כמעט בכל ימות השנה. גם בחורף, גם בקיץ, מזג האוויר בה הוא נוח ומאפשר חופשה בלי יותר מדי הפתעות. עם זאת, מכיוון שעדיין מדובר במדבר, חשוב שתדעו מה מחכה לכם ותוכלו להתכונן כראוי למזג אוויר בסיני.

עננים ושמש

מזג אוויר בסיני – רקע

ברוכים הבאים למדבר, בו הקיץ חם, החורף נעים והלילות קרירים עד קרים מאוד. מבחינת מזג אוויר סיני מומלצת במיוחד בעונות המעבר, מה שנקרא אביב (חודשים מארס-מאי) וסתיו (ספטמבר-נובמבר ובשנים האחרונות גם דצמבר). מזג האוויר בסיני מזמן מעט מאוד גשמים לצד הבדלי טמפרטורות משמעותיים בין היום ללילה ובין החורף לקיץ. כמו כן, קיים הבדל משמעותי בין האזורים השונים בה; הטמפרטורות באזור החוף המישורי נבדלות מאלה באזור ההררי הגבוה. כך לדוגמא, מזג האוויר ברצועת החוף, בין טאבה לבין נואיבה,  כולל אל מחש, ביר סוויר וראס א-שטן, מזכיר מאוד את זה של אילת – חם ויבש, בעוד שהאזור ההררי קריר יותר ובלילה קר מאוד.

מבחינת טמפרטורות ממוצעות, בעונות הקיץ החמות הטמרפטורה הממוצעת מגיעה ל-37 מעלות ויהיו ימים שהן יטפסו גם לכיוון ה-40 ואף יחצו אותו. בשיא החורף הטמפרטורה הממוצעת היא 13 מעלות. בשאר העונות הטמפרטורות נעות בין 20 ל-30 מעלות. אגב – מזג האוויר בסיני הוא חברם הטוב ביותר של היתושים, אז מומלץ בחום (וגם בקור) להצטייד בתכשיר דוחה יתושים עוד מהארץ, מכיוון שהתכשירים המקומיים לא יעילים מספיק.

עוד חשוב לציין כי טמפרטורת המים נעימה מאוד ברוב ימות השנה (למעט בחורף, אז טבילה במים יכולה להיות חוויה מקפיאת עצמות ואיברים) כך שאם הגעתם בסתיו ובאביב תהיה לכם חוויה מושלמת, ואם הגעתם בקיץ, הים הקריר יאזן את החום בחוץ. רק לא לשכוח למרוח קרם הגנה בין טבילה לטבילה!

מתי הכי כדאי להגיע מבחינת מזג אוויר של סיני?

במילה אחת – תלוי. אם אתם אנשים של קיץ והחום עושה לכם טוב, מזג האוויר בסיני יהיה אטרקטיבי עבורכם גם בשיא הקיץ. אם קשה לכם עם חום קיצוני, אפשרי בהחלט לתכנן לכם חופשת חורף בסיני, אז החופים יהיו גם עמוסים פחות. אל תשכחו שהחוויה תלויה גם במקום בו אתם מתארחים – אם אתם לנים בבית מלון עם חדרים ממוזגים, יהיה לכם קל יותר לשהות בפנים. אם אתם לנים בחושה עם/בלי מאוורר, תצטרכו להתמודד עם החום לאורך שעות היום.

רשימת מלונות מומלצים בטאבה ניתן למצוא ממש כאן:

https://www.sinaisite.co.il/%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99/%D7%91%D7%AA%D7%99-%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%98%D7%90%D7%91%D7%94/

איך להצטייד בהתאם למזג אוויר בסיני?

שוב תלוי בעונה, במיקום ובמקום האירוח. אם אתם מגיעים בחורף, סביר להניח שלא תקפאו גם עם בגדים קצרים במהלך היום, אך הלילות יהיו קרים מאוד ולכן מומלץ מאוד להביא בגדים חמים, צעיף או חם צוואר וכובע צמר כדי להגן על האוזניים. אם אתם מתארחים בחושה במהלך החורף בסיני, נמליץ בחום להביא איתכם גם שק שינה או שמיכת צמר שיספקו לכם שכבת הגנה מחממת נוספת בחושה, אחרת הלילות עלולים להיות קשים.

אם אתם יוצאים לטיול בהרים של סיני במהלך החורף, תצטרכו להצטייד בבגדים מחממים יותר, גרביים ונעליים עבות ומעיל טוב. אל תשכחו שהלילות במדבר קרים מאוד ובהרים הם עלולים להיות קפואים.

אם אתם מגיעים בעונות המעבר, ארזו בגדים קלים והוסיפו להם עליונית חמה ומכנסיים ארוכים לשעות הערב. רצוי לארוז גם נעלי בד סגורות ליתר ביטחון. אם אתם הולכים לטייל בהרים – אל תשכחו ביגוד חם כי גם בעונות המעבר הלילות קרים מאוד.

מגיעים בקיץ? סביר להניח שתבלו את רוב שעות היום בבגד ים פלוס חולצה ומכנסיים קצרים או שמלה קלילה. בשיא הקיץ הלחות לא מעיקה אבל היא קיימת, קחו זאת בחשבון. משקפי שמש וכובע הם MUST בקיץ כי השמש חזקה ולמה לכם להסתנוור? כמובן שאם אתם יוצאים לטיול בהרים, הצטיידו גם בבגדים חמים.

קרם הגנה כבר אמרנו? חופשה נעימה 🙂

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו