למה עדיף לך לבחור בעסקת טרייד אין לרכב

לפעמים אין לנו את הכסף הנחוץ לרכישת רכב חדש מהניילונים, יש לנו את הרכב הישן שלנו וכעת אנו מעוניינים לשדרג אותו לדגם חדש יותר. עסקת טרייד אין לרכב מציעה לנו את כל היתרונות בלי החסרונות. גם רכב חדש יד ראשונה וגם תשלום נוח יותר במסירת הרכב המשומש שלנו. 

רוצים רכב חדש ומתעצבנים שאין לכם את הכסף הדרוש לרכישתו? ובכן זו לא סיבה מדוע לא תוכלו להשיג את הרכב שאתם מעוניינים בו. אחת מעסקאות הרכב הפופולאריות ביותר בישראל כיום היא עסקת טרייד אין שמאפשרת לרוכשי רכב רבים שאין באפשרותם לממן עלות רכב חדש להשיג אותו בתנאי מימון נוחים יותר ובעלות כספית נמוכה יותר. 

 

כיצד מתבצעת עסקת טרייד אין?

עסקת טרייד אין היא למעשה שיטת מכירה שבה מחליפים דבר בדבר. בעסקת טרייד אין האדם שמעוניין ברכישת רכב חדש מוסר את רכבו, שם בודקים אותו לפי מספר מאפיינים שמגדירים את שוויו, בין היתר לפי היסטורית הרכב, כמו תאונות שהתרחשו בעברו, פגיעות בשלדה, שנת הרכב, קילומטראז'  וכו'.

לאחר בדיקת כל המאפיינים מתבצעת הערכת מחיר שמוצעת ללקוח. במידה והוא מסכים ניתן יהיה לעבור לשלב הבא בעסקה ולבחור את הרכב החדש שבו הוא מעוניין. כאן ניתן להחליט האם תעדיפו לרכוש רכב חדש לחלוטין או רכב יד שנייה במודל חדש יותר.

כאשר נקבע סוג ודגם הרכב ניתן יהיה לקזז את מחיר הרכב החדש במחיר הרכב החדש ואת סכום היתרה שנותר לתשלום ניתן יהיה לחלק לתשלומים פי יכולת ההחזר של אותו לקוח. 

הגה של מרצדס

 

מדוע עסקת טרייד אין מצוינת עבור כל רוכש רכב?

האפשרויות שנפתחו בשנים האחרונות עבור צרכני הרכב בארץ מאפשרות להשיג כמעט כל סוג ודגם רכב חדש מהניילונים (תלוי במצב האובליגו בבנק ויכולת ההחזר החודשית של כל לקוח). חברות רכב רבות מציעות עסקאות מימון לרכבים חדשים ורכבי יד שנייה ובכך גם מוזילות את שווי הרכבים בשוק המשומשים.

אך לא בכך אנו דנים כעת, אלא בשאלה מדוע עסקת טרייד אין לרכב היא העסקה העדיפה ביותר כיום בעסקאות המימון לרכב חדש או ליסינג פרטי קפיטל מוטורס. על מנת לענות על כך נמנה כמה סיבות עיקריות. הנה הן לפניכן: 

הולכים על בטוח: הדרך שהייתה נהוגה עד לפני מספר שנים בפני רוכשי רכב חדש או יד שנייה הייתה ביצוע עסקה פרטית אל מול בעלי רכב פרטיים. במקרה זה היו רוכשי רכב נתקלים בלא מעט בעיות, חלקן נבעו בשל חוסר יכולת לדעת מה מצבו המכאני של הרכב ובמידה והיו מעוניינים לבדוק זאת היו נאלצים להוציא מכיסם מאות אלפי שקלים על בדיקת הרכב במכון בדיקה מורשה. 

למעשה בעת רכישת הרכב מגורם פרטי לא ניתנת לכם אחריות לרכב. כיום בעסקאות טרייד אין כל תהליך הרכישה שונה לחלוטין ומאפשר ללקוחות שמעוניינים ברכב חדש או רכב יד שנייה שקט נפשי. כמובן שדבר זה מצריך בדיקה מול חברת רכב מקצועית ואמינה ודבר זה רק מהווה עבורנו אינדיקציה לקבלת רכב מטופל, שעבר בדיקה והוא במצב טוב וכי יש גורם שאליו ניתן לפנות. 

תנאי מימון נוחים: להבדיל מרכישת רכב מול סוכנות רכב, ברכישה מול אדם פרטי אין לכם את הפריווילגיה ליהנות מעסקת מימון נוחה שפרוסה לאורך שנים עם החזר תשלומים נוח. כאשר אתם רוכשים רכב מאדם פרטי אתם צריכים להביא את מלוא הסכום במזומן ולעיתים קרובות, משום שמדובר בסכומי כסף גבוהים, גם תאלצו לקחת הלוואה למימון הרכב החדש. 

כל זאת לא קיים בעסקת טרייד אין, אין צורך בהלוואת כל סכום הכסף מהבנק ואין צורך בלקיחת סיכונים מיותרים כאשר כל תנאי העסקה באים לטובת הלקוח: גם סכום החזר נמוך יותר עקב קיזוז המחיר מהרכב הישן וגם פריסת תשלומים נוחה לאורך זמן שלוקחת בחשבון את יכולת ההחזר הכספי של הלקוח. 

בנוסף ליתרונות אלו לעיתים גם מציעות חברות הרכב מבצעים ספציפיים שחלים על דגמי רכביהם. כל אלו יחד יכולים לאפשר ללקוח עסקת רכב משתלמת ביותר. 

חיסכון בזמן: חשבתם פעם כמה זמן עבר עד שהצלחתם למכור את הרכב שלכם במודעות רכבי יד שנייה? הדבר הזה מצריך מכם זמן רב שלעיתים אין לכם אותו. כאשר כבר יוצרים אתכם קשר בנוגע לרכב עליכם לפרט עליו, להתמקח עם הקונה, לסבול את חוסר הסובלנות שלהם, להוריד את המחיר ועוד אין סוף דברים שפשוט יכולים להוציא אתכם מדעתכם.

עסקת טרייד אין לרכב פשוט פוטרת אתכם מכל כאב הראש הזה. לא רק זאת אלא שאין צורך כעת למצוא פתרון לרכב חלופי אחרי שמכרתם את הרכב הישן או "להיתקע" עם שני רכבים אם עדיין לא הצלחתם למכור אותו. עסקת טרייד אין מהווה עבורכם פתרון בכך שאתם פשוט נכנסים עם רכב ישן ויוצאים עם רכב חדש. 

 

דגשים חשובים בעסקת טרייד

במידה והחלטתם על רכישת רכב חדש או יד שנייה בעסקת טרייד אין, אחד הדגשים שחשוב לעמוד עליהם היא הבחירה בסוכנות רכב מנוסה ואמינה. דבר זה הוא קריטי בבחירת סוכנות הרכב כיוון שהיא משליכה על אמינות החברה ועל כך שכמו שאינכם מעוניינים ל"הסתבך" במכירת הרכב שלכם אל מול קהל לקוחות פרטי, כך גם אינכם מעוניינים שהסוכנות מולה אתם מתנהלים תעשה לכם דבר דומה. 

רוב הסיכויים שסוכנות רכב בעלת שם מוכר ואמינות לא תפשוט את הרגל, לא תעביר לידיכם מכונית לא תקינה ולא תנסה לעבוד מולכם בחוסר שקיפות. כיום ניתן לבדוק זאת ביתר קלות עם מהפיכת האינטרנט שמציעה לכם מידע זמין וחופשי על כל חברה וסוכנות רכב. 

אם החלטתם על רכישת רכב יד שנייה חדש יותר מהרכב הקיים שלכם, ניתן יהיה, אם תרצו בכך, לבצע בדיקה נוספת במכון לבדיקת רכב. אך אם ביצעתם רכישה בסוכנות רכב גדולה ומוכרת, רוב הסיכויים שהיא כבר בדקה את הרכב לפניכם, בעיקר בכל הקשור למספר הרישוי שלו ומכות בשלדת הרכב ומצאה אותו תקין. 

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו